bugün

bulunduğum şehirde oldukça meşhur olan yiyecektir.
bu yaz uğradığımız bandırma limanında gemiden kendimi karaya attığım her akşamda yediğim ancak son akşam yediğimde zehirlendiğim mükemmel lezzet. yemekten vazgeçmedim ve vazgeçmeyede niyetim yok ancak şu an okuduğum rizenin bildiğim hiçbir yerinde kokoreç satılmıyor malesef.
Kucuk bir cocukken ismi kokusu igrencten geliyor diye dusunurdum, sanirim bu yuzden hic sevemedigim bir yiyecek.
Güvenparktaki kokoreçci abi hala duruyor mudur acaba? Sorusunu aklıma getiren başlık.
Gece gece yapmayin şunu diyosunuz da bu amina kodumun şeyi de gece yeniyo işte.
senede en fazla 3-5 defa yediğim meret. bu onu sevmiyorum demek değil tabii. seviyorum da demek değil. lakin akla düşerse olmadık yerde kendini aratır. bulunduğunuz yer itibariyle de bu imkansızsa gönülde açılır bir yare.

dünya gerçekten zalımsın. mümkünse benim yerime yiyecek olanlar,

turşu yanına

ayran veya şalgam alsın

üstüne kırmızı pul biber dökerek tuzlasın.

afiyet olsun.
iyi bir mekanda yendiği zaman istemsizce "Allahu Ekber" nidalarına sebep olan kutsal yiyecektir.
Bu akşam canım çekmişti civarda şampiyon yok diye yiyemedik. Şirinevlerde güzel yapıyorlar mübareği. Sevilmeyecek yanı yok acılı acılı mis.
oyş bi dal alırım.
edit: tıka basa tok olsam bile.
Yarım ekmek candır, hayattır.
Şubat sonundan nisan ortasına kadar, Akhisar'ın sudeliği mevkiindeki kasap ersun'da yiyebilirseniz, bir daha başka yerde yiyemezsiniz.

Yiyebilirseniz dedim, çünkü adamın keyfine kalmış haldesiniz. Şansınız varsa.
pizzasını yapıyorlar küçükpark'ta bir yerde peynirli bağırsaklı efsane değil ama denemekte fayda var.
hayvanın yenmeyecek tek sakatatı kalmıştır. mahmut, rıza, hüseyin ve niyazi aralarında konuşurlar:

-lan bir dakka bununla bir şeyler yapabiliriz sanırım ya, mahmut sen şu sünger gibi olan şeyi bir kaynat çorba olur belki.

-adı ne olsun?

-adı da şey olsun işkembe çorbası. şu ince baarsakları napsak peki ya

- abi sararım demir çubuklara çevirelim belki tadı güzel olur.

30 dakika sonra :

- la mahmut çorba olmadı mı ?

- daha pişiyor abi. azıcık karabiber, tuz da kattım.

- iyi iyi. biz ince baarsak kızartık yiyoruz gel sen de.

o sıra rıza ekmeğinin arasına ince baarsakları koyan niyaziye ?

- ko abi ko ko içine ko.. elin korkak alıştırma. ko ko reçel de koy üzerine. ko ko reç.. abi bunun adı kokoreç olsun mu ?

- olsun hamuhao goyiimm..

not : yeryüzündeki en gereksiz yiyeceklerdendir. diğerleri, işkembe çorbası, mumbar ve şırdandır.
ince kıyım olani tavsiye edilir.

bizim burdaki kokorecci ince kiyim seklinde servis ediyor. sahane oluyor.
iyi pişmişi tavsiye edilir. Yoksa sakız gibi oluyor.
türkiye'nin ender değerlerinden biri. candır bu.
(bkz: overrated)
avrupa birliği süreci derken az daha gözden çıkarılmaya kalkılan, tepki olarak kendisine şarkı yazılan güzellik.

'' kokoreç sensiz olmaz ''
Kahvaltıda dahi yediğim yiyecek. Eşim de çok sever. Tam ekmek kokoreç yedigimizi bilirim.
guzel yapilan bir yerde cok pismeden(orta-az pismis arasi) yenilmeli.
kafan güzelken yiyorsun, efsane bir tat böyle dağılmış ağzına, doymuyorsun tekrar yiyorsun.
akabinde ilerleyen günlerin birinde açlık çekerken diyorsun ki aaa şurda kokoreç güzeldi ben bi yiyeyim,
Lakin o mahur beste çalar, miden ve sen fenalaşırsın.
Öğrenciler için pekte ekonomik olmayacak yiyecektir.

Canım çekti şimdi Akşam yesemmi Beşiktaşta.
aşk'tır. net.

görsel
Tam uykuya dalıcam mirkelamın şarkısı geldi aklıma ko koreç ko ko ko diye söylüyorum yok adam niye kokoreçli şarkı yazsın diyorum bir yandan da sonra açtım baktım varmış gerçekten tabi durur muyum hemen söyledim ve gömdüm bir adet kuzu kokoreci.*
Özellikle istanbul'da lüks haline gelmiş, gece yiyeceği alkollü yaz akşamlarının alternatifi ama hepsinden öte lezzetin karışık telaffuzu.
güncel Önemli Başlıklar