bugün

korkarim, bu barış yolda görse beni, bana da evlenme teklif edecek...
not:abazanlar bulaşmasın, basbayağı erkek adamım....
baris kisisinin tuttugunu sikmeye calismasinin ardindaki nedeni daha aciklayici bir bicimde verirse, sahsimi ihya edecek dizidir. bunalim bu degil, ego bu degil lan.
sami bey gerdek gecesi kalp rahatsızlığı yaşamıştır. allah düşman başına vermesin.
Boka saran dizi izlediğim tek turk dizisiydi sırf su yakışıklı ibne iÇin izliyordum fakat cilki Çıktı.
(bkz: lost çok bozdu)
zeynep yani (bkz: merve boluğur) kişisi başka hiçbir yapımda kendinden bukadar nefret ettiremezdi heralde. lise dizilerinde bukadar sırıtmıyodu da burda ölümüne sırıtmakta kendisi bu sebeple herşeyi batmaya başladı kızın. dar omuzları, kalın ayak bilekleri, kalemle kalınlaştırılmış iğrenç kaşları bukadar ilgimi çekmemişti mesela işte bunlar hep dizici teyzelikten.

aynı zamanda izleyenlerinin sabrını sınamaktadır. herkes bulduğunun üstüne atlarken kuzeyle cemrenin bir gıdım yakınlaşamamasının başka bi anlamı olamaz zira.
illetli, ahlâki ve psikolojik çöküntüsü olan dizidir.
Kivanc tatlitug un basrolunde oynadigi iyi baslayan fakay sonradan seyirci kaybeden dizidir. Dizide sucsuz yere hapia yatmis bir gencin basindan geçenler anlatılıyor.
barış'ın yakında kuzey'e bile hallenebilitesi olan dizi.
Pembe dizi olmustur, yazik oldu.
Kuzey karakterinin ilginc sesler cikardigi dizi. Garip olmus.
madem konuşamıyoruz seninle, dövüşelim seninle....
'' canin isterse *r*spu'' ahah. Baris senin farkin var sanki.
gereksiz ikili diyaloglar yüzünden dizi oldukça sıkıcı bir hale geldi. buna bir çözüm bulunmalı.
Spoiler spoiler spoiler

Herseyin suclusu simay ama cemrenin ustune kalicak malesef!! Barisin ustunde bornozu filan. Bunlar isi pisirmis kavga etmisler simay adami yerle bir etmis o sirada cemre gelmis simay ayni sekilde cemreninde agzini burnunu kirip kacmistir. Sonucta simay arka kapidan bir yerden geldi goren olmadi. Eve girerken gorulen tek kisi cemre. Maalesef cemrenin ustune kalicak hersey ve boylelikle sezon baslamadan fragmanlardan gordugumuz cemrenin hapishane olayi gerceklesecektir.
demeti dizinin en güzel kızı sanırdımda makyaj yapmayınca kız evrim geçirmiş resmen o ney lan.
Farat başgan öldükten sonra ilk kez izlediğim bu bölümle muhtemelen barış'ın simayla yattığını gören cemre nin la nooli demesi akabinde bi şekilde çıkan karambolde simayin barisin kafasina vurup kaçtığı ve fakat ihalenin cems e kaldığı bir bölümle finale bir adım daha yaklaşmıştır. Ayrica saturn mu uranus mu o tarz isme sahip hatun kişinin enfes bacaklarini da görmüş olduk.
cemrenin demir parmaklıklar arasına girmesi yakın olan dizidir.
zengin ile fakirin efkar anlayışı arasında ki tek farkın viski olduğunu gösteren dizi.

rakıya devam.
ferhat ın katilini bulmaya çalışırken şimdi de barış öldüyse bu sırrı çözmeye zorlandığımız dizi olmuştur. birinci şüpheliler tabii ki cemre ve simay ama olay cemre nin üzerine kalacak orası ayrı.

sezon başı fragmanlarında cemre ile kuzey hapis görüşmesi yapıyorlardı hatırlarsınız...
kanal d kanalında çarşamba günleri yayınlanan dizi.
--nokta atışı--

katil simay.

