bugün

Acaba türk bayrağının mı ayına yıldızına kurban olunuyor? yoksa başka birşeyin mi?* diye sorulması gereken yazı.
'kurban olacak kadar sevdiğin için mi sı.tın batırdın bu memlekete' denilmesi gereken damar girişli duygu sömürüsü. madem o denli seviyorsun, 11 askerin başına çuval geçirildi diye amerika'ya karşılık verebildin mi? o ay-yıldız bayrağa sahip bu halka ne fayda sağladın, bir fayda söyle.
kurban olam de, ardından gerçekten kurban olan, şehit olan kahramanın anasının gözünün içine baka baka "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" de.

(bkz: hade len)

şimdi sen diyeceksin ki; yersen,, yemedim be adamım.
tekel, tüpraş, petkim... vatanı sat, ondan sonra da aya yıldıza kurban ol...
de get* konuşturma beni...
yersen tadında rte reklamı*. ben türk' üm diyemeyen bir kişi adına oldukça ilginç*. türk milletinin bu kadar saf, hafızasının böylesine* sığ olmadığını temenni ediyorum.
(bkz: atma recep din kardesiyiz)
gurban olam şeklinde olsaymış daha bir şahane olacak olan cümle.
bugüne kadar icraatlarıyla vatani değerlerimizi hiçe sayan akp hükümetinin yaptıklarına ek olarak bir de dalga geçer gibi attığı slogandır.

birileri bizimle feci şekilde alay ediyor ama hadi hayırlısı.

(bkz: bu bir kamera şakası olmalı)
kendisine 10 numara büyük gelmiş bir recep tayyip erdoğan reklamı.

(bkz: andersenden masallar)
Yuh dedirten hadisedir dinden sonra şimdide milliyetçiliği sömürmeye başladılar siyasetçilik nekadar üçkağıt işidir birkez daha kanıtlayan olaydır.

(bkz: aydın doğan)
(bkz: cüneyt zapsu)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
secimler yaklastikca daha cok duyacagimiz zirvalardan bir tanesi.
sırasıyla;

hikmet yar'ın önünde diz çökmek.
- ben tekkeye değil, dergaha gittim.
- 10 kasım'da sap gibi duruyorlar.
- referansımız islam'dır. tutturmuşlar laiklik elden gidiyor. Bu millet istedikten sonra "tabii elden gidecek". bu ülkenin yüzde 99'u müslüman. hem laik, hem müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın, ya da laik. ikisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. mümkün değil ikisinin bir arada olması. "ben müslümanım" diyenin, aynı zamanda "Ben laikim" demesi mümkün değil. Çözüm ortada. 1.5 milyarlık islam alemi müslüman türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. kalkacağız. onun ışıkları görünüyor. bu ayaklanma başlayacak.
- gerekirse laik paltomuzu giyeriz, yine de bildiğimiz yoldan şaşmayız.
- ben değiştim.
- ben değişmedim, geliştim.
- ben değişmem, değişemem, eskiden neysem, şimdi de oyum.
- * oferlerle hiçbir görüşmem söz konusu değildir, basın üzerimize gelmektedir, çirkindir.
- * sami oferle davos'ta görüştüm, daha sonra birkaç defa telefonla da görüştük.
- * ülkemde kürt sorunu yoktur.
- * türkiye'de kürt sorunu vardır.
- askerlik yan gelip yatma yeri değil herhalde.
- kırdığım şehit aileleri varsa özür dilerim.
- abd ile pkk konusunda tam bir işbirliği içerisindeyiz.
- pkk'nın elinde abd menşeli silahlar var.
- kurban olam ayına yıldızına.
- * türkiye'de kürt sorunu yoktur.

kronolojik olarak sıralanmış ve başta halkımız olmak üzere sözlük yazarlarımızın anımsamasını istediğim, unuttuğumuz cümleler... kimseden artı oy beklentim yok... ancak eksileyen kişilere şimdiden bir şey söylemek istiyorum... bu yukarıda yazılanlar başbakan recep tayyip erdoğan'ın yaptığı şeyler, söylediği şeyler... ne diyelim 2 koyun güdenler başbakan olabiliyor bu ülkede... zaten maharet de; koyun olmayıp, unutmamak, söylenenleri iyi analiz etmekte... bu maharet bizde var mı? orası bir muamma...
rte yi kayitsiz sartsiz seven yurdum insanina itici gelmeyen * reklam kokan akp sloganidir.
kurban olma ayına yıldızına
okul yapmışsın amerika'da kızına
vatanım, vatanım diye ağlaşıp durma
bende bir ilaç var, merhem olur sızına *

benden tüm sevenlere gitsin.
bir afiş. milliyetçi oyu avı, bayrak kanununa muhalefet, yani oy avcılığı ve suç bir arada. gülerek izliyoruz, izlemeye devam edeceğiz. bir maymunluk zinciri bekliyorum. alevi vatandaşlarımıza yönelik söylem de bunun bir parçası.
afiş parası çok tutmasın diye "olurum" yerine "olam" yazdırmışlar, daha ne?

yok yani daha samimi göstermiyor, çok da itici duruyor, daha bir kaç yıl önce atatürk' e, cumhuriyete söven bu adam değildi bugün kurban oldu. neyse.

ayrıca tüm milletin göreceği afiş, imla kurallarına uygun yazdırılır, şiveli falan olmaz. basit bir örnekle o zaman karadeniz için; "uyyy gurban olayum ayuna yilduzuna" falan şeklinde yazdırsın tüm millete hitap etsin.

