bugün

Tedavi edilmesi gereken psikolojik bi sıkıntı olduğunu düşünüyorum,bunların bide dış görünüş takıntısı sonucu kompleksli olanları vardır ki kendinde olmayan herşeyi karşı cinste arar aman aman kaçın.
Hiç çekilmez basın siktiri gitsin.
Uzak durulması gereken insandır. En ufak şakaya bile alınır, kavga çıkarır. Doğru dürüst bir aktivite bile yapılmaz bu insanla. Bu insan tipi, çekilecek dert değildir.
hiç doğru düzgün sohbet edemezsin. Ya bir alınır ya yanlış anlar.
insan ilişkilerinin bir numaralı çıkmazıdır. kendine ve çevresindekilere eziyettir. iş hayatında bolca bulunur.
Kompleksli insanlar komplekslerini yok etmeye değil onlarla uyumlu olmaya mücadele etmelidir. dünyadaki davranışlarını uygun şekilde yönlendiren onlardır.
Evlenememe kompleksi olan birinin nikah şahidi olduğu, bu kadar yakın olduğu arkadaşıyla nikahtan hemen sonra tüm ilişkisini kestiğini gördü bu gözler.
herkes tarafından daima kıskanıldıklarına inandığından, kıskanma emaresi göstermeyenleri kibirli bulan insan tipi.
içten içe kendi ezikliğinin farkında olup bundan duyduğu rahatsızlığı, hırçınlığı ve anlamsız öfkesini etrafındaki insanlar üzerinden gidermeye çalışan zavallı insan tipi.
Sözlükte çok bulunan tiptir.
kendini sevmeyen, başkalarının onunla dalga geçtiğini düşünen ve ''biri beni ezmeden ben onu ezmeliyim'' şeklindeki hastalıklı düşüncesiyle etrafına kuduz köpek gibi saldıran sorunlu insan. iyi niyetle güzel bir şey söylersiniz onu bile bambaşka yerlere çekip sorun çıkartır. evlerden ırak.
Benim, entrylerin neredeyse hepsini okuduktan sonra vardığım sonuç budur. Fakat, bu kompleksli insan tipinin tanımını yapanlara bir sorum var: Ben bu komplekslerden nasıl kurtulabilirim? Çare nedir?
genellikle çirkin , olgun davranışlardan uzak , karakter eksiklikleri bulunan insanların yapacağı iştir. insan kendisiyle barışık olmalı ne olduğunu bilmelidir.
mutlu olması zor insan tipidir. gerçekleri olduğu gibi kabul etmek veya şartları mümkünse değiştirebilmekle aşılabilecek bir durumdur.
bu tür kişilere eğer onlardan küçükseniz abla, abi diyemezsiniz, bekarsa ne zaman evleniyorsun diyemezsiniz, boyu kısaysa, kiloluysa, siz ondan daha çok gezmiş görmüşseniz, vs vs. yani bir şekilde ne yapar eder kendilerini eksik bulurlar. hayat bunlar için zindan olsa gerek, her şey batar annem.
Kızlar için ;

çoğu kısa boylu , 2 yıllık yüksekokul veya aöf bitiren ve kendini her şeyin en iyisini kendisinin bildiğini zanneden muhtemelen kısa saçlı veya marjinal giyimli hafif kilolu olan tip

erkekler için ;
Her boyda olabilen , pısırık yetişmiş ,2 yıllık yüksekokul veya aöf bitiren ve kendini her şeyin en iyisini kendisinin bildiğini zanneden , genellikle şef ya da müdür olan tipler
yasam enerjisini somurmek icin dunyaya gelmislerdir. kendilerini yetersiz bulurlar ve ezikliklerini kompleskleriyle belli ederler. her seyi biliyormus gibi davranip, konustukca hic birsey bilmediklerini belli ederler. cevrelerinde bulunan insanlari da bunaltirlar. bu tip insanlardan uzak durulmalidir.
ablamdır . eziktir, dalga geçilmeye de gelemez net.
bununla aynı ortamda bulunmak bile can sıkabilir bazen. kendinden o kadar memnun değildir ki sürekli sataşacak bir yer arar size bir şekilde eksik olan özelliğinize laf atar. halbuki ben biliyorum ne olduğumu ve kendimi böyle çok güzel buluyorum mutluyum kendimle yani. bir akşam vakti moral bozmaya değer mi? hayır kızamıyorum da cidden üzülüyorum bunlara.
devamlı bir üstünlük kurma mücadelesi içindedir.kendisinden bahsetmeyi sevmediğini söyler ama ağzından ''ben'' lafı eksik olmaz.
hiç bir kompleksi olmadığını iddia eden insan tipidir kendileri.
ayaküstü karşılaşılan bir mağazada durduk yere;
-biliyo musun benim rimel sürmemiş halimde bile kirpiklerim senin rimel sürmüş halinden uzun..
diyen, bi tüp rimeli boca ettikten sonra tarantulaya benzediğinden bihaber olan insanın ta kendisidir, nitekim kendisini kendisiyle başbaşa bırakıp kaale almamak bunun gibiler için yapılabilecek en akıllıca çözümdür.
facebook'ta, evin içinde güneş gözlüklü, paltolu fotoğraf çekip üstüne bunu kendisi beğenen insan modelini rahatlıkla bu
sınıfa sokabiliriz. işin kötüsü böyle karizmatik olduğunu sanıyor.
(bkz: bunu da gördük)
ön yargılı, kendini mükemmel sanan insanlardır. oysa bir kere aynaya dönüp baksa hayatın ona ne sürprizlerini görecek.
matemetik hocalarının nazlarıda çekilmez.