bugün

çocukluğumun dizisi.hiç bi bölümünü kaçırılmadan izlenesi bir diziydi,şimdi hatırlamak için zihinleri lastik gibi eğip büzmek lazım.
michael Knight ın kullandığı her dilden anlayan ,her telden çalan mükemmel bi arabaydı.Knight rider di orijinal ismi.ağustos ayında 4 dvd seti halinde 50 $ dan piyasaya sürüleceğini öğrendiğim ve çok sevindiğim bir yapıt
pazar günleri ege tv de tekrar seyredebileceğimiz dizi...saat 16:00 da...kara sımsek yanı kitt *
80 lerde çocuk olmak denince ilk akla gelenlerden biri olan dizi.
http://www.youtube.com/watch?v=R8y6DCvzQck&NR
"böyle bir arabam olsun 1 milyon borcum olsun" dediğimiz günlerin dizisi.
başrolünü David Hasselhoff'un oynadığı ve michael knight ve kitt'in maceralarının yer aldığı,başladığı zaman sokakta çocuk bırakmayan zamanının efsane dizisiydi.Devon Miles vardı,april vardı,bonie vardı.ikizi Car ve koca tır goliath ezeli rakipleriydi lakin ebedi dostları değildi knight ve kitt'in.Anlamsız bir yerde sona erdikten sonra yerine sokak şahini gelmişti ama kanayan yarelere merhem olamamıştı.
knight industry two thousand
önde git geli olan araba.
müzigiile her kulaga sızmış dizi.
çocukluğumun efsane dizisi.
5 ay once, nostalji olsun diye ilk bölümünü izlerken, bir sahnede "karaşimşek"in ani fren yapması ve arkadaki koltuk döşemesinin o ivme ile kendini kız gibi koyvermesi sonucu bütün sihiri kaçan, kendini bana güldüren dizi.
(bkz: 80 lerde trt dizileri)
simdilerde bir alman kanalinda rastliyorum kendisine. 80lerde cocuk olanlardan oldugum icin süphesiz benim icin de apayri bir yeri vardi bu dizinim hafizamda, anilarimda. tahmin ediyorum, ayni kusagin o üzeri dantelle örtülen, iri kasa, yanlari ahsapli renkli televizyonlarinda izledigi en vazgecilmez diziydi.

o zamanlarin bu essiz dizisine bakiyorum da simdi, bazi seylerin aslinda sadece mazide kalmasi ve bir daha saklandigi maziden cikmamasi gerektigini ögreniyorum. yillar sonra karsilaslan sevgilinin asla biraktiginiz sevgili olmadigini anlamanizin verdigi hayal kirikligi gibi yillar sonraki bulusmanizda.
pc oyunu da mevcuttur. vasatın altında bir oyun olmasına rağmen level geçişleri insanı biraz zorlar. sadece bölüm geçişlerinde yer alan videolar ve birebir knight rider konsolu için bile oynanır.

"hi kitt"
bu blogdaki videoyu görene kadar efsane olan dizi.

--spoiler--
http://zumburtenk.blogspo...ry-twho-thousand-two.html
--spoiler--
sonsuza kadar kült olarak kalacak bir efsane dizi.
(bkz: yesil mercimek)
2008 yılında tekrar çekilen dizidir.

http://img88.imageshack.u.../d0a43812c54ef5e8buz7.jpg
aksiyon taşıyan ancak basit senaryosu olan filmdir. ama vakit geçirilesidir. belki karakerterde sorun olabilir çünkü o arabayı abartmışlar biraz.
pilot bölümde yardıran ancak sonraki bölümlerinde sıçan dizi olmuştur. nitekim pilot bölümde kitt kendinden bekleneni en üst düzeyde yerine getirmiştir. ancak sonraki bölümlerinde efsane baba michael'in oğlu michael kitt'i sürmeye kalkışmış ve kitt'in karizmasının içine etmiştir. kızdan bile emir alan bir kara şimşek olmaz olsun. sadece ford mustang cobra için izlenilesidir.
basın harika kullanıldığı bir tema müziği vardır.
ALWAYS A CLASSIC (CAN) / SHATUSH orjinli, emir alkaş'ın sahibi olduğu, 5 yaşlı safkan ingiliz atı. zaman zaman güzel yarışları olabilmektedir.
bu dizinin başrol oyuncusunun adı david hasselhoff'tur. yani davut'tur.
dizideki en büyük düşmanı, dev bir tır olan goliath'tır. yani calut'tur.

bakara suresi:
250. calut ve ordusuna karşı meydana çıktıklarında şöyle dediler: "ey bizleri yetiştiren rabbimiz, üzerimize sabır dök, ayaklarımıza sebat ve dayanıklılık ver ve bizi bu kafirler topluluğuna karşı zafere ulaştır."
251. böylece allah'ın izniyle onları tamamen bozdular. davud, calut'u öldürdü, allah kendisine hükümdarlık ve peygamberlik verdi ve ona dilediği şeyleri öğretti. allah'ın insanları birbirleriyle önlemesi olmasaydı yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti. fakat allah'ın bütün akıl sahibi varlıklara karşı bir iyiliği vardır.

samuel 17:
50. böylece davut filistli golyat'ı sapan ve taşla yendi. elinde kılıç olmaksızın onu yere serdi.
51. sonra koşup üzerine çıktı. golyat'ın kılıcını tutup kınından çektiği gibi onu öldürdü ve başını kesti. kahraman golyat'ın öldüğünü gören filistliler kaçtılar.

bir kompile teorimizin daha sonuna geldik, haftaya bonanza ve dallas'taki masonik simgeleri inceleyeceğiz.
esen kalın.
yeni nesil ile (bkz: knight online) 'a dönüşen dizi.
an itibariyle trt 1 de yayınlanmaktadır.
an itibari ile trt de oynanan dizi.
TNT'de yeni versiyonu yayınlanan dizidir.

Kitt daha teknolojik, knight rider * genç ve daha yakışıklı...

Peki 80'lerin o efsane dizisinin tadı var mı? Yanından bile geçmez. Bilmiyorum, belki de biz büyüdüğümüz için...
güncel Önemli Başlıklar