bugün

nasıl değişiyor lan biri bana anlatsın. artık 29 kasım'da kutlanacakmış.
http://www.mynet.com/habe...haftasi-degisti-3271005-1
Peki bundan şeyin haberi var mı, ımmmm, Hz. Peygamber'in?
gün geçmiyor ki ortalığın ve dinin amına koymasınlar. soğudum efendim gerçekten dinden soğudum.
mevlid kandili ile koordine edecekler, ramazan gibi her sene değişecek, mantıklı hamledir. her boka itiraz etmeyin mk.
bugün 23 nisan neşe doluyor insan.
29 ekim 23 nisan 19 mayıs ve 30 ağustos tarihlerinde 4 seferde kutlanırsa bir taşla 5 kuş vurabilecekleri tarih değişikliğidir. böylece kimsenin hasta olmasına falanda gerek kalmaz hem yas ilan edilmesi falanda gerekmez.

insanlar ne tuhaf ya yıllardır bir şeylerin önüne set çekebilmek adına kullandılar kutlu doğum haftasını hala mevzuyu anlayamayanlar falan var arada..
fetö ile alakalı bir konu. eskiden 1 hafta kutlanırdı doğum günü kutlu doğum adı altında. feto'nun doğum gününü de bu hafta kapsamında kutlamak için bunun yapıldığı görüldü. yani kutlu doğum haftası ile hz muhammed ve feto'nun doğum günü bir kutlanıyordu fetöcülerin planına göre. hangisi kutlu olan belli değil.

şimdi günün değişmesi onunla alakalı diye düşünüyorum.
Zalloğlanın entrysini görmeye vesile olan değişikliktir.
Bu kadar değişiklik üstüste gelince insan bi denişik hissediyor yhaaaa.

Dansöz gibi oynatılan doğum günüdür efendim. Öldüğünüzde sizden fırıldak yapacaklar bu gidişle. Allah ölmüşlerinize kavuştursun tez vakitte.
Tam emin olmamakla birlikte arap takvimiyle türk takvimi arasındaki farktan kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden ramazan her sene 10 gün geri geliyor. Ya da birileri keyfine göre dini hükümler veriyor.
değişiyor efendim durduramıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar