kuruntu

1. 1 1
    (bkz: vesvese)
  2. 0 0
    kuruntu, vesvese.
  3. 4 4
    (bkz: vehim)
    iş ve aşk konularında gösterilen vehim; vahim sonuçlar doğurur. kötü sona bir harf değişimi uzaklıktaki mesafeymiş.(demek ki)
  4. 1 1
    (bkz: hüsnü kuruntu)
  5. 1 1
    'kan akacak bir yer bulamayip karacigerde tikanip kalirsa,kuruntular baslar'demis biri not almisim yillar öncesinde.ama tecrübesizligin getirisi olarak kimin söylemis oldugunu yazmamisim,üzgünüm.bilen varsa bana da söylesin.belki de ben yazmisimdir bilemiyorum.yoksa ben dahi miyim(bu da bi kuruntu aslinda)?:)sanirim bilgisayar basinda oturmaktan akmasi gereken kan karacigerimde tikanip kaldi!simdi anliyorum kendisini jiletleyeni.demek sirf kuruntularin pencesine düsmemek icin yapiyorlarmis bu eylemi.oglum git bana jilet getir kuruntum geliyor...
  6. 2 2
    kişinin, içinin üstüne düştüğü anlardır.
  7. 1 1
    durduk yere saçmalama durumudur..rahatsız edicidir..lazımdır ama çok gerekli değildir..biri bana kuruntuluyum derse onla bi daha görüşmem..mümkünse kurutularını evde bırakmasını isterim mesela..
  8. 2 2
    Zihin kurgusu. Yanılsama.
    Hep gerçekle inat, mutlaka at-başı, burun farkında...
  9. 0 0
    herkesin istemdışı sahip olduğu şeydir.
  10. 1 1
    zihinde kurulan hatalı neden-sonuç ilişkisi.
  11. 1 1
    nesnel yargıların öznel yargılara dönüşmesi durumuna verilen addır. * * *
  12. 0 0
    budur.

http://www.youtube.com/watch?v=amBXhuCS7Ck +

Mutluysan mutluyumdur, mutsuz olma biraz gül ve umutsuzluk gözlerinden akmasın bir çözüm bul.
    Yoksun bak; yokluğunda kalbim sanki buluntu, o yaşanmışlık anladım ki tamamıyla kuruntu..
    Gökyüzüyse bulutlu, yağan yağmur avuntu; aşkımız bir ateşmiydi ? oysa şimdilerde kül..
    Sözlerinse bir tütün ve varlığınla bir yudumluk şarapmıydın ? sarhoşum bak, yalanların çok ketum.
    Hayallerim; bir bütün olup uçan birer kuş'un kanatlarında tüy gibiydi, yanılttın ağır yükün..
    Yanımda yok bugün ve yarınlarım kördüğüm; bu böyle kalsın gelme sakın mutlusundur uzak dur..
    Zamanla unut; gül. Yalanla, unut; gül. Aklına geldikçe ben, çek derinden homurtu.
    Yalan yok çözüm bu.. Sana son sözümdü bu; Hoşçakal yolun uzun ve hüzünlenme huzur bul.