bugün

dikkatlerin üstünüze çevrildiği, gülünç duruma düşüldüğü halde bunu sempatik bir tavırla kurtarmaya çalışmış olduğumuz anlık olaylardır.
birkaç dakika önce yaşanan bir olay. town center'dan çıkılır ve herkes eve dağılırken arkadaş durağa bırakılır oradan 5 dakika yürüyerek kacak kelebek eve gidecektir. yağmur acaip derecede bastırmaya başlar. durağa gelinir içi el vermez kahramanımızın( kacak kelebek) ve durakta arkadaşıyla bekler. biliyordur ki arabalar rahat bırakmayacaktır kızı. derken otobüs gelmez ama kızlar sürekli rahatsız edilir.
derken kız dayanamaz ve birazda tırsaklıktan kardeşinin almasını ister ve arar.
-town a geri dönün ordan alalım
kız: tamam
kacak: öhömmm

hiç zaman kaybetmeden geri dönerler ve o kadar çok ıslanmışlardır ki beyaz bodyli bir sıçana dönmüşlerdir. kacak uzun zamandır yağmurda ıslanmamıştır ve o kadar eğlenceli gelmiştir ki göl halindeki suya basarak koşarlar koşarlar.

daha sonra town a gelinir ve

kacak: iyi de sen geldin de buraya ben niye eve gitmedim ki?

işte orda kayış kopar.
ders : biyoloji

hoca yazı yazdırıyor. kadının da yazdırma şekli şu: "canlılar x yapmak için nokta nokta yapar, ne yapar? y yapar.". en sonunda boşaltım maddesine gelindi.
"yazın çocuklar boşaltım. canlılar hayatlarını sürdürebilmek için nokta nokta * yaparlar."
o an kopuş anıdır.
(bkz: anlatınca komik olmayıp yaşanınca komik olan olaylar)
zaman: karlı bir kış günü antrenman çıkışı
mekan: kestirme olduğundan tercih edilen karlarla kaplı şantiye
malzemeler: son derece ağır çantalar
durum: dream of sand ve arkadaşı x kar , çamur karışımı şantiyenin içinden geçmektedirler. x kişisi uzun eşofmanlara sahip olduğundan bir elle çantayı tutmakta diğer elle eşofmanı çekiştirmekte ve ayakları çamur kar karışımına batmasın diye yeni sünnetli çocuk gibi bacaklarını açarak yürümektedir.

dream of sand: ahahahaha olm amele gibi yürüyorsun lan! (aynı anda yaklaşık 20 tane inşaat işçisiyle göz göze gelinir)... ehe mehe (ışık hızıyla uzaklaşılır)
ders biyoloji:
Konu dişi üreme sistemi.

zaman:Gora ' nın vizyonda olduğu zamanlar.

+Hocam ben detay bilgileri aklımda tutamıyorum.
-Hangi detay bilgileri .
+şimdi hocam bu sistemde 2 tane renkli bişey vardı.
-He cisim cisim . onu mu anlamadın ?
+Evet hocam !
-dişi üreme sisteminde salgı buradan salgılanır(elinde uzun antenimsi kalem ile). Daha sonra salgı buradan bla bla bla...
bu yolda mavi ve sarı cisim vardır....
+nasıl yani ?
-bu yolu izler (antenimsi kalem ile göstererek yine).
(kalem tam cisimciklerin üzerindeyken haşere bi arkadaş)
+Hocammm bi cisim yaklaşıyor.....
sınıf zuhahehueehahhu ....
hoca espriden habersiz bunda ne var arkadşlar gayet çağdaş anlattım(?)
cep telefonunun yasak olduğu otobüslerden birinde yolculuk etmekteyim. birden yolculardan birinin telefonu çalar.
telefonu çalan yolcu: a
duyarlı yolculardan biri: b
diğer yolcular: c
a: alooovv?
b: beyefendi yasak kapayın lütfen
a telefonu kapar ama öncesinde telefondaki arkadaşına şunları söyler: benim seni aramam yasakmış sen beni ara
c: !!??
gebzede bir minibüste geçer olay,en arkada bir çingene grubu oturmaktadır,minibüs durağa yanaşır ve çingeneler inmeye başlar,tam son olarak yaşlı çingene inerken eteği kapanmakta olan kapıya sıkışır,bağırır çağırır:

çingene:sen benim amcığımı yalayasan,aç laa gapıyı
otobüstekiler:hahahahah
istanbulda bir caddede geçen olay,
kırmızı ışıkta karşıya geçmeye çalışan 13-14 yaşlarındaki çocuğa çarpmamak için ani fren yapan ihtiyar şöför çocuğa çıkışır. la dürzi ışığa bak. çocuk son derece sakin ve hazır cevap olarak emmi, sen daha yakınsın bizahmet sen bak. ihtiyar senin babağan şirasına zıçarın itin dölü der. yeşil ışığın yanmasını bekleyen bizler gülmekten yarılırız.
Biraz kilo alındığının farkına varan nikimyirmikarakterli spor yapmaya başlar, yaklaşık 6 km mesafeli bir parkur koşacaktır,akşam hazırlanır ve koşuya çıkılır. Fazla terletsin diye spor atlet ne kadar varsa giyilir üzerine eşofman, onunda üzerine sauna eşofman. iyice hazırdır ve koşuya başlar,Koşar, koşar, koşar... Koşmaya başladığı yere gelir. Start noktasından evine doğru yürümeye başlar nikimyirmikarakterli. SAAT TAHMiNEN 22:30'DUR. Derken hafifi bir gaz sıkışması olur nikimyirmikarakterli de. Saına bakar soluna bakar önde de kimse yoktur, ve biraz yüksekce bir sesle rahatlama.. Derken arkadan bir kikirdeme 2 kız !!!. nikimyirmikarakterli istifini hiç bozmaz, kızlara döner , ve :
- oha be ağzıma sıçsaydınız bari.
(kızlar birbirine bakar dumurlardan dumurlara atlar, nikimyirmikarakterli de ilk sokaktan karanlığa sapar) .
Kendinize olmuyorsa çok gülünç gelebilir. fakat size oluyorsa çok utandırıcıdır. mümkünse hemen orayı terk edin.
fare gören kardeşin, fareye öküz diye hakaret ettiği amdır. hayvan söyleneni anlasa kişilik problemi yaşar herhalde.
Yalçın abiye gelen kadın ile kocasının atışması.
kızın senin yanında zart diye osurması ve pırt yaptım sadece demesi.
70'li yaşlarda bir amcamıza çikolata ikram edilir. kutuda iki çeşit çikolata vardır. biri dark, diğeri ondan daha dark. sütlüsü hiç yok yani.

amcamın eli en siyah olana uzanır. ikram eden arkadaş der ki : "amca sen şunu al, onu yiyemezsin" amcam bozularak nedenini sorar, zira dişlerini yeni yaptırmıştır. başka bi arkadaş da durumu açıklamak istercesine "amca o bitter" der. ama elbette amacına ulaşamamıştır. zira amcam şöyle cevap verir :

"eşşoleşşek biterse bitsin."
Genellikle rezil olunan anlardır.
bir çocuğun tavuk kovalaması.
bugun sigara icen adama kolay gelsin dedim.
güncel Önemli Başlıklar