bugün

Kimseye etmem şikayet, ağlarım ben halime.

https://youtu.be/2JHusl4syb8
anlatmayanlar da sanıyor ki anlatanlar çok mutlu.
her şeyi içimde yaşıyorum,en yakınıma bile sorunlardan bahsetmem ve tek başıma çözmek ya da çözememek daha hoşuma gıdıyor.
anlatmayın canlarım.
Anlatmayın ki ileride size karşı kullanacakları hiçbir zayıflık bile olmasın.
“Belki de anlatmaya çalıştın birilerine. Kim bilir? anlatamadın. Belki o insanın yüzüne bakar bakmaz anlatmanın yararsızlığını gördün.” Diyor ya oğuz atay Tam da öyle bir şey işte.
Anlatmak çare değil. Belki kişisel olarak rahatlatır hepsi bu. O da adamına has, herkese değil.
En güzel çözümdür amma içimde tutamıyorum diyorsanız eğer, kesinlikle birine anlatmanız gerekir.

Konuşurken rahat olduğunuz ve en güvendiğiniz birine anlatın sadece.
Anlatmadıkça unutuluyor.
(bkz: ketumluk)
Zaten anlamayacaklar.
Eleştirilmekten korkmaktır. Halbuki onlar hata yapmamış mıdır? En yakın dostumuzdur belki de hiç yorum bile yapmaz ama insan daha kendine anlatamadığını nasıl başkasına anlatsın?
Özellikle sıkıntılar için geçerlidir. Derdimi, tasamı kendime saklarım ki insanlar beni mutluluğun ve gücün hayat bulmuş hali sansınlar. Başıma füze düşse bir yolunu bulur yine çevremdekilere gülümserim. Ha sonra o füzeyi atanın hesabına bakarım tabii.
Yaşasın akrep burcu kadını olmak.
Kendi kendime konuşuyorum bazen, çizimler, okçuluk, umarsızca kendi müziğimi yapıyorum mesela kimsenin görmesini, izlemesini ya da dinlemesini beklemeden. Bu sayede daha iyi hissediyorum, kimseye ihtiyacım yok yani böyle çok daha güvendeyim, kapitalist düzen insanların kaybedişimi görmesindense, kendi içimde kaybetmenin daha iyi olacağını öğretti bana. En azından ben çok da acımasız değilim.
Alfa insanların nirvanaya yükselmesi.
Kimse ile konuşmak istememek.
en iyisini yapmaktır.
anlatmam.
dinlerim.

zira erkek veya kadın daimi olarak kendinden güçlüye sığınmaya meyillidir.
henüz sığınacak kadar güçlü birini görmedim.

evet, insanların gelip dertlerini anlattıkları.
çok zeki ve bilge bir adamsın dedikleri o adam benim.

bir de çok garipsin diyorlar.
olabilir.
Saçma sapan yorumlarını duyunca ister istemez yapılan durum.
görsel
insanda uzun açıklama yapmayı uyandırıp daha az konuşma isteği oluşturan, hatta sessizliği sevdiren tecrübe.
görsel
Sanki Rusça konuşuyoruz bende öyle sitem ediyorum bazen.
Doğru olandır. Güç gizden gelir der Ramiz Karaeski. Ayrıca anlattığınız şeyler sizin için önemli olabilir ama karşınızdaki insanın umrunda dahi değildir.