bugün

Tanju Okan tarafından 1973 yılında seslendirmiştir.

değişmez sorumuz nedir ki sonumuz
toprak değil mi erkeni geçi
aldırma sen doldur be meyhaneci
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
doldur bak efkarlandım yine bu gece
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
dostlar gitmeden gizlice
çok ülkeler gördüm çok diyarlar gezdim
öğrendim alemin sırrı nedir
dünyanın merkezi bu meyhanedir
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
doldur bak efkarlandım yine bu gece Allah beee
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
dostlar gitmeden gizlice
ölürsün dediler dün içirmediler
sanki sarhoş oldum bilmem neden
çıkmam tövbe bir daha meyhaneden
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
doldur bak efkarlandım yine bu gece
koy koy koy koy koy
koy koy koy koy koy
dostlar gitmeden gizlice
lay lay layyyy heheheeh
doldur kardeşim doldur ya
meyhaneci! koy. içki koy ya
hadi şerefine...
sağol bey be sağol yaa
hahahahaa...
terkedecekler nasıl olsa biliyorsun değil mi sen de.
sağol abi.
der Tanju Okan ve offff çekip bir bira açmanıza sebep olur.
sınırsız içkili mekanlarda sürekli söylenen lakırdı...
muhteşem yorumuyla tanju okan tarafından sarho$ edilirsin.

koy koy koy koy koy
terkedicekler nası olsa biliyosun dimi sen de ?
sağol abi ...
buram buram alkol kokan en eğlenceli tanju okan şarkısı. yok böyle bir yorum, yok böyle bir duygu...

dünya'nın merkezi bu meyhanedir...

çıkmam bir daha tövme meyhaneden...

(bkz: gel de içme)
tanju okan'ın sarhoş olduğunu açıkca belli etiği şarkısı. defalarca dinlendiği takdirde kişide içki içme isteği uyandırması muhtemeldir.
bir tanju okan klasiği dinlenilesi şarkı.
nez tarafından koy koy koy ... koy koy koy şeklinde bir hali de vardır. yanlış anlamlara gelebileceğinden umuma açık yerlerde söylenmesi tehlikelidir.
(bkz: doldur bakalim lambo ustacim)
bejeke çarşı tezahüratı:

koy
koy sataniste
koy putpereste
hepsi göt olsun
ramazanınız mübarek olsun. inşallah!
doldur bak efkarlandım yine bu gece'den sonra bir allah be derki tanju okan içinize işler bu şarkıda
siyasilerin yanlış yorumladığı şarkı.
tom waits'in buram buram alkol kokan şarkılarının hiçbirisi tanju okan'ın koy koy koy'unun ayaklarına su dökemez.
tanju okan'ı sevme sebebidir. acaba gerçekten sarhoş muydu bu şarkıyı söylerken diye düşünüyor insan ister istemez.
aklıma her geldiginde winampta tek bir parça bırakmama neden olan şarkı.
ayrıca gecenin bu saatinde bir bira daha açmama neden olan muhteşem ötesi, hissedilerek dinlenilmesi gereken parça.***
yaz yaz yaz
(bkz: serbest çağrışım)
bünyede rakı içme isteği uyandıran şarkı.
bir içki masasında bulunması gereken bilmem kaç şarkıdan en önemli ve en lazım olan tanju okan parçası.. tanju okan bu şarkıyı soylememiş adeta size yaşatmıştır.. kendinizi bir içki masasında bulmanıza yol açabilecek bir parça.. tanju baba gayet içten ve samimi söylemiştir bu şarkıyı.. sarkıyla beraber rakı baska bir anlam kazanıyor, rengi degişiyor, onun da keyfi yerine geliyor..
dinledikçe sanki içmeden sarhoş olursunuz. sanırsınız ki tanju abinizle aynı masadasınızdır, kader tokuşturursunuz arada hatta, dertleşirsiniz, o söyler, siz hayran hayran ona bakarsınız. o derece kendinizi içinizde bulabileceğiniz bir parçadır.
dinleyene hem hafiften keyif veren, hem de tuhaf bir hüzün katan şarkıdır, 'dünyanın merkezi bu meyhanedir' der tanju baba, koy kooy koooy...
bir dönem zeki kayahan coşkun'un programında çaldığı tanju okan şarkısıdır.
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=348191532555
bir Tanju Okan şarkısıdır.bir kadeh rakıyla gidebilecek eşsiz şarkılardan biridir.aynı zamanda çok değerli bir yaşam felsefesi içerir.
son gelen benzin zamlarından sonra nihat sırdar kişisinin sıklıkla çalıp yönetenlere gönderme yaptığı eser.
çok ülkeler gördüm çok diyarlar gezdim
öğrendim alemin sırrı nedir
dünyanın merkezi bu meyhanedir
sözleri ile herşeyi açıklığa kavuşturan, tanju okan alemi'in en güzel şarkılarındandır. tek kişilik bir müzikal gibidir ama sarhoşluk derecesi yüksek bir performans. dinledikçe o meyhaneye gidesi gelir insanın.

http://www.youtube.com/watch?v=WrVCkOBEGVI
(bkz: başlık sakat)