bugün

olsa da yesek yiyenlere da saygı göstersek.
efsanevi sakatat yiyeceğidir, sosuda güzel hazırlanırsa yenir ki bu.
seyyar satıcıda yendimi insanı nirvanaya ulaştıran yiyecek.
gece 12den sonra acıkınca yenmesi gereken mucizevi yiyecek. orgazmdan daha zevkli an yaşatan.
geceyarısı yendiğinde daha bi keyif veren yiyecek.
mutlaka şalgam suyu ile yenilmelidir.
ekmek arası bağırsaktır.
tadına doyulamayanlar listesinde mutlaka ilk ona giren yiyecektir.

--spoiler--
o değil de gecenin bir vakti yiyecek başlıklarını up'lamayın hacılar. açım.
--spoiler--
Atatürk orman çiftliği nde yenilmesi gereken yiyecek. Üstüne bide dondurma... Misss...
artık atatürk orman çiftliğinde kesinlikle yenmeyecek yiyecek. hastasıyız o ayrı ama çiftlik bokunu çıkarmaya başladı artık. pardon. çıkarmamaya başladı desem daha doğru olur. şimdilerde sokak satıcıları dışında gençlik caddesinde güzel yapıyorlar ankarada. ha bi de sebzelisi daha bi apayrı.
ben ya alışamadım, ya da kıymetini bilemiyorum. bir adanalı olarak şırdan ve mumbara ölürcesine bağlıyım ama iş kokoreçe geldiğinde tat alamıyorum. hayatımda birkez denedim, belki de iyi yapmayan bir yerde denemiş olduğumdan öyle geldi. resmen tadı olmayan bir şey gibi geldi.
memleketi izmir olan yiyecektir.
kokoreç'in aslı, içerisine domates ve biber karıştırmadan yapılan halidir. ille de bir şey ekleyeceğim diyenlere, baharat olarak kekik ve kimyon önerilir ki bu hali lezizdir. acı seviyorsanız içerisine cin biber turşusu koyabilir ya da yanında tüketebilirsiniz. yanına yakışan en güzel içecekler ise, ayran ve biradır.
kokoreç üzerine eklenen domates ve biber olayını tahminimce malzemeden kısmak adına şampiyon kokoreç başlatmış ve sonrasında bu haliyle türkiye'nin bir çok yerinde, bu şekilde tüketilmeye başlanmıştır.
bir kere denedim, yediğime yiyeceğime pişman oldum. yemiyorum, yemeyeceğim.
Tadına varılmayan yiyecektir.
kiminin bayıldığı kiminin ise tiksindiği bir yiyecektir.
bir yiyecekten çok daha ötesi..

bir yaşam stili! her öğün öncesi aklıma bir kez gelip canımın çektiği...
hiçbir markanın yaptığının, yolda arabada satan amcalar kadar lezzetli yapamadığı ve biradan önce götürüp; vücudun hararetini yükseltip; sonra da bir dikiştede peşinden buz gibi birayı yuvarlıktan sonra asıl tadı anlaşılan yiyecek.
nasıl yapıldığını gören on insandan dokuzu yemez bunu.
herkesin kokoreci en iyi yaptığını düşündüğü bir yer vardır ve gerçekten yapılan yerlere göre tadı değişir.
çok yenildiğinde sıkar. uzun süre yemez iseniz özletir... neticede güzeldir kokoreç.
Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği
istanbul'da Çınaraltı..

Bu iki mekanda yiyin sonra bir daha yiyin sonra bir daha..

Başlık sol framede görünsün de herkesin canı çeksin.
Anlatmaya Kelimeler yetmez,

Tanım: En Kısa sürede Yenilmesi gereken Yiyecektir.
gece gece sol framede görünce canımın midye+bira ile beraber dehşet çektiği orgazmik yiyecektir. *
izmirde kokoreç yenilmesi gereken yegane adres altay kokoreçtir. onu üzerine kokoreç tanımam.
sevmeyenlerin neden sevmedikleri konusunda anlam veremediğim kutsal yiyecek.
sirkeci tranwayın karşısında Cemre Büfeden yediğim Lezzet harikası...
çoğu kişinin tiksinmesine rağmen yemeye doyulmayan lezzettir. yanında bira da olursa daha iyi olduğu söylenir.