bugün

hoşgelmiştir. *
ayrıca (#8837303) entrysi ile oldukça takdirimi kazanmış. yazım ve anlatım şekli ile kaliteli bir yazar olduğunu düşünmekteyim şimdiden.
sözlükte bir nevi turnusol kağıdı görevi üstlenmiştir. geysever yazarları bir anda o pembe, o enselerde tatlı bir serinlik bırakan yumuşacık pofuduk platforma sürüklemiştir.
ahmet yildiz olmedi kadar sivri bir dil kullanmasa da gayet akıcı ve düzgün cümleler kurabilen; ne anlatmak istediğini, karşısında bulunan ve bu sözlükte çoğunluğu oluşturan yeni yetme ergenlere, ergenlerin kendilerine normal gelen düşünceleri ve davranışları örnekleyerek - karşılaştırma yaparak açıklayabilen yazardır. sözlüğe artı değer katacağına inandığım yazardır ayrıca..hoşgelmiştir..

şahsına karşı yapılacak olan saygısız ve ezikçe yorum ve saldırılara karşı yanında olduğumu belirtebileceğim yazardır da..bir daha yazmak yerine vakti zamanında bir sinir harbiyle yazılmışı vardır: #4672214
(#8837303) numaralı entry'sinde düşündürücü bir yazısı olan yedinci nesil. hoşgelmiş.
gay bir yazardır. bir gay yazardır. yazar bir gaydir. hatta yazardır bir gay.

kendisi, yazdığı yazılarla adeta böyle bir tanım yapılmasını istemektedir. zannımca. tabi çıkıp da: "hayır yok öyle bişey" diyebilir. tamamen yanlış algılamış olabilirim. mümkün. sizi herkes anlayamaz değil mi efenim? seviye meselesi. haklısınız.

ahmet yildiz olmedi'nin altın çağında çok yazıldı çizildi, ve bittabi (çok kullanıyorum bu kelimeyi de) konuşuldu muadil konular. üzerine eklenecek aslında hiçbişey yok. ancak o dönemde.. yani o nadide(!) yazarımızın hit olduğu dönemde ben sözlükte yazmıyordum. kendisinin hikayesini yine çok nadide(!) köşe yazarımız ayşe arman'dan okumuştum. yorum yapmamıştım. beyfendinin tarzı da maşallah.. bana çok daha başka geldi. belki ünlü trollümüz geri dönmüştür. stil değiştirmiştir. bak o da olabilir. yine de ben söyliim içimde kalanı.

ilk başta söylenmesi gereken.. ya da pardon.. söylemem gereken şu: her yazısında kendi cinsiyetini belli eden ve cinsiyet üzerinden prim yapmaya çalışan yazara (kadın olsun erkek olsun) ne kadar karşıysam, gayliğini, biseksüelliğini, aseksüelliğini kullanarak kendince kitlelere mesaj vermeye çalışan ve türkiye'de oldukça büyük bir kesimi temsil ettiğini sanan insanlara da o kadar karşıyımdır.

en son ve en güzel örnek ekşi de ortaya çıkmıştır. birkaç gün önce, benim bildiğim üçüncü ya da dördüncü gay çift hollanda'da evlendi. allah mesut etsin. nicklerini bildiğimden, oturdum yazılarına baktım. tespitimi yaptım. ikisinin de binlerce entrysinin arasında cinsel tercihlerini görebileceğiniz bir ya da iki örnek ya vardır ya yoktur. onları da dikkatli okursanız. onun dışında bu çift belli ki sözlüğe yazmak için gelmişlerdir, mahalle kavgalarına taş çıkartan nitelikte hitap yazıları meydana getirmek için değil.

öte yandan, geliyoruz koolcat namlı yazarımızın ürünlerine şöyle bir göz gezdiriyoruz. yedinci nesil. toplam entry 44.

eşcinselliği hastalık sanan cahil/#8854047
izmirli erkeklerin yakışıklı olması/#8853473
tek rakibim johnny depp diyen erkek/#8853393
ortamda sizden daha yakışıklı bir erkek olması/#8846374
arkadaşından eşcinsellik kapan simitçinin dramı/#8846270
önemli olan boyu değil işlevi/#8843206
anal oral yapıp bakire kalan kız/#8840750
bir gay olarak türkiye de yaşamak/#8837303
yakışıklı erkeklerin gay olması sorunsalı/#8725225
eşcinsele sahip çıkanların gizli eşcinsel olması/#8705101
ibnelik belirtileri/#7998979

ve bunlar sadece 44 tane entrydeki sonuçlar azizim. belirtmek lazım.

