bugün

(bkz: öğrenim kredisi)
(bkz: banka kredileri)
(bkz: kredi ve yurtlar kurumu)
kazanması en zor, harcaması en kolay olan; sosyal ilişkiler bağlamında.
eğer zamanında ödenirse gayet makbule geçen, fakat geciktirildiği takdirde insanın elini verip kolunu kaptırma durumu.
bulaşılmaması gereken olaydır hemşerim. ocak söndürür, incir ağacı diker, dertlendirir, hayat kaydırır.
ileride ele geçmesi beklenen bir değerin, şimdiden kullanılması durumu.
(bkz: borç yiğidin kamçısıdır)
parayı parayla satmanın süslenmiş halidir.

aslında siz 100 lirayı 120 liraya satın alıyorsunuz.
Para satmaktır. Para verir, karşılığında uzun vadede daha çok para alırsınız. Modern tefeciler, bankalar. Ancak şikayetçi miyiz? Elbette hayır. Yoksa nasıl mal mülk sahibi olacağız.
Haramdır. Aile yıkar ev yıkar yuva yıkar yapmayın. ..
herhangi bir t anında kredinin toplam karşılığı olan para özkaynaklarınızdan fazlaysa risklidir. bizim memleket için böyledir...
asrın belasıdır.

kirada oturun, işinize otobüsle gidin ama kredi kullanmayın.

faizci sermayedarları daha da zengin etmeyin.
ögrenim ödencesi manasına geliyormuş.
Faizi, ana para x kredi günü x faiz oranı / 36000 şeklindeki formülle hesaplanır.
Ticari ve sosyal anlamda ev almak ve evlenmek gibi amaçlarla bankadan çekilir. Geri Ödemesinin bir düzen içinde yapılmaması halinde kişiye büyük sıkıntılar doğurur. Kredi çeken kişinin nasıl ödeme yapacağını önceden düşünmesi gerekir. Aksi halde bankalarla uğraşmaktan kurtulamaz.
krediler üzerine kurulan ilişkiler, her daim hayatın haczetmesiyle son bulur.
sözünü kilit kelime haline getirmiş, finans kurumlarından alınan borç para.
Türkiye sınırları içerisinde bankaların faiz, dosya ücreti, sağlık sigortası vıttırıvıtzıt adı altında halkı söğüşlediği finansal sistem.

Yurtdışındaki faiz oranı yıllık %3,5 ve bundan başka herhangi bir ek ücret söz konusu değil. Gerisini siz düşünün.
Bundan sonra çekmeyin kol gibi faiz ödersiniz benden demesi.
tuzaktır kanmayın.
birikmiş kyk ve kredi kartı borçlarımı ödemek için yararlanmak durumunda kaldım.

halkbank'ın maaşını kendi bünyesinden alanlara sağladığı düşük faizli krediden yararlandım bu arada şimdilik sıkıntı yok.
tüketici kredilerinde yıl başında itibaren yüzde 1 olarak büyümüş bu geçen yıla oranla yüzde 19 daralmış.
haa bu ne demek, insanlar borca girmeye korkuyor, peki bu ne demek ? bizim gibi kredi ile büyüyen, kredi ile yaşayan ülkeler için harcama yapılmıyor demek. harcama yok demek. mallar satılmıyor demek.
ne olacak peki... kredi garanti fonları falan devreye girecek, cari açık daha da patlayacak, enflasyon daha da patlayacak. döviz yükselecek, işsizlik daha da artacak...
borçlanmayın. sakın.
eşte dosta rahatsızlık vermek istenmeyince başvurulan borç türü. geçenlerde küçük sayılabilecek bi miktar çekmek durumunda kaldım, baya bir sıkıntıya girdim çıkacak mı çıkmayacak mı diye de allahtan halkbank hızlı kredi diye bi şey çıkarmış ondan yararlandım.
ihtiyaç olmasının yanında bayağı b.ktan bir şeydir. sıkışmışsındır ev alacaksındır araba alacaksındır evleneceksindir. acil nakit paraya ihtiyacın vardır. gözün görmez o zaman misal çektiğin 10 bin liraya 1 senede 3 bin lira faiz ödemek. aydan aya atıyorum 1000-1200 lira falan ödenecektir. lan maaşım zaten 3 bin lira öderim nedir yani dersin. o aradaki farkı gözün görmez. zannedersem bu bankaların verdiği kredilerin en büyük numarası da bu. ödemeye başladıktan sonra farkına varıyorsun aslında kazığın yalnızca ucunun sivri olduğunu..

ev için çok daha zor. 200 bin lira çekersen onu 300 küsür bin lira olarak geri ödüyorsun. bu nasıl bir vicdansızlıktır amk. denilebilir ki banka sana o parayı vererek risk alıyor. nereye risk alıyor. o paradan belli bir miktar paranın meblağına göre sigorta parası kesiliyor. yaşam sigortası. misal allah gecinden versin sen daha kredi ödemelerinin başlarında iken vefat ettin. banka parasını sigorta şirketinden alıyor. o olmasa anandan babandan kardeşinden çeliğinden çocuğundan alır o parayı mutlaka. bu işlerin bir düzene sokulması lazım artık. kredi faiz oranları çok yüksek.
Kredi, bir kimseye belirli bir süre sonra geri almak kaydıyla satın alma gücü sağlanması veya bu gücün devredilmesi olarak tanımlanır. Bu sözü edilen nakdi kredi tanımıdır. Ancak bankalar bir tüzel ya da gerçek kişi lehine garanti ve kefalet vererek de kredilendirme yapabilir. Buna da gayrinakdi kredi denir.
arkadaşlar yok mu söyle güzel bir kredi vadesi faizi uygun link atın.
sabah sabah canım kredi çekti.

merhaba ben sürekli kredi çeken o vizyonsuz herif.