bugün

okan bayülgen: amerikada sansür olmaz mı? adamlar hala 11 eylülü usame bin ladin yaptı sanıyorlar.

mehmet ali birand: onu türkiye'de de hala öyle sanıyorlar...
yılbaşı nedeniyle beyaz show un arka arkaya 3 gece program yapmasıyla geçen haftadır. bu hafta kral çıplak yoktur. 02.00 de başlayan magazin d vardır.
bu akşam yavuz bingöl'ün konuk olacağı programdır.
Okan Bayülgen'in geçen sezon bahsettiğinde çok umutlandığım, krala "çıplaksın!" diyeceğini sandığım, ama ilk programla, Orhan Gencebay'ın herkese mavi boncuk dağıtmasına, herkese, "o da iyi, bu da iyi, aaa şu mu muhteşem" demesine seyirci kalan krala, "çıplak" demek şöyle dursun kat kat giydirdiği programdır.(formatın bahsi geçen masalla alakası yoktur. program ismi muhteşem, program hayal kırıklığıdır.)
bu gece yaşar'ın konuk olacağı programdır. izlenir.
okan bayülgen' in; öldürülen tavşanlar üzerine tavşanlarda onlara ateş etse ya diyerek beni bu gece benden almıştır. iyidir.
bu arada kapanış jeneriği tam tadında olmuş. var kal siyah adam.
(bkz: VIII henry)
an itibari ile banu alkan'ın mal beyanında bulunduğu program.
banu alkan ın boyuna takacağı kolyeyi alnına taktığı program. (bkz: sanırsam)
22ocak cumartesi şahin k, coşkun göğen * , sevtap parman ın konuk olması, 23 ocak muhabbet kralında banu alkanın konuk olacağını aslında bariz işaret ediyordu.
erkeklerce ilgi çekmeyen durumumsu. şayet kraliçe çıplak olsa..
bu gece ki konuk ilhan şeşen'dir.
garip bir kelimedir.
an itibariyle accayip sıkıcı olan programdır. mis gibi medya kralı izlerdik eskidenkene.
okanın kral çıplak diyemediği o sert soruları soramadığı program.
programın adı ile, formatın uyumsuzluğu, hemen göze çarpan program.
güzel program. bir de haftalardır dikkatimi çeken, bu programı ve pazartesi günündekini arayan izleyicilerin yaş ortalamalarının programın saatine rağmen hep yüksek olduğu. misal bugünkü arayan izleyici 40 yıllık sınıf öğretmeni olduğunu söyleyen bir kadındı. bazen güzel şeyler de oluyor türkiye'de..
okan bayülgen'in çok tutmayan ve reyting almayan * programı.

program yayından kaldırılmıştır. yerine, pazartesi gecesi yayınlanan muhabbet kralı getirilmiştir. böylece okan bayülgen'in program sayısı 2'ye inmiştir.
6 şubatta habersiz final yapmış programdır.
kral çıplak'ı yayından kaldıranlar, esefle kınıyorum sizi. muhabbet kralı çok geçti, izleyemiyorduk elbet ama disko kralının iyice bokunun çıktığının da hepimiz farkındayız. adam gibi adamları programa getirip hayatlarıyla alakalı ince detayları bizlere sunan, hımm hakikatten aslında ben de başarılı olabilirim diyerek kendimizi motive ettiğimiz tek programı da yayından kaldırın, hadi bakalım.
en son programı izlerken düşünüyordum da "iyi, güzel bir program, yarın bu ünlüler ölüp gittiğinde bu konuşmaları tıpkı belgesel tadında, okan için de ayrı bir tat olsa gerek bu..." falan filan derkene kaldırıldığını öğreniyorum sözlükten...
üzüldüm.
tespite konu olandan çok tespit edenin linç edildiği vakıanın adıdır.
--alıntı--
- baba bak, kral çıplak!
- yavrum; sorun kralın çıplak olması değil, ortada bir kral olması...
--alıntı--
tam da tahmin ettiğim gibi tutmamış ve yayından kaldırılmıştır.

çok normal. olmamıştı çünkü. olsa :
"ben güzelden anlarım".
*
Tanju Çolak'ın, milletvekili aday listeleri açıklandıktan sonra yaşadığı durumdur. Tam da siyasete soyunmuşken çırılçıplak ortada bırakılmıştır...

demek ki ikna edememiş başbakanı bile. "Başbakanı bile" diyorum, çünkü o başbakan ki ÖSYM *'nin kargaları bile güldüren "vallaha billaha şifre yok ehi ehi" açıklamasıyla bile tatmin olmuş biridir... Demek ki bu kişiyi bile ikna edememişsin oy oranını %10 arttıracağına kral tanju...