bugün

Aydin in soke ilcesinde demir kopru de yenilmesi gereken komorec. Boyle bir lezzet yok. Zaten domates biberlisi menemen tadi onu gec. Izmir usulunden bahsediyorum. Git ye bana tesekkur et sayin yazar.
izmir usulü değil ise cidden lezzetsiz.
enfes bir yiyecek.
AOÇ' de yenilmesi gerekendir.
Of olsa ne iyi olurdu be.
bildiğin temizlenmiş hayvan bağırsağı iken neden bu kadar pahalı olduğunu anlamadığım yiyecek. pirzola porsiyon bile yiyebilirken bunun porsiyon servisi yetersiz gelir diye yapılmıyor. nedir bu altın mı mk. en fazla ekmek arası azcık bi şey koyup basıyorlar baharatı. bence müdavimleri dolayısı ile kolay para kazanma aracına dönüştürülmüş kokusu güzel. lezzet ve içeriği oldukça fakir yiyecek. çocukken ilk yediğimde nefret etmiştim. sonra hafiften sevdim. ama şimdi yine sevmiyorum. ne olduğunu anlayamadığım, kokusu güzel lezzeti vasat yiyecek. tam zıttı için tantuni deneyebilirsiniz. kokusu pek hoş olmasa da lezzeti hoşdur.
istiklal caddesinde bir zamanlar tatile gitmiştim, sıraselvilerde bir kokoreççi var yeminle parmaklarınızı yersiniz.
birayla beraber iyi giden yiyecek tabi iyi yerden yenirse yanında midyede olursa tadından yenmez .

(bkz: bira)
Sevmediğim yemektir. Yağlı yağlı iğrenç bence.
Yemeyenin sevmeyenin buna hakkı vardır. Ama öyle tiplerin anlını karışlarım
Bu sene antalyada olimposta yiyorum arkadaşın mekanı, ya dedi bizim kokoreç neden güzel biliyor musun kanka dedi.

Neden dedim, biz şarap'a yatırıyoruz dedi, içimden sizin yapacağınız işi sikeyim deyip dıştan sırıttım.

Zaten kokoreç midye falan hayatta sevmem köri tavuk istemiştim kalmamış döner istedim kalmamış tek kokoreç var dedi, ulan dağın başı açlıktan ölüyorum zorla yedim.
aylardır memleketten uzak kalmanın özlemiyle yemeye niyetlendik ancak resmen içime oturdu. 10 12 tl ye satılırken içimize otururdu ancak şu an ortalama fiyat 15 lira gördüğüm kadarıyla. çeyrek alayım da psikolojim bozulmasın gözüm de kalmasın dedim ama o da 8 tl. allah kahretmesin ya hu 1 çeyrek ekmek, maksimum 50 gram kokoreçin maliyeti nasıl 8 tl olur. bildiğin bağırsak ve iç yağ. pirzola daha ucuza alınır arkadaşlar. bence tamamen rant kapısı olmuş gıda malzemesi. bu kokoreçin bir sarmalının maliyeti ne kadar bilen varsa aydınlatsın merak içerisindeyim.
Içinde bok varmış. Hangimizin yok ki be dostlar.
yemeyi hiç denemediğim ve denemeyeceğim yemektir. tiksinç.
dünyanın en güzel şeyi. uğruna şiirler yazdıran.
sen kokoreç..
bir bağırsaktan fazlasın
gözümde bir damlasın.
her gün damağımdasın.
kokoreç.
evet

sıla gençoğlundan şiir dersi aldığım doğrudur.
oy oy oy yiring.
iyi, güzel, hoş da çok pahali be abicim. Ankara'da bahçelievler de oturuyorum bu civarlarda bilenler bilir yücetepe de gençlik caddesi nde kokoreççiler vardır, profesör denen yerde yarım ekmek kokoreç 17 lira olmuş. 17 lira lan 17 lira yarım ekmek bu da, yarim ekmekle de ne kadar doyulur ayrı konu. üzerine de ayran aliyorsun 3 lira da ona say 20 lira. ona 20 lira verecegine git aspava da 23 liraya döner ye onune birsürü ikram tatlı ziyafet gelsin. Bayaği nefret kustum simdi farkettim, gidip bir soğan ekmek yapayım.
istanbul disinda yemeyi tercih etmedigim ekmek arasi guzel yiyecek, bir de midye olacak, of Allahim, kaç sene oldu yemiyeli.
Hiç yemedim ama merak ettiğim bişey.
birkaç isim akla gelir;
(bkz: midyeci ahmet)
(bkz: mirkelam)
(bkz: musa abi)

ilki reklamla ön planda ancak gerçekten de istanbula nazaran ay gibi parlayan midyeci ve kokoreççi abimizdir. besiktaşta otobüs son duraklarının az ilerisindedir. canım çektikçe esenlerden basar giderim motosikletimle.

ikincisi, bizim bildiğimiz hayattaki tek mirkelamdır işte. şarkısı var hani..

üçüncüsü ise gercekten gerçek lezzettir ki izmir karşıyaka gümüşpalada eski ziraat bankasının orda yuzlercemizin ısrarıyla açtığı dükkan ile göçebe hayata son vermiş, kokoreç dünyasına adını altın harflerle yazdırmıştır. ne midyeci ahmet ustam gibi pahalı ne mirkelam gibi cıvıktır. adamın tek işi bu,ve gerçekten başarmış. ki yıllardan beri çizgisini bozmamıştır.

ahmet abi,izmir usulü kokoreç nasıl 15 tl olur yav,10 tlyaphaftada bir değil iki üç defa yiyim bak! iyi haberlerini bekliyoruz.
geçen gün 3 arkadaş 3 yarım ekmeğine 35 lira verdiğimiz bağırsak yemeği.

ulan tamam tadı madı iyiydi (temizliğinden emin olamıyorsun ama gömüyorsun) ama, sakatata 12 lira verilir mi lan! mis gibi yarım ekmek et döneri 7,5 liradan alabiliyorsun, bağırsak 12 lira?!

yok arkadaş. yemeğin adı var diye silkmenin derdine düşmüş millet.
kokoreçmiş.
elinizde kalsın o kokoreç.

bir de aldığımız yer restoran falan değil ha, böyle tahtadan bir kulübeydi sahilin gerisine kurulmuş, masa bile yoktu mekanda. öyle acayip bir iş ben de anlamadım.
Canım çekti gece gece.
çekti canım gece gece.
(bkz: mizah şov)
"koko" diyerek milletin kafasını karıştırmasın. kokoreç işte.

(bkz: bok kabı)
bokun geçtiği yer ne kadar lezzetli olabilir ki diyenlere en güzel cevap olan yiyecek. harbiden ulan bokun geçtiği yer nasıl bu kadar lezzetli olabiliyor ?