ben... bir bayan yazar.. birkaç ay önce sözlükte murat dalkılıç çok yakışıklı dedim.. üstüme yürüdünüz. bir başka bayan arkadaşım flormar true color oje serisi ile ilgili bişi dedi, "ilgi çekmeye çalışıyosun" dediniz. bir başkası erkek arkadaşıyla ilgili yaşadıklarını anlattı "bayan olduğunu belli etmenin yolları" diye bakınız verdiniz. bir başkası yalnızım dedi "aman kıyamam özel mesaj kutun alev alev oldu mu cicim?" diye sordunuz.

şimdi ben size soruyorum.. bu adam, hepimizin anlayabileceği bir şekilde.. gay olduğunu belli ediyor. yani cinsiyetini. di mi? acaba neden kendisi sırf bu yüzden delikanlı yazar oluyor? helal olsun deniyor? hissettiklerini korkmadan yazmış oluyor? biz yazıyoruz kaşar oluyoruz. kendisi neden rokfor peyniri anacım? nedir bundaki mantık?
--spoiler--
ayakkabı numarası ile hiçbir alakası yoktur bu işlerin. Hatta hiçbir şey ile bağdaşmaz penis boyu. Ne boyla ne el büyüklüğü ile... 1.60'lık bir adamdan 20cm penis çıkar, şok olduğunuzla kalırsınız. Demedi demeyin. Bir de tersi de aynen: 1.85'lik bir adamdan 12 cm incecik bir penis çıkar yine hüsrana uğrarsınız.
--spoiler--
şu yazıyı ben yazsam sözlüğümüzün nice yiğitleri beni taşa tutar. hatta suratıma ugg fırlatırlar. denk gelir mi gelmez mi bilmiyorum. ama i am a gay felsefesiyle sözlüğümüze giriş yapan bir insan yazında normal oluyo öyle mi? hatta gözlerim yaşardı yazarı oluyor. helal olsun ustası oluyor. peki.

spoiler ister misiniz peki bir kaşık daha?... belki istersiniz... verelim:

"izmirli kızların adı vardır aslında ama; izmir'de kısacık bir süreliğine bulunmuş olan bir kişi bile bunun yalan olduğunu kavrayabilir hemen. Ortalığın güzel kız kaynadığı filan yoktur. Göz var, nizam var."

not: göz var "izan" var güzel kardeşim. yani normalde var. sende var mı bilmiyorum.

"Johnny Depp nedir ayrıca hakkaten ya? Adam sürekli aynı rolü oynadı bir ara. Mimiklerinden bile tanıyordum. iStediği kadar makyaj yapsınlar. Sıkıcı, hiç de yakışıklı olmayan bir birey. Dünyada bu kadar erkek varken buna yakışıklı diyeni de anlamam zaten. Bir de Tom Cruise vardır böyle. 160'lık boyuyla herkes tarafından yakışıklı olduğu iddia edilir. Kızlar bayılır, erkekler kıskanır filan. Ne oluyor ulan? Sipsi suratlı herifin teki işte."

not: gözden izandan bahsedelim.. sonra ne johnny depp i beğenelim ne de tom cruise u... sipsi suratlı.. evet.

"kimse durup dururken etrafı süzüp erkek kesmez. Gay değilsen tabii... Birinin kendinden daha yakışıklı olduğunu düşünüp, kendini onun yanında eksik hissetmeye başladığın an gay olmaya başladığın andır sözlük."

not: muhteşem bir tespit. alkışlanacak bir genelleme... gay olmaya başladığın ana dikkat et sözlük. şaşırma. korkma.

yakışıklı erkeklerin gay olması sorunsalı başlığına yazılan cümleler...

"kendimden yola çıkarak kesinlikle doğrulayabileceğim tespit."

