bugün

diyanet işleri başkanı ali erbaş'ın açıklaması.

görsel
https://twitter.com/sputn...tatus/1226396033078497280
karlıymış bir tuğlaya cenneten bir ev peki kuran kursu yaptırsam arsa alabilirmiyim ev kaç metre kare hocam.
Bunu diyen, bunu dinleyen, buna inanlarla aynı ekmeği yiyip, aynı havayı soluyoruz.
Tehlikenin farkında mısınız?
Papa olmuş haberimiz yok birileri yine Allah'ın yerine karar verir lutuf eder olmuş.

Ecri yalnız Allah verir bırakın şunu yaparsan şu kadar huri bu kadar köşk demeyi.
Epey yüzyıl farkı ile söylenen söz. Modayı yeniden yaşatıyorlar. Akım başlar kuş uçtu beybiii.
Arada neredeyse 30 yıl var mantık hala aynı.

https://youtu.be/pplX24ZpwsE
Orta çağ Cizvit papazı.
Merhabalar. Orta çağ türkiyesi'ne hoş geldiniz ...
Orta çağ Cizvit papazı.
bu kadar kolay mı amk.
Cennette de mi beton, ovvv yooo!

Cennette ev nedir yaa? Bu adam cehaleti çok fena kaşıyor yalnız. Ayıp ulan!
Harç Karan işçileri sevindirecek eylem.
ne yani şimdi cennete gidiyorsun ama evin olmayabilir yani? ben burdan bunu anladım ve derinden sarstı beni.kuran kursuna gitmek yerine,yapımında çalışsaydık keşke.güne puanım 2 o da "cennetteyiz evi ne yapcan olm" diye kendimi teselli etmem sayesinde.
görsel
Ben çadır kuracağım.
görsel
dedi Diyanet işleri Başkanı.

https://onedio.com/haber/...k%27&utm_medium=tweet
çivisi olana da huri verilecektir kesin.
parası olmayıp da, hizmet veren misal iki mala vuranlar ne olacak?
ortağçağ avrupasının papazları gibi oldular lan bunlar. cennete arsa, ev satmaya başladılar yeminle.
Başkan hayırlı olsun allah olmuşsun.
çok derin bir cümle;
para verip bir tuğla alıyorsun, kazandığın paranın niteliğini kimse sorgulamıyor, nasıl bir insansın bunu kimse sorgulamıyor, komşun açken sen tok mu yattın kimsenin umrunda değil,
o para hırsızlık parası mı , yolsuzluk parası mı, kumar mı hiç önemli değil.
bir tuğla al, cennetten sana ev verilecek, yanlız şöyle bir detay var ; cennette ev !!!
site içerisinde mi, müstakil mi ?

şimdi siz hiç bir şeye takılmayıp benim bu yorumuma takılacaksınız....

yav dünya malı ile cennette ev mi olur, abe kalbini sevdiğimin insanları...

inanın, dua edin, bu tarz din şarlatanlarının dünya malına dini alet etmelerine kanmayın,
iyi insan olun, bir tuğlanız eksik olsun.
komşunuzu aç yatırmayın, tuğlanız eksik olsun.
hak yemeyin, tuğlanız hiç olmasın.
yalan söylemeyin, tuğla için...
Zamanında avrupa devletlerinde dini reformlar sayesinde halk kenilerini din yoluyla sömüren devlet erkanından kurtarmış, her şeyin aslında çok mantıksız olduğunun farkına vararak farklı bir mantıksızlığın peşine düşmüş ve kendilerinin farklı şekilde sömürülmesine gülerek karşılık vermişti. O zamandan bu zamana değişen şey din adı altında sömürgecilik yapan insanların isimlerinden ve halkın sömürülme miktarından başka bir şey değil. Din(hangisi olduğu farketmez) adı altında insanlar altı boş vaatlerle(cennet, sonsuz hayat vesaire) ellerindeki tek hayatı olmayan şeyler için (ki bu çoğu dine göre bizim her türlü algısal alanamızı aşan yalnızca hissedebildiğimiz bir tanrıdan ibaret) hiç bitmeyen hatta çoğu zaman hayat boyu süren tapınma ve ibadet silsilesi ile boşa harcıyor. Din adı altında devletler veya yönetimde olan kişiler emirleri altındaki halka her türlü eziyeti, despotluğu, tiranlığı yaparken bu tarz ufak sahtekarlıkların bu derece göze batması bana biraz ironik geliyor doğrusu.
Helal olsun cennette ev vaat ediyorlar.

Bunu ne demirel, ne de çiller yapmamıştı.

Bir başyapıt, hem vermediklerini kimse bilemez.

Çok mükemmel çok.
Cennette müteahhit ali ağaoğlu mu yoksa.