--nokta atışı--
Dizi de izlenebilir adam akilli tek bir karakter vardi onu da kuzey cemrenin o bir turlu ikinip durup sicamadiklari kabiz askina kurban ettiler. Bu adam tek basina mutlu mesuttu oysa. Snob mnob kendi halinde sirketiyle ugrasiyordu. Cemrenin bok yemeleri yuzunden ilk evlilikle kandirildi, kuzey bu sefer basina musallat oldu, gururuyla oynandi en sonunda da öldürüldü. Ne istediniz ey senaristler baris hakmen\'den? Kuzey cemre ask yasayacak diye dunya uzerinde öldürülmedik adam birakmayacaksiniz yakinda. Hayir o ikiliden ancak asker arkadasi olur baska da bir bok olmaz anlasaniza bunu.

Baris Hakmen yanlislariyla dogrulariyla mukemmel bir karakterdi. Bu dizinin en renklisiydi. Sirf kuzey geri plana atildi diye, senarist kezbanlarin kuzey saplantisi yuzunden karakter dibe cekildikce cekildi. Fakat ne yapsalar olmuyordu bana gore. Cagdas Onur harika oynadikca, hangi sacmalik yazilirsa yazilsin Baris Hakmen olunca soz konusu, her halukarda izletiyordu kendisini. Baktilar hicbir sekilde karakterle basa cikamiyorlar, öldürelim dediler. Senaristlerin sezon basinda cemrenin hapsini bu sekil tasarladiklarina zerre inanmiyorum! Baris bildigin bok yoluna gitti. Katili ise cemredir. Adami ruhen hergun öldürüyordu zaten. Adami psikolojik olarak cokertmisti. Simdi bedenen ölmüs cok mu? Bundan sonra kimsenin akibeti umrumda degil.

Cemre o yuzunu gozunu hapishanede iyi bir dagitmalarini cok istiyorum. Hergun dayak ye allah\'in kevasesi hatta hapiste geber. Sen ve kuzey asla ve asla mutlu olmayi haketmiyorsunuz. Baskalarinin hayatlarini mahvettiniz, sizin yuzunuzden kac kisi öldü. Ali ve simayin annesi kuzey yuzunden, baris cemre yuzunden öldü. Hadi bu cesetlerin uzerine bir hayat kurmaya calisin. Basarili olabilirseniz elbette.

Baris, yavrum, ne kucukken ne de buyuyunce mutlu olamadin...Senaristler seni bas agrilarin yuzunden beyninde olusan bir tumor yuzunden öldürselerdi yemin ederim bin kat iyiydi. En azindan asil bir ölüm olurdu. Bari ölümünü ellerine yuzlerine bulastirmasalardi.

Barisin ölümü cok uzmus olsa da, Cagdas Onur\'un bu diziden bu senaristlerin elinden kurtulmus olmasina seviniyorum da. Sevgili Cagdas, bir daha asla bu yazarlarla calismazsin umarim. Cok iyi senaryolara, basrollere layiksin. O yuzden lutfen arayi fazla acma. Yeni projelerde gormeliyiz seni. Simdilik dinlemene bak, tiyatrona agirlik ver. Ama bir gercek var ki, baris hakmen asla unutulmayacak.
Ferhat'ın katilini bulduğum dizi.
Şimdi orjinal diziden yola çıkarsak Fırıncının çocukları evet Kuzey ve Güney'de fırıncının oğulları. Biri mert,dürüst,serseri evet Kuzey de öyle; diğeri kaypak sinsi, evet Güney de öyle Efsane kötü adamlardan J.R.'dan sonra Falconetti yani Ferhat isimlerin tınısı bile benziyor. Orjinal dizide Falconetti(Ferhat) Kuzeyi öldürüyor. Dizi ses getirince bir sezon daha çekiliyor ve Güney Falconetti'yi vuruyor o zaman Kuzey ölmediğine göre ilk Ferhat öldüğüne göre ve katili belli olmadığına göre şimdilik Ferhat'ı Güney'in öldürmüş olma yüzdesi yüksek fakat bu dizinin senaryosu tıpkı benim şu an yazmakta olduğum yazı gibi arap saçına döndüyse Ferhat dirilip Kuzey'i öldürmesi ve Güney'in de kardeşinin intikamı alabilmek için Ferhat'ı açık açık öldürmesi lazım. Saçma sapan işler işte; vazgeçtim, katil kim bilmiyorum.
tilii tilii tiliiii.(zılgıt). Cemre de hapse düşecek. herkes önce plazada buluştu, şimdi de hapiste... bu dizide, her karakter hapisi tadacaktır.
bunu izleyenlerin zeka seviyesi merak konusudur.