"Aramızda çok gay var! Tahmininizden çok çok çok daha fazla."

not: çok da mütevaziyiz. bak hocam aramızda çok gay var ha! ünlem de koydum. çok çok çok daha fazla. tehlikenin farkında mısın? aynaya baktın mı misal??? bak üç tane soru işareti koydum. git bak.

alınan hediyeyi al götüne sok diye iade etmek başlığına:

"karşıdaki kişinin hediyeyi geri alıp götüne sokması ile olay daha da inanılmaz ve edepsiz hale getirilebilirdir."

bu entrye esasen yorum bile yapılmaz. gerek yok. mesaj belli.

ha bi de.. son bişey:
--spoiler--
Kendilerine giren çıkan yoktur ki anlamıyorum neden normal bir insan bir gayden rahatsız olur.
--spoiler--
şimdi kalkıp da burada seri bir şekilde "olm sana giren çıkanı bilemem ama şöyledir de böyledir.. hede hödö" şeklinde yazarımıza yüklenmek, sadece onun seviyesine inmek manasına gelir. yapmıcam. ilk etapta aklımdan geçti. doğrudur. neticede ben basit bir insanım. ama düşündükçe normale dönebiliyorum. bişey demicem.

ama sen güzel kardeşim... sen kalkıp benim eşcinselden rahatsız olan babama, eşcinsellerle arkadaşlık kurmayı tercih etmeyen erkek kardeşime, eşcinselliğe olumsuz bakan kız kardeşime giren çıkan hakkında yorum yapamazsın. yaparsan hadsızsin. özellikle bu kadar götlü, boyutlu, taşşş gibi erkekli cinsel temalar, motifler üzerine kurulu bir tarzın varken: "size ne girdi yahu" diye soramazsın. hakkın yok. hele böyle inceden inceye, senin gibi olmayan insanlara en büyük hakaretleri ederken.. hiç bişeye hakkın yok senin.

bakmayın bu denli okudum, spolier verdim. uzun yazı yazdım... ben zaten hep uzun yazarım. kendisinin cinsel/dinsel/tinsel/bilişsel/metabilişsel ve yazarlık kimliği an itibariyle benim için bitmiştir. okumam. oylamam. başlığını bile kaldırmaya uğraşmam. gücümü cool adamcığıma saklıyorum. ondan.

sonra da insanlardan saygı bekleyin. meydanlarda bayrak sallayın. en seviyeli ve en çağdaş insanların kendiniz olduğnu düşünün. düşünün hocam. sadece düşünün.

ahmet yıldız ın kemikleri sızlıyor sayenizde.
nicki hatıralarımı coşturmuş yazar. hazırlıkta, yamulmuyorsam (ki yamulursam fena yamulurum) longman baskısı streamline kitabımızda hot dog vs. cool cat minvalinde bi çizgi romanımsı vardı, çok severdik o zaman. dedektif miydi neydi bunlar, çok hoş maceraları olurdu. bak emin değilim geçmiş zaman, project kitabı da olabilir. ama sonuç olarak hoştu, onlu yaşlarımızın başındaydık, sınıfça şen kahkahalar atardık.
sözlükte sıkça görmeye başladığımız. gay yazarlardandır.
kendisini ibnelikle itham eden ibneleri umursamaması gereken yazar.
Bazı ibne beyinlilerin kendisini algılayamadıkları için sıfatlar yapıştırdığı kaliteli yazarımızdır.
daha sözlüğe dün gelmiş bugünden herkesi yazdıklarıyla ayırmaya başlamış kişidir. liselilerin kendisine nasıl bir zararı olmuşsa fikirlerini belirttiği için liselilere karşı ayrı bir tavır takınmış yazarcıktır. o kendi görüşüdür. liselilerin yazdıklarına saygı duymuyormuş, gülüp geçiyormuş, geçsin. kendiside bu sözlükte bu kadar yazdıklarıyla daha ne kadar barınabilir orasını allah bilir!
hakkında entry giren büyük çoğunluk sayesinde aklımızın fikrimizin insanların cinsel tercihinde olduğunu anlamamı sağlayan yazar.

bu labunyalara kalsa taşlayarak idam ederler.
risale-i nur'u fethullah gülen in yazdığı sanan bir kişi.
şimdi öncelikle şunu söylemeliyim ki; kendi nick altıma yazmamaya büyük çaba gösteren bir kişi olarak şu yazıyı yazmaktan pek hoşnut değilim; lakin bir şekilde yazmak zorunda kaldım.

tanım yapmam gerekirse; nickinin altına yazılan ve her cümlenin sonuna eklenen "ibne bir yazardır" tanımlamasından ve seviyesizliğinden sıkılmış olan yazardır. dahası bunu anladık zaten; kimseden sakladığım da yok ki, ne diye oturup yüzlerce kez "ibne de ibne eşcinsel de eşcinsel, gay de gay" yazarsınız anlayamıyorum. yeni bir şeylerle gelin arkadaşım. Bundan gocunmuyorum ki beni gay diye fişleyerek, utanmamı gerektiren bir şey yapmış olmuyorsun yani.

