bugün

hocam bi bok yedik artık bide siz ne yedirirseniz demektir.
alman liseside bir matematik sınavı.sınav ortaktır ve yan sınıftan bir cevval delikanlı çalmıştır sınav sorularını.o akşam herkes özel hocalara kaçıp sınavı çözdürmüştür, mizantrop dahil.

sınav sırasında zaten kritik durumun ötesinde olan mizantropu sinir basar garip garip hareketler yapar.birden alman öğretmen yanında bitek (a:alman öğretmen; m:mizantrop)

(almanca)
a:elindeki kağıtlar ne
m:(hasssssssssss)kopya
a:ve onları bana
m:formül yazıyo burda(aklından bu sınav saesinde 1. dönemde karnesinde matematiği kırık getirmicek arkadaşları geçer)
a:ver bana onları
m:yok bunlar bildiin kopa formül falan var
a:versene
m:ne de olsa sıfır almicakmıyım
der ve kaadı verir.srada kopyaları tuvalete atar.sonra bu sınavdan 25 alır ama ahval ve şeraitten bahsetmeyelim bu konuda.
hocanın gözünün içine (bkz: bkz)
Öğrencileri uzun süredir gözlemleme durumunda olan -ya da bırakılan diyelim şuna pek haz etmiyorum, killingjoke un uçsuz bucaksız deneyimlerinin olduğu durum. Öğrenci ne yapacağını bilemez bi halde bakakalır. Öyle güzel bellidir ki kopye çekenlerin durumu ama du bi bakalım daha nasıl panikleyecek diye kendi haline bırakılırlar bi süre...
akla gelen ilk cümlenin 'kızardım mı acaba' oludugu durum.
hemen akabinde hocaya can alıcı bir soru sorulması durumunda, hocanın da aklının karışabildiği, sizin de paçayı sıyırabileceğiniz acınası bir durum.*
göz göre göre kopya çekmektir.
hocaya gözdağı vermektir..
(bkz: kopya cekerken hocanin gotune bakmak)
hoca bakıyor mu bakmıyor mu diye kontrol etmek amacıyla yapılabilecek eylem.
hocanın tuh a.q. adamdaki yüzsüzlüğe bah...hem kopya çekio hem t.ş.k geçiyo demesine sebep olan durum...*
hocaya kopya çekmiyorum demek isterken aslında ne b.k yediğini meydana çıkartan davranıştır.
(bkz: göstere göstere gol atmak)
(bkz: hocaya yakalanıca gülmeye başlamak)
(bkz: kopya çekemeyen öğrenci)
imkansız bi olay çünkü kopya çekerken kopyaya bakılır,tabi hocanın alnında yazmıyosa.
olayı'bak gözünün içine bakabiliyorum yani birşey yapmıyorum'a getiren öğrenci psikolojisi... (bkz: hangimiz yapmadık ki)
kendini ele vermektir.
kopya çekerken yapılmaması gereken hareketlerden biridir.
sayın saf, salak , deli, manyak arkadaşım. kafayı mı sıyırdın, deli taklidi mi yapıyorsun? kopya çekmek sanki yayıla yayıla yapılan bir iş! hocayı ne kollamaya çalışıyorsun sen. dön arkana önüne neye bakabiliyorsan bak sonra eğ kafanı otur! derdin ne yakalanıp kağıdı mı vermek istiyorsun? bak adam ol fena yaparım. de get gözüm görmesin hadi.
(bkz: dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak)
hocaya ayar vermektir.