bugün

Öncelikle şöyle bir soru sorabilirsiniz : Kütüphaneden al, oku. Haklısınız da ama ben kitabı alıp kitaplığıma koymadan rahat edemiyorum yani istiyorum ki ömür boyu uzanabileceğim yerde olsun. Bu nedenle de para konusunda pek birikim yapamıyorum. Tavsiyelere açığım.
(bkz: derdini sikeyim)

arkadaşlar yaş beşten bi açılalım mı, hala daha ulan zevk alıyorum yapıyorum demiyorsun, hadi rahatsızsın değiştiremiyorsun. sanki ocağı barkı yandı ya.

höfff amma da kapris.
Daha önce alınıp okunmamış kitapları düşünmek mesela?
yenemezsin yenmek istemekte saçmalıktır.
bol bol seks yaparak.
kitap alma hastalığını yenmek isteyen kişi kitap alıp okumayan kişidir eğer aldığınız kitapları okursanız ve okudukça kitap almaya başlarsanız kitap alma hastalığı diye bir şey kalmaz.
güzeldir kitaplar insan kendisinden bir kırıntı arar sayfalar içerisinde. ama illa bu hastalığı yenmek istiyorsanız yağlı bir kazığın üzerine paraşüt ile atlayabilirsiniz. paraşütü açmamak şartı ile.
eğer okuyorsan hastalık değil lütuftur.
Bizim gibi sigaraya vermiyorsun parayı en azından.
Kişi yine bir huyundan yakınarak, onu sevmediğinden ve kurtulmak istediğinden bahsediyor. Bu o huyunu sevmediği anlamına mı gelir. Sevmeseydi dile getirmeyip gizli tutmaz mıydı. Dile getirip o alışkanlık veya huyundan zevk aldığını söyleyebilir miyiz. Demek ki bu yazar sürekli kitap satın almayı seviyor ve diyor ki ben böyle durmadan kitaba para harcıyorum, ilgi gösterin bana.
(bkz: Yeraltından notlar)
Tedavisi yoktur.

Bazen evden çıkmayıp savuşturabilirsiniz. Elinizdeki kitabı okumaya zorlayın kendinizi.
Hastalık bitmiyor ben de kütüphanelere bağışlıyorum.
Birazını bana yollasan keşke .
Atın ölümü arpadan olsun.