bugün

crazy ve rain adlı şarkıları daft punk vari havaya sahip olup pek hoştur.
yeni şarkı yayınlamışlar.

https://play.spotify.com/...um/7xvZJ9PUHMAnIybphifQEE
Chinter's will şarkısını önerebilirim.
görsel

bu grubu harflerle, kelimelerle, dizelerle, paragrafla ifade edemezsiniz. çünkü klaypex, zamanının en büyük ideolojilerinden, hayat tarzlarından biriydi.

jonny atar, mark emanuel gibi türk insanının asla ve asla tanıyamayacağı prodüktörler tarafından 2012 yılında kurulan bir elektronik müzik grubudur. eski bir grup olduğu için, electro house ve dubstep tarzına yoğunlaşan, ve zaman zaman trap'e de kayan gruptur ayrıca. çok geç keşfettiğim bir grup oldu. fakat pişman mıyım? hayır lan! benim damarlarımda esasen "electro house" dolaşıyor.

bu daft punk olayına gelecek olursam, ben şahsen daft punk dinlemiyorum. ama aşırı popüler oldukları için birkaç şarkılarına denk gelmiştim, onların tarzları da electro house ile uzaktan yakından alâkası yok. e klaypex'in dinlemediğim şarkısı da yok, nasıl olacak la bu iş?

hardcore instrumental şarkıları olmasıyla birlikte, ultra vocallere sahip şarkıları da vardır. ve herbiri bir sanata icra eden, ve dinlenince de "gerçek sanat ve sanatçlık budur" dedirten bir gruptur aynı zamanda.

2016 yılında, bu görselde gördüğünüz şarkıyı çıkarıp dağılmışlardır. jonny neovaii ismiyle albüm çıkartmaya devam ederken, mark isimli şahıs da öncelerden bahsettiğim (bkz: the tech thieves) grubunu kurup bu isim üzerinden prodüktörlük yapmaya devam etmektedir. ama zannımca, keşke dağılmasaymış. zira electeo house, şuan yaptıkları trap tarzından çok daha kaliteli, ve çok daha yakışır.

efendim dinleyin, dinlettirin. elektronik müzik denilince akla ilk gelen orgazm olunan ideoloji, klaypex olmalı!