bugün

ne zaman önünden geçilse insanda açlık hissi uyandıran oluşum. şişli, gayrettepe, cihangir, levent, akatlar, bostancı ve kadıköy şubelerinin bulunduğu yerlerden bazıları. ürünleri oldukça çeşitli ve lezzetlidir. lakin memnun olmayan bir kesim de mevcuttur.
artık emine erdoğan' a ait olan ve fahiş fiyatlarla satış yaptığından tercih etmediğim, samimi fırıncı amcamlardan alışveriş yaptığım için gerek duymadığım, her köşe başında görmekten sıkıldığım fırındır.
Mantar gibi birdenbire çoğalmaya başlamış olan fırındır. Yeni sahibine bakılacak olursa bu duruma pek şaşmamak gerek sanırsam.
afedersiniz ama yarrak gibi ürünleri olan ama ona rağmen zenginlerin bayıla bayıla gittikleri yer.
onu bunu bilmem de fıstıklı kurabiyeleri 10 numerro.
yediğim en lezzetli poğaçaları yapmış olan fırındır. bir poğaça neyli ise ısırdığınız ilk lokmadan son lokmaya kadar hissedeceğiniz poğaçaları bulunmaktadır.
Ürünleri kaliteli ve itina ile hazırlanan fırındır. Antep fıstıklı kurabiyesi tavsiye edilir.
Kazasker, Ataşehir, kozyatağı, kozzy, göztepe, Bağdat Caddesi, Bostancı, küçükyalı, idealtepe... Çok şubesi vardır istanbulun Anadolu yakasında. Vişneli mekiklerini yiyin! Pastırmalı kaşarlı böreği de fena değil. Zebra kek de iyiydi. Osmanlı, ruşeym vs. Ekmekleri çok çeşitlidir.
poğaçaları efsane olan pastane zinciri...

neyli yiyorsan hissediyorsun en azından, diğerleri gibi bir gram zeytin, peynir yok...
Dükkana akşam 7:40'da girdim. ekmek seçerken bir müşterinin indirim sorması dikkatimi çekti, cevap olarak da 8:00'de başlıyor, henüz 20 dakikamız var . ne demek olduğunu sorunca; kapanmadan önce son bir saat %40 indirime gidiyoruz. tüm ekmek çeşitleri ve börek pizza çeşitleri dahil ama kurabiye pastalar hariç..
ne güzel düşünmüşler değil mi. takdir ettim, bak ne güzel hem kalanları değerlendiriyorlar hem de son dakka satış yapıp maliyetlerini kurtarıyorlar. yalnız bunu da gören biliyor, anladığım kadarıyla fazla da duyurmuyorlar ki satış buraya kaymasın. buna da tamam, bu uygulamanın sessizce yapılması da kabul edilebilir bence.
pekala akşam 9'dan sonra ne yapıyorsunuz bu kalanları dedim?
çöpe gidiyor. hepsini poşetleyip çöp arabasına veriyoruz.
ama yazık değil mi , ziyan olmuyor mu, tezgahın yarısı dolu şu anda?
kurallar kesin! eve götürmemiz de yasak. bu konuda her şey çok sıkı takip ediliyor.
ama siz çalışanların içine siniyor mu bu durum?
ilk zamanlar çok üzülüyordum, ama alıştık artık. yapacak bir şey yok tabii.
günlük ve taze olmasının bedeli buymuş meğer!
güncel Önemli Başlıklar