dahası kendisi risale-i nur mudur her ne haltsa, malesef yazarını feyyytulah hacı hoca efendi sanmıyordur. gayet iyi bilmektedir bu gereksiz bilgiyi. yani yazar, sadece kendi çıkarımları ile (bkz: kaynak Götüm) olan varsayımları buraya yazan yazarlara da bir mana verememektedir.

ayrıca, yazar yine kimseyi "eşcinsel olmak"la itham etmemiştir. Zaten eşcinsel olmak yurdumuzda bir suç değildir. olsaydı bile, yazarın kendisi zaten bunun bir suç olmadığını düşündüğünden, kimseyi gay olmak ile suçlamazdı. bir kişinin gay olduğunu düşünmek ile onu gay olmakla itham etmek arasında şüphesiz ki fark vardır. "eşcinsellik" bir suç teşkil etmediğinden, kimseyi bunla itham etmiş olmazsınız; yani "itham" olmaz bu. Olsa olsa düşünce olur. Hakkında böyle bir söylem çıkan kişi ise; "gay değilim" der olur biter. Bunun onur meselesi yapılması da ülkeme has bir kültürdür işte. medeni bir insana "gay misin?" diye sorsan, "hayır, niye öyle düşündün ki?" der en fazlası.

yani; yazar kendisi gay olduğu halde kimseye "gay bu" diyip dalga geçmez, merak etmeyiniz. içiniz ferah olsun. bu konu bu kişinin, çelişkiye düşeceği en son konudur, dostlar. abazan da değildir. özel hayatının da inceliklerini sözlükte paylaştığı falan görülmemiştir.

saygılar sevgiler herkese...
doğru bildiğini yapan, önyargılarını işin içine katmayan yazardır. kendisine selam olsun...

edit: kendisine bir zamanlar demiştim bunu. şimdi ise yaptığı iğrençlikleri görünce ibret-i alem olsun diye saklıyorum. bu entrym bu güne kadar çok eksi aldı, hiç beğenildiğini de görmedim. bu bişeyleri anlatır belki..

neymiş koolcat efendi?
bazı şeyler tadında güzelmiş.
eşcinsellikle ilgili yazdığım her yazı için bana mesaj atan şahıs. reply yaptığım bir mesajına da hala cevap vermiş değil.

cevap bekliyorum ??
gay bir yazardır. homoseksüeldir. yani kısacası b**umu yiyin demek istiyor burada yazar. bilmem anlatabiliyor muyum?

gayim, çok mutluyum, başarılıyım, yakışıklıyım, sportifim, çok zekiyim... Gay olmaktan gurur duyuyorum, insan olmaktan gurur duyuyorum. Abaza değilim, hanzo değilim, cahil değilim, aptal değilim, çoğu türk erkeği gibi önüme gelene yavşamıyorum, çoğu gerizekalı gibi penisimi her bulduğum deliğe sokma çabasında ve midesizliğinde değilim, aynı şekilde ona buna da verdiğim yok. monogamiyi savunan biriyim. o yüzden bana kendi içinizdeki ahlaksızlıkları çirkinlik olarak yansıtmayınız.
Bundan epeyce sıkıldım. daha önce de kendi nick altıma yazmak zorunda bırakmıştınız beni. Bununla herhangi bir problemim yok. "gay bir yazardır. gaydir. homodur." yani.

boş konuşuyorsunuz arkadaşım. yeni haberler verin. bundan gocunduğum gibi bir durum yok. hatta bakın sizin için son kez harf harf yazıyorum:

G-a-y-i-m!!!!!! türkçe anlamayanlar için gelsin, hatta aynen ricky'nin ağzından dökülen sözlerle:

"I am proud to say that I am a fortunate homosexual man and I am very blessed to be who I am."

bir de almanca gelsin:

"Ich bin ein glücklicher schwul mann und Ich bin stolz darauf, es zu sagen."

oldu mu şimdi? güle güle o zaman canlar. Bir daha herhalde bu konuyla ilgili salaklık görmem şu yazıların arasında. herkesin bir gün insan olabilmesi dileklerim herkes için...
(bkz: gay)
"çok mutluyum, başarılıyım, yakışıklıyım, sportifim, çok zekiyim" demiş yazardır. her nekadar bunlar bi kızı tavlamada işe yarayacak unsurlar olsa da... konumuza dönersek kendisiyle uzun tartışmalarımız neticesinde kendsisinin gay camiasının bi özeti olduğunu düşüncesi bende hasıl oldu ama yeni şeyler de öğrendim.

