bugün

hayatımda duyduğum en ağır hakaretlerden biridir. o kadar solo yazmış, metallica isimli bir grupta kendini kanıtlamış, master of puppets, creeping death, sad but true gibi şarkılara imza atmış tapılası bir insan üzerinden yapılmış genellemedir.

birader bi' dur soluklan. kirk hammett metal gitaristidir.
robert hatemo değil olum, kirk hammett.
(bkz: emeğe olmasa bile müziğe saygı)

edit: şimdi eksileyen arkadaşlar çıkıp, metallica bunca zaman new age çaldı diyecek, benim de pipim düşecek.
(bkz: ibrahim tatlıses in opera sanatçısı olması)
(bkz: rock) (bkz: metal)

(bkz: ya rock dinlerim ya metal)
eğer kirk hammet rock ve metal in tamamen farklı köklerden geldiğini düşünseydi ve rock & roll u küçümseseydi bu durumu ağır hakaret kabul edebilirdi.

sanıyorum ki kendisine; "blues gamında solo atıyorsun sen blues gitaristi olmuşsun" derseniz; "hendrix hocamdır" diyecektir.

(bkz: bırak pipin yerinde kalsın)
(bkz: kör ahmet in rock gitaristi olması)
(bkz: serbest çağrışım)
en az kirk hammett'ın kendisi kadar sıradan bir gerçektir.

"ıyy, rock neymiş" demeden önce, mükemmel gitarist kirk hammett bir eric johnson, marty friedman ya da stevie ray vaughn kadar gitar çalabilse gitaristliği metallica sololarıyla sınırlı kalır mıydı, oturup onu düşünmek lazımdır.
ayrıca ben kirk hammett'ın dedesi olsam kesin "dünyada wah pedalından başka şeyler de var evlat" diye tavsiye verir, misvakla ağzına vururdum.
Müzik piyasasında metal ya da punk müzik yerine kısaca rock müzik denilmesinden kaynaklanan müzik tekellerinin pazarlama taktiğidir. Aaaa rock müzik kaseti diyerek metallica albümleriyle ya da sex pistols albümleriyle tanışanlar açısından iş işten geçmiştir. Geçmiş olsun. *
kirk hammett'ın kabul etmeyeceği önerme. kirk hammett idol olarak jimi hendrix'i almış olabilir, ancak şöyle ki, nirvana ile metallica arasındaki farkı da bilmek gerekir. komik olmayın. kirk hammett'ın stili ile jimi hendrix'in stili arasında ben diyim bir, sen de iki tane ağrı dağı var.
(bkz: metal ile rock arasındaki farklar)
(bkz: pink floyd ve metallica arasındaki farklar)
komik yani. ne diyim. zaten rock gitaristi veya metal gitaristi diye bir sınırlandırma yapmak da mümkün olmaz normalde, başlık ona da atıfta bulunuyor. anlayana.
kirk hammett aslında gitarist falan değil sadece bestecidir.*
(bkz: kirk hammett in gitarı hobi olarak çalıyor olması)
Metallica'nın solo gitaristi ve şarkı yazarıdır.1983'te gruba katılmıştır.Metallica'dan önce Exodus grubunun kurucuları arasında yer almıştır.2003'te 'Rolling Stone 'dergisinin hazırladığı Tüm Zamanların En iyi 100 Gitaristi sıralamasında 11. sırada yer almıştır.Gerçeğiyle yüzleşmektir.
güncel Önemli Başlıklar