bugün

ahmet maranki'nin öncülüğünü yaptığı temizlik türü.

''beden temizliği yılda 2 kez yapılır. sonbahar ve ilkbaharda dolunay olduğunda ayın çekim gücünden istifade ederek, vücudumuzdaki suları da çekeceğini düşünerek bu uygulama yapılıyor.

vücudumuzdaki kalın bağırsaklar, safra kesesi, karaciğer, akciğerler, pankreas ve dalak gibi organlarımızı temizleyerekdalak 10 yaş gençleştirebiliriz.

beden temizliği hangi hastalıklara karşı etkili :

- ölümcül hastalıklardan kanser, hepatit b.hepatit c,mide reflü, ülser, kalın bağırsak rahatsızlıklarında, hemoroiti, safra kesesi taş ve kumlarında çok etkilidir.

sabah: lahana, havuç, yeşil elma ve kırmızı pancar bunun yanında mevsimine göre ıspanak, maydanoz, çiğ olarak katı meyve sıkacağı ile suları sıkılarak her sabah kahvaltı yerine 2 bardak vücut sıcaklığında içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyularak yudum yudum içilecek.

not: bu sebzelerin içindeki vitaminler yağda çözündükleri için zeytinyağı mutlaka konulmalı,aksi halde vitaminlerden yararlanmak mümkün değil.

öğlen: mevsiminde olan sebzeler 5 dakika kadar hafif haşlanarak yenilecek suları da içilecek.

akşam: salata, ve sebze çorbası tüketilecek başka bir şey yenilmeyecektir.

son gece akşam yemeği yerine 1 su bardağı limon suyu ve 1 su bardağı zeytin yağını yudum yudum içilecek ve burundan nefes almaya özen gösterilecek ki yağ vücutta gezinsin ve bedeni temizlesin.sabah kalkınca da lavman yapılacak.

kür boyunca yemememiz gereken yiyecekler;

ekmek , hayvansal gıdalar et süt yumurta, peynir ,konsantre gıdalar,şeker yenmeyecek siyah çay içilmeyecek.''
(bkz: kozmik)
(bkz: beden)
(bkz: temizlik)

biri şu adamı sustursun.
birileri biliyorsa bilgilendirsin hede.
2015 bahar döneminin 14 Mart'ta başlayacağı beden temizliği türü.
Bir gaz ile başlayayım diyorum ama Son akşam bir bardak zeytin yağı var içilmesi gereken, ertesi gün de lavman var, o nasıl olacak diye kara kara düşünüyorum.
Ctesi itibariyle sonlandırdığım maranki detoksu. Bir hafta sürdü. Ne çay içtim ne hayvansal gıda, süt ve ürünleri, paket / hazır ürünler, ekmek vs tükettim. Harfiyen uyguladım. Cumartesi sabah başlamıştım. Oldukça yorucu bir hafta geçirdim. Tüketilmesi gereken sebze ve meyveleri hazırlamak oldukça yorucu. Öğle yemekleri için buharda pişirdiğim sebzelere bastım baharatı. Yoksa çok yavan gelebilirdi.
Sonra sadece ve sadece kaya tuzu kullandım bir hafta boyunca. Migros'tan Himalaya tuzu aldım.
Her gece biraz tane kişniş ile bir çubuk tarçını 5 dk kaynatıp içtim. Öğün aralarında kuru kayısı, kuru incir ve kavrulmamış kuru yemişler ve elma tükettim. Akşamları sebze çorbası içtim lakin birkaç gün sonra akşamları salata yemeyi bıraktım; çok zor geldi. Son gün mümkün olduğunca sadece sıvı şeyler tüketmeye çalıştım. Ağzıma koyduğum tek katı yiyecek birkaç günkurusu kayısı idi.
Son akşam çorba içmek yerine ufak bir çay bardağının içine aynı miktarda zeytin yağı ve limon suyu karıştırıp içtim ama. Ben içine çok fazla tuz atmışım, normalde tuzdan bahsetmemiş. Yudum yudum içilmesi gerekiyor ama ben bitiremedim; bir kere durdukça zeytin yağı da üste çıkıyor ve bir fırt çektiğimde ağzıma limon değil zeytin yağı geldi ben de o yüzden el blenderı ile karıştırıp sarı-beyaz renkli bir sıvı elde ederek içtim. Ertesi sabah 5-7 arası lavman vardı ve evet bu sefer onu da yaptım ancak öncesinde zaten tuvalete girmiştim. Bu yüzden de ilaç aynen geri çıktı, hiç gerek yokmuş. Lavman yapmak istemiyorsanız son gün sadece sıvı şeyler tüketin, mümkünse sabah meyve-sebze suyundan sonra öğlen sebze çorbası için, katı bir şey tüketmeyin. Akşamına da zeytin yağını çaktınız mı sabaha rahatsınız.

Edit: oldukça asabi idim bir hafta boyunca. Ve sersem gibi. Son iki gün yer yer baş dönmeleri ile karşılaştım.