homoseksüel ilişkinin eski yunan' da normal olduğunu hatta kadınlarla yalnızca üremek için ilişkiye girildiğini falan anlattı. burdan heteroseksüel insanların gaylerin damızlığı olarak görüldüğü sonucuna varmak zor değil.

evet kısır bi döngü homoseksüel ilişki. sınırsız cinsel ilişki ama üreme yok. çoğunluğu heteroseksüel olanları eleştiri bombardımanına tutup, varlıklarını devam ettirebilmeleri için onlardan üremelerini bekleyen bi topluluk düşünün.
size saygım var. hem de sizin bize duymadığınız kadar size saygı duyuyorum. siz de keşke spesifik örneklerle saldırdığınız toplumumuza bi nebze saygı duysanız.

kendisiyle din diyanet hakkında da epeyi tartıştık. gay olduğunu burda açıkça söylemekte sakınca görmediğinden konuşmamızın o kısımlarını burda da yazmaktan endişe duymadım ama dinle ilgili düşüncelerini kendisi isterse açıklar, bana düşmez. benim söyleyeceğim sadece şu olur:

dünyada bizim fikir dünyamıza tamamen uyan herhangi bi felsefe ya da din yahutta düşünce bulmamızın mümkün olmadığını düşünüyorum. örneğin akp, mhp ya da chp veya diğerlerine oy veren seyfettin vatandaş o partinin bütün tüzüğünü, mevzuatını okumuş değildir. mutlaka bi abukluk bulacaktır kendsine göre.
demem o ki bi şeye inanacaksak, onun bizim şartlarımızı ne kadar karşılayacağına bakmamız bizi bi yere götürmez. o taktirde zaten bi dine gerek yoktur zira en doğrunun kendimiz olduğuna inanmış oluruz. yani kitabı açıp baktığımızda aradığımız cümle "gayler rahatça sevişsin" ise eğer zaten yanlış yapıyoruzdur ki bana göre sen bunu yapıyosun. kendimize göre bir din mi? yoksa işimize gelmediği için hakkında uydurulan onca hurafeye inanıp anlama çabası göstermediğimiz bi dini anlamak mı? ya da sadece inanmak işimize gelmiyordur.

eminim incil' in herhangi bi yerinde hitler' in yaptıları yazmıyodu. ya da kerbela' da hz hüseyin' i katledenler kuran' a bakmamışlardı bunu yaparken.
inan bana neye inanıyorsan ona da saygı duyuyorum ama bu sana en sikik örneklerden yola çıkarak milyarlarca insanın inandığı bir din' e ya da o dine mensup insanlar hakkında gereksiz genellemelerle atıp tutma hakkını vermez. bunu yapmak istesem gayler hakkında örnek bulmak zor değil. gece vakti yolda yürürken bana laf atandan başlamak üzere bi sürü seni üzecek yorum yapabilirim. neyse ki bütün gayler aynı değil. ya da öyle olduğunu umarım.
(bkz: #9072313) iftiracıdır. iftiralar içinde hayatını geçirmesini temenni ettiğim yazardır. başın dara düştüğünde bu entryi anımsarsın.

ayrıca hendesesini anlayabilmek için: (bkz: #9439005)
hayatarındaki etik sadece din olan kişilerin de sözlük yazarı olduğudan dolayı sözlükte gerçekten de olması gereken değerli bir yazardır.

örümceğin bile kafataslarının içini retro bulacağı bir takım yazarların beddua(!)larını takmayacağı bir insandır.
maldanadam bile hakkında iyi birşeyler yazıyorsa hakikaten adam gibi yazardır.

(bkz: #9404882)
cinsel tercihi konusunda herkesin karşısında dimdik duran cesaretli bir yazardır. takdir ederim kendisini.
takdir ettiğim yazardır. severek izliyoruz.
gay(ki ben inanmıyorum) olup olmaması kimseyi ilgilendirmemesine rağmen sürekli insanların gözlerine sokmaya çalışan yazar.

- şşşt hey bakar mısın ? ben gayım gay gay!

+ bize ne ?
açtığı bir başlıkta herkes bu yazara:

-tamam ulan sen gaysin tamam!.. derse mutlu olacak gibi.
güncel Önemli Başlıklar