bugün

Tadini begenenin cok oldugu gece acikinca tercih edilen yiyecek. Ekmek arasi.

ilk kez yiyecek birisine neyden yapildigini soylemedin yedirin. Begenirse soylersiniz.
Saat 00.30da aklına düşüp delicesine aranıp yenebilen yiyecek. Bu entryi görüp küfür yememem dilegiyle.
Her durumda yenebildiğine göre belli ki midede hiç yer tutmuyor. Başka bir organda sindirilmesi de ihtimal dahilinde. Baştacı zira.
Şuraya bir entry gireyimde, bu saatte benim gibi açlarında canı çeksin yalnız kalmayayım..
iğrenç, görünüşü ve kokusunun midemi bulandırdığı hayvan bağırsağı.
Büyük konuşmak istemiyorum ama alnıma silah dayanması gibi bir durum olmadıkÇa yemem.
muhteşem lezzet. midye gibi bu da her yerde yenmez.
turşu suyuyla harika giden lezzet.
izmir, Kıbrıs Şehitkeri Caddesi'n de,( araba satılan olacak) güzel kızarmış, bol kimyon ve acı, iyi giderdi. Uzaklarda olunca, anca hayal oluyor işte.

Yiyenlere afiyet olsun.
Acılı şalgamla ne de güzel giderdi şimdi...
yurtdışındayken türkiye'ye dair özlediğin nadir şeylerden birisidir. biraz iri kesilmiş severim. mmmm.
Hayatımda bir kez yediğim fakat beğenmediğim yiyecek.
(bkz: bok kabı)
Midenin kabul etmediği yiyecek.
Tadını merak ettiğim ama yapıldığı şeyi ve açıkcası çoğu yerdeki kötü kokusunu da görünce iğrendiğim yiyecek. Ama tadını çok merak ediyorum ulan! Leziz de durmuyor değil hani ince ince kıyıldığı zaman.
içki içmeyen birisi olarak gayet de fazla miktarda tükettiğim gıdadır. Tavsiye de ederim. Her okuduğunuzu da ciddiye almayın.
- kokoreç
- midye
- kelle paça.

üçüde canım gibi yemin ederim.
izmit için meşhur ortaköy midyecisi denen yerde iyi olan yemek.
görsel

Yapılmazbu.
Off. Zikkim olsun lan. Nasil da canim istedi. Dagin basinda koydeyim. Milletin kuzusunu kesmem lazim kokorec icin baska ihtimal yok.
gerçek kokoreç izmirde yenir. baharat harici içine hiçbir şey konulmaz. domates biber koyan var ulan siktir git tantunici ol madem domates ne amk kafayı mı yedin.
Sensiz olmaz.
özellikle hava buz gibi soğukken, genellikle gecenin ikisinde yenmesi gereken muazzam yiyecektir. sıcakta gitmez be .
Biranın üzerine ciladır. Yeyin, yedirin.
kusuncaya kadar yiyebilirim.