bugün

asosyalitenin tavan yapmasının yegane sonucudur. devamı ise görmek istememekle tamlanır.
depresyon başlangıcı ortası sonudur.
kişinin kendisiyle konuşmak istemesidir.
çoğu zaman gerekli bir davranıştır.
aslında gayet normal bir durum iken çevredekiler tarafından vefasızlıkla suçlanmanıza neden olabilir.
insanlar olmuş yalancı,iki yüzlü neden insanlarla konuşma gereği duyumki ? işimi yaparım evime gelip sıcak çayımı yudumlarım umrumdamı diğer insanlar ?

bu dünyada sevgi,aşk,dostluk,arkdaşlık,akrabalık yok menfaat var
sözlükte yazma isteğini artıran durumdur. her şerde bir hayır vardır gibi düşünmek lazım.
aklı başında insanlara sık sık gelen histir. kalıplardan, sığ beyinlerden ve anlaşılmamaktan bıkma durumunda çaresizliğin verdiği ruh hali.
zestat aldığında bu ikiye katlanıyor ve sadece uyumak istiyorsun.sözlük yazarlarının çoğu ve bende bu kafiledeyiz.
pms döneminde yaşandığı görülmüştür.
Yoğun psikolojik sorunların yaşındığı zamandır.
bazen aklından o kadar çok şey geçer ki, ne elin ne dilin yetişemez, kelimeler aciz kalır, susarsın.. çok konuştuğun zamanlar olur bu şekilde anlaşılacağını umarsın ama asla umduğun gibi olmaz çünkü doğru kelimeleri asla bulamazsın.. yine yanlış anlaşılırsın.. bu döngü böyle devam eder, her tecrübe biraz daha susturur seni.. en sonunda konuşmamak aslında çok şey anlatmaktır dersin, gömülürsün içine.
(bkz: pms)
kendine küsmek. bi küsersem bir*daha konuşmam .
kendini bira ve sigara eşliğinde, loş ışık emperyalizmine bırakmaktır.
olur bazen insana. içinde kalbinin orda çok ağır bi yük vardır. konuşamazsın kimseyle. konuşmak istemezsin. o ağırlıktır buna izin vermeyen..
Bir süre kabuğuna çekilmektir.
Hayatı her koşuluyla yaşamak isteyen insanın gösterdiği his biçimi.
tecavüze uğramakla eşdeğerdir.
zoraki konuşunca da mideniz bulanır.
Bu aralar olan durumdur.
Şu an yaşadıklarımı ifade edecek bir kelime bile yok.
Sığamıyorum dünyaya resmen.
Son birkaç yıldır yaşadığım durum. Zoraki konuşmalar dışında konuşmam kimseyle.

Belkide bu yüzden şu sözlükteki aptal insanlara katlanıyorum. içimi birtek burada dökebiliyorum.
(bkz: snsn aptl)

(bkz: susar mısın kız ağlıyo şu an)
Canım sıkkınken ben böyle oluyorum. Susmak daha anlamlı geliyor.
Delicesine birşeyler söylemek istersiniz ama karşınızdakinin asla sizi anlamayacağını bilirsiniz. Işte tam burda devreye girer bu durum.