(hikayenin sonunda gökten üç tane hilal düşmüş)

"üfürükten teyyare selam söyle o yare"*
bugün rastladığım, rte'nin büyük bir resmini içeren, türkiye'de yaşadığımız halde olam gibi modern türkçe'ye uymayan bir kelime kullanılan, haliyle daha bir itici görünen afiş.
söz konusu afiş ve başbakan'ın yapılan eleştirilere verdiği cevap ile ilgili, mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin tespiti yerinde ve isabetlidir;
yalan, riya ve aldatmacadan ibaret olan, siyasi sermayesi tükenen bu zihniyet, şimdi ümidini gerginlik ve cepheleşmelere bağlamıştır. çatışma stratejisinin kendisini mağdur ve mazlum gösterebileceği hesabıyla, türk toplumunun acıma duygularına sığınmaktadır. türkiye'yi etnik kimlikler topluluğu olarak gören ve kurucu milli kimliği inkar eden başbakan'ın seçimler yaklaşınca söylem değiştirmesi, olsa olsa mevsimlik milliyetçilik özentisi olarak görülebilecektir.
içerik bulunamadı.
bayrak üzerinden , ülke insanını en kolay nerden vururuz düşüncesinin bir meyvesi olarak yapılmış reklam. ali taran'ın dahi ! fikirlerinden biri sonucu doğmuş ve birilerini , ki o birileri 61 ilde yüzbinlerce basılmış bu afişlerden rant alan kişiler. onlar bu işin kaymağını yiye dursunlar, bizler bayrak , siyaset davası yapmaya devam edelim.

halk bunu yemiş midir ? hayır yememiştir. aynı halk, bayrak üzerinden siyaset yapanı yemediği gibi , gene bayrak üzerinden muhalefet yapanıda yemez. '' oraya astın, buraya neden asmadın '' tarzı muhalefet , bu ülke yönetimine talip olan zihniyetlerin de ilkokul düzeyini gösterir.

sonra '' tencere dibin kara , senin ki benden kara '' özdeyişi gelir akla. ne kadarda yakışır siyasi arenamızda cirit atan insanlara.
diyarbakır'da asılmamış olan afiştir. akp bunun nedeni olarak diyarbakır'daki bilboardların dolu olduğunu oyüzden asamadıklarını söylemişse de, diyarbakır belediyesi kendilerine böyle bir teklifin hiç gelmediğini, boş bilboardlar olduğunu söyleyerek yalanlamıştır.
(bkz: kurban olam milliyetçi oylara)
(bkz: at yalanı ikeyim inananı)
Olam şeklinde yazılmasının nedeni toplumsal bir şive gözetildiği için değildir amaç kıvırmanın kolay olmasıdır şöyle ki;

rte; Kurban olam ayına yıldızına

Halk; Ehadi kurban ol bi kerede kurtulalım

rte; olam farsçada yada çincede yada şu anda hatırlayamadığım başka bir dilde halkımı kurban ederim benim götüm yemez demek. Hadi ananızıda alın gidin ehehehe

Halk; RTE allah belanı versin

(bkz: kürt sorunu vardır)*

(bkz: kürt sorunu yoktur)*

(bkz: RTE bushun klonumudur yoksa oğlumudur sorunsalı)

(bkz: ben değiştim)

(bkz: değişmem gelişirim)*

(bkz: Değişmedim neysem oyum)*

(bkz: Dış işleri bakanlığının rte yi her konuşmasından 10 dakika sonra tekzip etmesi)

(bkz: Her defasında yanlış anlaşıldım diyebilen başabakan)
genç parti'ye oy veren şuursuzların boşta kalan oylarını toplamak isteyen ve mhp'nin oylarına kafasına göre ortak olmaya çalışan rte'nin billboardları süsleyen seçim kampanyasının ayaklarından birini oluşturan çalışma.

ayrıca bu slogan(!) için özellikle seçilmiş kelimelerle rte kime seslendiğini bağıra bağıra söylemiştir. halk ağzıyla "halka inme"ye çalışan başkabanımız, "kurban olam" derken de bu doğrultuda düşünmüştür. zaten "kurban olam"ı o değil, onun adına çalışan her kimse, artık bu reklam şirketi mi, pr firması mı bilmiyorum, onlar bulmuştur. ortaya da gayet yapay ve tutarsız bir kampanya çıkmıştır.

(bkz: kurban olam yazma)

(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
TÜRKiYENiN iKTiDAR PARTiSi,
CÜMLEYE BAKARMISIN ALLAH AŞKINA, BEN SÖZLÜKTE YAZARKEN DAHA ÇOK DiKKAT EDiYORUM DiL BiLGiSi KURALLARINA, NEDiR BU KURBAN OLAM iFADESi, HADi YAZDINIZ BARi GiDiP ANADOLUDA KULLANIN BU SLOGANI KARDEŞiM YANi OLMAK-TAN OLAYIM GELiR VE BU SOKAKTA KOPEĞIN OLAM DERKEN OLAM FORMUNU ALIR, BiLBORDLARDA BU FORMDA OLMASI GARiP TABi.
GERÇi KASIMPAŞA TÜRKÇESi VE DURGiYE TERMiNOLOJiSiNDE DE BÖYLE OLABiLiR.