bugün

Paulo Coelho-Simyacının tüm cümleleri.
(bkz: bunlar reklam kokan hareketler mike)
“ne makine şu insan be; içine ekmek, şarap, balık, turp koyuyorsun. iç çekmeleri, gülüşler ve düşler çıkıyor!”nikos kazancakis - zorba paylaşımıyla gönülleri fetetmiştir.
"Birisinin teniyle yan yana olmak, kendi var oluşunu unutmak mı? Ya da daha derin algılamak mı?"

Tezer Özlü - Yaşamın Ucuna Yolculuk
"ölüm, hayat ve insan. mahşerin üç boku. sadece insanın ayakları olduğuna göre aralarında, o koşar ya birine ya diğerine. eğer mutluluk ölümden gelmezse, o zaman sadece hayat kalır geriye."

Hakan günday - kinyas ve kayra
Değer vermekse eğer işin özü, hasını verebiliyorumdur. Sen hastayken uyuyamıyorsan uyuyamıyorumdur. Seni umursamıyor gibi yapınca benden hoşlanacaksan git daha sadist birini bul kendine. Seviyorsam gurur yapmak için bir yerlerimi yırtamam. it dövüldüğü yeri sevecekse varsın sevsin. Bende it olmayanı bulurum değil mi?
"Güvercinlere yem attığınızda, sağlıklı olanlar, hasta güvercinlerin önündeki yemleri almazlarmış.
Yaşama hakkına, o kuşcağızlar kadar bile değer vermesini bilmeyen insanlara ne denilmesi gerektiğini hep beraber bulmağa çalışalım."
AKLıN YOLU BiR MiDiR?- dr. hidayet sayın.
"Kadim zamanlardan beri ruhumuza üflenen bir öğreti:"kendini bil" çünkü insan kendini ve haddini bilmekle göklere yükselir."
"Aşk kitapları böyle bir bab açmamişlardi. Kitaplara göre bir sir olmaliydi aşk, asla paylaşilmayan bir sir.. Aşk ki, ancak sir olarak kalirsa kalpte çoğalirdi.."

[Katre-i Matem]
"Güzel bir cümle şu görüşmek üzere.hem bir ayrılığı ima ediyor, hem de tekrar bulişma arzusunu.ne tümüyle iyimser, ne tümüyle kötümser.ikisini de içinde barındıran bir ifade.ölüm gibi."
"Hayat ileri doğru akar gider.ama ancak geriye bakarak anlaşılır."
bir gün mutlaka hayatının kadınıyla karşılaşacaksın ve ona diyeceksin ki: "ben evli bir adamım."

(bkz: murat menteş)
"umarım bu gece köpekler havlamaz. hep benimki havlıyor sanıyorum da."

(bkz: albert camus)
(bkz: yabancı)
' ölenler için üzülme harry. yaşayanlar için üzül. sevgisiz yaşayanlar için. ' albus dumbledore.
Kaybetmeye razı oldukca, hayat insanın elinde daha çok kalıyordu."
"yanımda yürüyordun milena. düşünsene yanımda yürümüştün."

(bkz: franz kafka)
O sırada deniz, güneşin kendisini çektiğini bilememişti. nasıl bilebilirdi ki?

(bkz: katre-i matem)
Kalp düşünseydi, atmaktan vazgeçerdi.
(bkz: huzursuzluğun kitabı)
yıldızlı, mai bir gecede kurulan tüm hayaller, siyah ve yıldızsız bir gecede böyle biter.
"yorgunum, hiçbir şey bilmiyorum. tek istediğim yüzümü kucağına koymak, başımın üzerinde dolaşan elini hissetmek ve sonsuza dek öyle kalmak."
(bkz: franz kafka)
başkalarının bilgisiyle bilgin olabilsek bile , ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz
montaigne.
Aşk bazen kilisenin önündeki tespih, bazen de Caminin arka arka sokağında ki incildi.
çayı deminden anlarsın,
yari ise ayrılık vaktin boğazında bıraktığı düğümden...

Elif gibi sevmek// hikmet anıl öztekin.
''hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.''
"her şeyi, her şeyi, bilhassa ruhumu hiç bulunmayacak yerlere saklamalı."
güncel Önemli Başlıklar