bugün

biliyorum hiç hoşunuza gitmiyor değil mi bu topraklarda aslında böyle bir şeyin olmadığını düşünmek. senelerdir biz türk, kürt, laz, çerkez lafı edip kavgalar etmişken ne kadar saçma değil mi? ama bir o kadar da mantıklı. çünkü biz avrupa gibi birbirine karışmayan bir millet değiliz. 700 yıl boyunca osmanlı idaresinde birbirine karışmış bir islam devleti olarak yaşamışken şimdi tutup kendimize ben şu ırktanım, ben bu ırktanım demek çok fazla güç. çünkü kardeşim adamlar yüzlerce yıl müslüman demişler ve birbirlerine kız alıp vermişler, karışmışlar. biz bir alman olsaydık kesinlikle bir fransıza karışmaz veya ingilizle evlenmezdik. balkanları ayrı tutuyorum ama adalarıyla birlikte tüm avrupa faşizm den önceki yüzyıllarca süren mezhep savaşları ve öncesinde de klanlar olarak yaşamına devam etmesi sonucu birbirine karışmamıştır ve yaptığı faşizmin makul tarafı olmasa da en azından bir temeli vardır. biz de ise yüzyıllarca süren bir islam düzleminde karışma üzerine kültürümüzün ardından kendimizi türk olarak tanımlamamız çok komiktir. türk kimdir ? yüzyıllarca herkes karıştıktan sonra ayıklanmak mümkün mü? beş nesil önceki kürt dedenden aldığın kolunu koparıp türk ninenin verdiği omzuna mı yerleştireceksin! jön türkler, ittihat ve terakki falan derken güçlenen "türk olma ihtiyacı" sebebiyle insanlar kendini türk olarak tanımlamış ve kim sorarsa türk demiş. bu ülke "ben kürdüm" diyen türk milliyetçileri gördü. hala da var. çünkü türk olmak güçlü olmak demek ve vatandaş pragmatisttir. bu sebeple herkes biz türküz dedi. çünkü halk için türk olmak, kürt olmak önemli değildi. çünkü kimse kimseyi türk değilsin diye horlamıyordu ama bizim adımız artık türk dendiği için şehirliler kendilerini türk olarak tanımlayarak kent yaşamında avantajlı konuma geçmek istediler. o sebeple şehirler hep türk oldu. fakat dağlarda kalan kürtler de kendilerini gerçek kürt zannetmesinler. çünkü kürt dediğin renkli gözlü olur. hani sende renkli göz ? farsla, arapla karışmışsın. kapkara olmuşsun! neren kürt senin ? kürt faşizmini hangi kürtlüğünle yapıyorsun? farslar istila etmiş senelerce oraları nasıl kalırsın kürt olarak islam coğrafyasında? karışırsın! kaçamazsın bundan. bu topraklar, islam toprakları karıştırır adamı birbirine. kimse de çözemez bu bağı. geçmiş artık! on nesil önceki kürt dedenle çerkez ninen islam çerçevesinde evlenmişler. herkes müslümandı o zaman. senin gibi faşistler yoktu. mutlu mesut yaşıyorlardı, barışçıl bir şekilde. herkes islamdı o zaman. kimse kimseye o arap, bunlar kokuyor demiyordu. kuyruklu kürt yoktu. türkler bize yan bakıyor demiyordu kürtler. kardeşti herkes ve evlendiler. sanki elinde soy kütüğün var da yüce türk milletindenim naralarıyla caka satıyorsun. sanki elinde soy kütüğün var da çerkezlerin asil soyundanım, siz türk değilsiniz asıl türk biziz diyorsun. sanki elinde soy kütüğün var da kürd oğlu kürdüm diyorsun. ama bilmiyorsun ki büyük deden isfahan'dan gelen bir azeridir ve dahi onun da babası fars'tır.
soy olarak farklı değildirler. ama bu görüş etkili bir propaganda ile gülünür hale getirilmiştir. söylendiği gibi mezopotamya da ortaya çıkan farklı bir ırk ise azerbaycan, kırgızistan, türkmensitandaki yerli kürtler ne ola ki.

olay cok basittir. tipik ingiliz dış politikasının değişmez kuralı olan böl parçala yönet anlayışı biraz daha ileri götürülmüştür.

(bkz: böl parçala kullan at)
saf ırk teorisinin asla yürümeyeceği temeline oturtulan önerme.
doğru mudur doğrudur!

zaten günümüzde bahsi geçen türklük atsız'ın kafataslarını ölçerek adlandırdığı türklük değildir.

kürtlük konusuna değinmek bile istemiyorum, pkk'nın sadece kürtlerden oluşmadığını kabul etmek gerek. kürt bağımsızlığı için savaştıklarını iddia eden bu şerefsizler niye kürt kardeşlerini öldürürler?
o konu çok karışık açtırtmayın kutuyu.
(bkz: anayasa madde 66)
Türkiye türklerininde orta asyadaki türk kavimlere pek benzememesiyle desteklenebilecek teoridir.
Kurt diye bir şey vardır. Türklüğün semboldür. (bkz: kurt)

Turk diye bir şey var ise ben bilmiyorum. Eğer Türk diyor isen o asillerden asil bir millettir!
yanlıştır.

ne demek yoktur lan?
milletin kafasına abuk subuk şeyler sokma gelir o tenten kafanda bronz kurt kırarım.
çok uzundu okumadım.

Ayrıca 35 devlet kurup 100 devlet yıkan Türklere yok demek cahilliktir. dünyada en sevilmeyen millet oluşumuzda yıllarca cok güçlü olup batının ve doğunun anasını sikmemiz nesilden nesile anlatılan türk korkularının bir meyvesidir

uzaydan görünen tek göt korkusu çin seddinden bahsetmiyorum bile

ha türk yoktu gerçi senın matıga göre. öpt sçs bb