bugün

yeni versiyonunda içinden hazır oyuncak çıkan çikolata. eskiden parçalanmış oyuncak olurdu bir de klavuzu olurdu ona göre birleştirip sen yapardın bir nevi çocuklarının parça-bütün zekasını geliştirmeye yönelikti. artık hazırı varken niye çocukların beyinlerini geliştirelim mantığı ile oyuncaklar veriyorlar.
(bkz: bana balık verme balık tutmayı öğret)*
ufakken cok sevdigim icinde oyuncagi olan, tadi cok hos olan, ince yumurta seklinde sutlu cikolata.
son zamanlarda, sıçarım oyuncağına dedirten; saç sakal birbirine girmiş bi şekilde elinizde yiye yiye gittiğiniz zaman çevredeki insanlarda garip etkiler yaratan lezzet harikası.
çocukluğum da benim sınıf farkınının farkına varmamı sağlayan oyuncağımsı çikolatamsı.çünkü o zamanlar tek marka üretirdi bu boku ve fiyatı da hayli pahalıydı.ve çocuklar ikiye ayrılırdı bu boku alabilenler ve alamayanlar.
1994 yılında fiyatı 40 bin lira idi.
yumurta şekli verilmiş kinder ürünü. daha sonra toto çıktı ama kinderin yerini tutamadı.
yapsalar bi kıyak içinden bu çıksa;

http://media.photobucket....oko/monica-belluci-02.png
mühendisliğin ilk tohumlarının serpiştiği aynı anda çikolatayı yiyip o arabayı kurarken nekadar zevk veren bir buluş.
çok eskiden bir arkadaşımla içinden çıkan oyuncak parçalarından kendi ütopya mızı yaratmıştık. bol sütlü! kalıbına göre çok pahalı çikolata türevi.
birçok arkadaş yapmıştık kendimize.

biliyorum ki birçok kişide bunu yaptı. bu sensin! hayır! sen! sen! sen' sen! tamam lan kabul etme senden bir tane daha yapınca görürsün. pezevenk!!
son yıllarda yumurtasından dandik oyuncaklar çıkan çikolata. oyuncak bile değil hani gövde ve kafa çıkıyor bunları birleştiyoruz. çok zekice gibi. ne varsa eskide var.
çocukluğumda yediğim en güzel çikolatadır. hatta şu an bile öyle düşünmemi sağlamaktadır. belki de güzelliği içindeki oyuncaktan kaynaklanmaktadır. oyuncaklar bir bulmaca şeklindedir. eğer ilgilendiğiniz bir konuyla ilgili oyuncak çıkıyorsa sizden mutlusu yoktur. yurt dışında dev yumurtalı çeşitleri de vardır. oyuncakları da ona göre büyüktür.
içinden oyuncak çıkan yumurta şekilli çikolata. Komşunun çocuğu .mına koyana kadar içinden çıkan oyuncaklardan oluşan şahane bir koleksiyona sahiptim ama artık yok maalesef.
içinden ne çıkacağı belli olmayan tatlı yumurta.
(bkz: bakkaldan ekmek alamıyorum lan)
toto yumurtlayan yumurtadan daha kibar olan yumurtlayan yumurta yumurta.*
içinden çıkan oyuncakları biriktirmek suretiyle maket müzesi kurdurabilecek sevimli çikolatadır. *
küçükken içinin komple çikolata ile dolu olduğunu sandığım. ilk yediğimde sadece kabuk şeklinde olduğunu görüp, hayal kırıklığına uğradığım yumurtadır. koymuştu valla.
kokusu hala burnumda. canım çekti bak gece gece.
sürpriz değeri taşımayan yumurtadır. içinden en fazla ne çıkabilir ki?
Ailene ısrarla bir kutu aldırıp karşına çıkan oyuncakların hepsini aynı olduğunu görünce 6-7 yaşında babanızın karşısında ilk küfrünüzü edebileceğiniz lanet çikolata kaplı sarı kutu içinde çeşitli(!) oyuncaklar olan yumurtamsı cisimdir.
(bkz: anne bunun içinden bir şey çıktı)
yaşım eşşek kadar olduğu halde hala aldığım ve zevkle yediğim.
"yumurtalayan yumurta" mantığı ve esprisine dayandırılarak çocuklara sunulan,yumurta süsü verilmiş çikolata.
çocukluğumun vazgeçilmezidir.**
çikolatasının tadı çok güzel olan bir oyuncaklı yumurta çeşidi.bu arada değişik oyuncaklar eklenmiş.
çikolatasının tadı çok güzel olan bir oyuncaklı yumurta çeşidi.bu arada değişik oyuncaklar eklenmiş.
güncel Önemli Başlıklar