bugün

görsel

Eve varınca karşılaştığım manzaradır. Lan ne ara yaptın yumurtladın. Kuruyan camaşırımı alamıyorum.annemin viledasının üstüne yapmış bi'de.
Evin bekarina kismet var.
görsel

Dün bir yumurta vardı, bugun iki oldu. Bir ara yemek bulmaya gitti galiba o ara çektim. Yavrular çıkınca da çekip atacağım.
görsel

Yavrular 2 gün önce yumurtadan çıktı ikisi de sağlıklı gözüküyor. Cok yaklasmıyorum yuvaya. Anne arada uçtuğunda hemen uzaktan 1 fotoģraf çekip uzaklaşıyorum. 2 gündür ilk defa bu kadar net çekebildim. Genelde üzerine tünüyor.
Tekmeyi vurduğum gibi bozacağım yuvadır.

Ev içinde ev olmaz.
yumurtlarsa o kötü. yumurtadan kurtulmaya çalıştım bir keresinde ondan sonra dünyevi hayatım tamamen değişti. normalde inanmam böyle şeylere ama cidden başıma gelmeyen kötülük kalmadı.
Yumurtalarını sucuğa kıracagim kuşlardir.

Hele bir cesaret etsin.
Yumurtayı iç kuşun suyuna pilav pişir.
Can sıkan durumdur. Eğer duyarlı ve hayvan dostu biriyseniz balkonu kullanamazsınız.

Bizim de başımıza gelmişti. Kuş geldi yuva yaptı bir de yumurtalarını bıraktı. Uzun süre balkona girmedik sonra yavrular yumurtadan çıktılar. Çok çirkinlerdi hala gözümün önündeler.

Velhasıl yuvayı bozmamak gerekir yazık hayvanlara evinizin bir köşesine sığınmışlar bir zararları da yok. Babam der ki bizim balkonumuzu seçmişlerse onların da bi bildiği vardır demek ki bize güvendiler. Böyle de hikmet sahibi bir babam var işte.
görsel
Bugün tatilden döndük yaklaşık 9 gündür görmediğim yavrular acayip büyümüş ve çirkinleşmiş. * takip etmesi zevkli bir süreç haline geldi.
tüy döker bolca.
her gün şansını dener eşoğlu eşek. o güzel, boncuk gözlerini bir gün gösterir
dana sosisten değil, hindi sosisten yapıyorlar artık. eski tadı yok...
1 günden fazla kalırsa kiraya ortak olması gerekir. misafirlik 1 gündür.
Iki sene önce basima gelendir. Yuva yapti , iki yumurta birakti. Sonra üstünde yatti. 15 gun gibi bir zamanda yavrular yumurtadan çıktı. Arada gidip geldi onlari agzinda getirdigi şeylerle besledi. Bir kac gun icinde yavrularda guclendi uctular. Iki senedir yuva yapmiyorlar , komsulara gidiyorlar sanirim , benim balkon biraz gürültülü. Seviyorum onlari.
balkonu bok götüreceğinin belirtisidir. sonra onları nasıl balkondan uzaklaştırırım diye uğraşıp durursun.
geçmiş olsun her yer pislik içinde kalacaktır ama yakın zamanda aileden biri gibi olurlar. gerçi yuva içinde yuva kurulmaz.
çok güzel bi olay.
Her sene yaptıkları şey. Korkutmamak için balkona çıkmayız, yine çıkmıyoruz. Her yer çalı çırpı ve bok içinde. Bıraktıkları yumurtayı de genelde kırıyorlar. Birkaç yıldır kombi dolabına yuva yapıyorlardı. Bu sene klima dış ünitesine yuva yaptılar.
Keşke bizim balkona gelse .suyunuda yeminide koyarım.