bugün

Eski Türk çalgı adı. *
güzel addır, en azından Türkçedir.
bu isme sahip bütün tanıdıklarım insanlara yukarıdan bakan ve kendini baya bir beğenmiş tiplerdi.

birde genelde bütün korayların ortak bir tipi var sanki, hepsi garip bir ukala duruşa sahip. Genellikle hepsi (bkz: koray günter) benzeridir.
bursada skorun 2-2 olmadığını söyleyen canımız abimizdir. yok, doğru değil, orda hâlâ 2-1 diyor. o adam koray.
en güzel isimlerdendir.
adının tersten okunmaması önemle rica olunur.
sanırım en sonunda sikti hande'yi.
ankarada don, atlet, sütyen satan mağazalar zinciri.
tipik standartlara sahip olduğunu düşündüğüm insan tipi.
ingilizcesi coremoon olarak dönüştürülebilen, söylenmesi kolay, duyması hoş bu isimde olanların en yakışıklısına sahip olduğum müstesna isim..
koray bitkisinden yapılan, beş delikli, dişe takılarak ve üflenerek çalınan bir Başkurtistan enstrümanıdır. Tatar korayı ise yedi delikli, dilli bir enstrüman olup üflenerek çalınır. *
KORAY Türkiye'de en çok kullanılan 169. isim (... 167. akif, 168. hikmet, 169. koray, 170. ismet, 171. ışıl, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı KORAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

KORAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:38 itibariyle yaklaşık 90,624 kişinin isminin KORAY olduğu ve KORAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KORAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KORAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

KORAY Türkiye'nin en yaygın 169. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 169. ad ise Fred ismi. KORAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 167. Elaine 168. Danl 169. Fred 170. Katherine 171. Suzanne isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
(bkz: cenk koray)
tiyatro hocamın (adı koray'dı) soyledigine gore *'içi kamış gibi boş' demek.

en sevdigim erkek ismidir ayrıca.
tüm sülalenin erkin koray manyağı olmasından dolayı, benden bir kaç gün önce doğan dayı oğlunun erkin adını alması sonucu bana kalan diğer isim.
kendi adına açılmış başlığın bu kadar çok manasız ve boş entryle dolduğunu okuyup fark edince insana oha dedirten isimdir. koharay ...
guzel isimdir.
(bkz: erkin koray)
utanç verici ilkokul esprilerinin fena halde malzemesi olmuş güzide isimlerden birisidir. diyaloglar genelde böyle gelişmektedir;

- koray!
- ne var?
- muhahahahah
- ne gülüyon oglum?
- yarok yarok!!! muhahah!
- yarok ne lan?
- isminin tersi. muahaha.
- eee?
- ya oglum yarak*'ı küsüratla kaçırmışsın. muahaha
- allah belanı vermesin...

(bkz: ben bunu yaşadım siz kaçın) *
(bkz: koyar)* *
(bkz: ben neymişim be)
(bkz: karga)
bursa'nın en ünlü spor giyim ve eşya mağazası koray spor'un ön adı.
(bkz: aby)
(bkz: koray candemir)
güncel Önemli Başlıklar