bugün

hazıra alışmış kızdır. yıllardır babasının parasını yediği yetmiyormuş gibi ilerde de kocasını evlenir evlenmez zor duruma sokacaktır.
ileriyi düşünen kızdır, akıllıdır, kocası pinti olmasındır.
aldığı kredi kendisine anasından emdiği süt gibi helal olan kızdır. zira çakallığına şapkamı çıkarmış bulunmaktayım.
Ah şu kızlar korkulur zekiler vesselam.
akıllı bir kaşardır. evet.
kendisi çooook yanlış gelmiştir.
Sayıları epey olan bir Kezban türü.
Nasılsa okul bitince evlenirim, kocam öder diye düşünüyorlar amk.
Yazık, çok yazık.
buraya bi hareket görseli bırakmak isterdim, ama büyük konuşmak istemiyorum. başa gelebilecek şeydir. bu beterse bunun da beteri vardır.
sen git kimler kimlerle ye sonra kocam ödesin oldu mu şimdi ablacım.
evde kalırsa turşusunun çok zor kurulacağı kızdır.
evet beyler. size abinizden güzzzzel bir tavsiye daha. bu kıyağımı da unutmayın.
kafanızda böyle bir soru işareti mi var?
evleneceğiniz kızın kredi borcunun çıkmasından mı korkuyorsunuz?
yoksa bi 25-30bin tl daha düğünden sonra götünüze girme ihtimali mi var?
kormayın! çözüm basit.
öncelikle evleneceğiniz kızın üniversiteden mezun olma yaşını öğreniyorsunuz.
ardından ona 2 yıl ekliyorsunuz.(sonuçta devlet kredi ödemesi için bildiğim kadarıyla 2 yıl erteleme yapabiliyor. sonra sike sike alıyor.)
ortalama olarak borcun 3 ila 5 sene arasında kapandığını varsaysak... biz en geç 5 seneyi baz alalım.
farzedelim ki hatun kişi 25 yaşında mezun oldu.
25+2+5=32. yani 33 yaşında bi karı bulduğunuz takdirde ortada ne kyk kalır ne kredi kalır. terrrtemiz.
haa, kardeş ben olgun sevmiyorum, evleneceğin kız şöyle taş gibi olacak, bu işin(!) tadını gençlikte almadıktan sonra sikmişim geleceği diyorsan; kusura bakma paşam, üzgünüm. ne yazıkki pamuk eller cebe. atalarımızın bi sözü vardır; hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin olmaz. ikisinden birini tercih edeceksin.
Neden sürekli kocam önder diye okuyorum?
Bana kahkaha attıran kızlardır. Sayıları fazla olup mezun olduktan sonra hemen evlenmeyi planlarlar ama affedersiniz nah öder kocaları o kredi borcunu. Çatır çutur nasıl yediysen ödemeyi de bileceksin, kocan olacak kişi bedava mı okudu sanki.
bu ben oluyorum ne var ki bunda?
Organize işler bunlar, tehlikeli bunlar, uzak dhrulması gereken kızdır diyeceğim ama kadın bu alır abi her türlü alır.
modern başlık parasıdır.
(bkz: başlık parası olarak eşinin kyk borcunu ödemek)
Bilhassa pek çoğunun sınav dönemlerinde akıllarına koca bulmak fikri düşer ama krediyi kocam öder diyeni de duymadım değil. Erkeklerin ne sınav dönemlerinde ne de kredi borcu için koca bulma ihtimali olmadığı için işimiz çok zordur. Kızlar anlamaz.
bizim biraderin eşi de almış zamanında aynı krediden..

ödememiş yıllarca..

sonra 7200 lira boruyu döşedi kurum!

bankadan kredi aldı birader, geri ödemesiyle 12000 liraya yakın para ödedi.

sonra boşandılar.

biraderin dişiyle tırnağıyla aldığı ev de gitti, içindeki eşyalar da, üstüne 25000 keş para (kredi için ödenen paradan sonra tekrardan bankadan alınan ikinci kredi) da...

velhasıl yedi içti, hesabı ödemeden tüydü!
yurtta orda burda bütün erkeklere verirler sonra kamilin birini bulup evlenirler yazık valla.
devamında babayı alacaktır. baba derken en büyük pay anlamında. çıkarcı gideceği belli ilişkidir. 3 sene sonra kocası bunu çözecek, bunla hayat geçmez diyip boşanacak, mal varlığının yarısını teslim edecektir. ama esas sikertme ödeyeceği dolgun tazminat ve aylık nafaka ile gerçekleşecektir.

işte bunlar hep isviçre medeni kanunu. dikkat edin, sizin de götünüze girebilir.
Önemli bir kısmını feminist geçinenler oluşturacaktır. Örnekleri fazlasıyla mevcuttur.
Daha o kadar amsalak olamadım. Kusura bakma tatlım.