bugün

"Geçmişi tarihsel olarak kurmak 'onu gerçekten olmuş olduğu gibi tanımak değil, tehlike anında birden patlayıveren anıyı ele geçirmektir. Tarihsel maddeciliğin meselesi, tehlike anında tarihsel öznenin karşısında beklenmedik bir şekilde beliriveren geçmiş imgesini alıkoymaktır. Geleneğin hem kendi varlığı, hem de onu devralanlar tehlikededir. Her ikisi de aynı tehdit altındadır: Hâkim sınıfın aleti durumuna düşmek. Geleneği, onu hükmü altına almak üzere olan konformizmin elinden çekip almak, her dönemde yeni baştan girişilmesi gereken bir çabadır."

makaleden alıntıladım ama olsun.
“Seni seviyorum...
Seviyorum.
Seni seviyorum ve doğru şeyleri söylemek gibi basit zevklerden kendimi mahrum etmeye pek meyilli değilim. Seni seviyorum ve sevginin boşa atılan bir çığlık olduğunu ve unutulmanın kaçınılmazlığını, herkesin ölüme mahkum olduğunu ve tüm çabamızın toza dönüşeceği bir günün geleceğini biliyorum ve güneşin elimizdeki tek dünyayı yutacağını da biliyorum ve seni seviyorum”
"Karşınızdayken sizi göremeyecek kadar kamaşıyor gözlerim, mutluluğum hakkında düşünemeyecek kadar mutlu oluyorum; kendim olamayacak kadar sizinle doluyorum, sizinle konuşamayacak kadar konuşkan biri yapıyorsunuz beni; geçmişi anımsayamayacak kadar çok sarılıyorum şimdiki dakikaya.
Bu sürekli sarhoşluğu bilin de yanlışlarımı bağışlayın. Sizin yanınızda baştan aşağı duygu oluyorum."
''küçük insanlar dengini, büyük insanlar kendini arar.''

yunus emre
"Anladım ki Allah, şefkatle muamele etmem gereken kimselerin iftiralarıyla beni imtihan edecek."

Kibrit-i Ahmer'in Peşinde.
"Bizler kirlenmemekle değil, temizlenmekle yükümlüyüz."

Kibrit-i Ahmer'in Peşinde.
"Defalarca açılan kapılar, bir kere yüze kapatıldığı zaman günlerce o kapının önünde oturup tekrardan açılmasını beklerdiniz."
güncel Önemli Başlıklar