bugün

zaten yıllardır pounf gayriresmi kullanılıyordu.
zaten ev kiraları pound
yurt ve okullar euro
halk tl kullanıyordu.

tek tip para birimine geçilmesi iyi olur. yalnız tl fiyatına endeksli olursa.

örneğin bir dürüm 10 tl ise 3.30 euro olması.
Euro ya geçmenin tebrik edilir ve kabul edilebilir bir yanı yok. Sen zeki isen onlar senden daha zekidir. Gelmiş burada Euro TL kıyaslaması yapıyorum diyorsan hazinenin de Euro endeksli olduğunu hesap edeceksin.

(bkz: Adamın götünden kan alırlar)
Bizden önce abye girerlerse şaşırmam. Liberland bile bizden önce abye giricek.
adım adım kıbrısın türkiyeden kopması durumudur. milli bilince sahip bir devlet olaya çoktan el atmalıydı.
Daha kaybedeceğimiz o kadar şey var ki. Şaşırılmaması gerekiyor. Sadece yolları yapmakla olmuyo bu işler. Herşeye sahip çıkılmalı. Başıboş bırakırsa kendi özerkliklerini bile ilan ederler.
bu nankörlerin götünü kurtardığımız için suç bizde, kıtır kıtır kesiyorlardı bunları rumlar... benim rahmetli dedem askeri pilot olarak kıbrıs barış haraketında savaşmış, babam aylarca babamı göremedim der durur... bu emekler bu çabalar bu nankörler içinmiş meğerse...
Bütçelerinin %40 ı Türkiye Cumhuriyeti tarafından sağlanan bağışlarla sağlanan bir ülkecik. He tlden euro geçecekler demekte pek doğru olmaz daha çok sterlinden euroya geçiyorlar
akıncı'nın faaliyetlerinden biridir.besim tibuk reyiz güzel geçiriyor buna,youtube'tan izleyin.
pratikte tl kullanilmiyo zaten. dogru olani yapmislar. ogrenci icin falan iyi durum. her sey icin farkli para birimi ayarlayip ayri ayri zarar etmekten kurtuldular.
"acıma yetime, döner koyar götüne" adlı sözü layıkıyla yerine getirmiş ülkecik.
yakında isim değişikliğine de gideceklerinin göstergesidir.
- kktc euro'ya ne zaman geçecek ?

+ kıbrıs sorunu çözüldüğü zaman.

- kıbrıs sorunu ne zaman çözülecek ?

+ hiçbir zaman.
içme suyunun mersin taşucundan denizden taşınması ile ilgili proje bitimine denk gelinmesi, kendisini enteresan kılan haber.
Geçsinler de görsünler ebelerinin dünyasını.
geçerse geçsin. hatta gitsin güney kıbrıs ile birleşsinler. fakat yarın eokacılar evlerini basınca yardım edenin allah belasını versin. bir milliyetçi olarak türk birliğinde görmek istemediğim tek türkler, kıbrıslılardır. böyle nankör yavru vatan olmaz olsun.
görsel

Türk Lirası'nın döviz karşısında değer kaybetmesi, ekonomisinin büyük çoğunluğu dövize endeksli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) de derinden etkiledi.

Döviz krizinin ardından KKTC Hükümeti tarafından açıklanan ekonomik tedbir paketi, giderlerin çoğunlukla dövize endeksli olduğu ülkeyi rahatlatmaya yetmedi.

Ekonominin ithalata dayalı yapısı; TL'de yaşanan değer kaybıyla vatandaşın alım gücünü iyice düşürdü. 

KKTC'de siyaset, 23 Ocak 2022'de yapılacak erken genel seçimler için bir hazırlık sürecinde. Seçim hazırlığına girilen ülkede, siyasilerin gündemini ağırlıklı olarak ekonomi oluşturuyor. 

Giderlerin büyük çoğunluğunun dövize endeksli olduğu ülkede euro kullanımına geçiş tartışılıyor.

KKTC'de euro kullanımı tartışmaları, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman'ın 23 Ocak seçimlerinden sonra euroya geçiş meselesini konuşacaklarını söylemesiyle başladı.

Kuzey Kıbrıs'ta normal muhasebenin artık euro üzerinden hesaplanması gerektiğini savunan Erhürman, "Bu, piyasada euroya geçmek değil. TL ile elde ettiğimiz kazançlarımız, euro üzerinden hesaplanmalı" sözleriyle, parti olarak bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi.

Euroya geçişin gerekli düzenlemelerle mümkün kılınacağını savunanlar olduğu gibi,"teknik olarak" bunun olanaksız olduğunu ileri sürenler de var.

Peki, KKTC'de Euro'ya geçiş mümkün mü?

https://www.indyturk.com/...-m%C3%BCmk%C3%BCn-m%C3%BC
resmen ibnelik olur

hem onlar euro değil pound sever.
kktc için doğru bir karar olur. hatta kktc'yle birlikte türkiye'nin de euro'ya geçmesi gerekir. tl ile bu kadar oluyor arkadaşlar.
napcaklardı bu şartlar altında. keşke geçseler.