bugün

körlerin içinde şaşının kral olması anlayışı..
koyun un olmadığı yerde, keçiye abdurrahman çelebi denmesi.
'kötünün iyisi' mantıgıyla yaklaşınca olması muhtemel olay...

(bkz: beterin beteri vardır)
(bkz: muhalefet sağolsun)
(bkz: gelen gideni aratır)
yurdum insanının çelişkilerinden bir demettir.
(bkz: acıyorsam sana anam avradım olsun)
(bkz: ben vermedim sen vermedin kim verdi)
(bkz: kafaya saksı düşmesi gönyenin şaşması)

(bkz: ben var türkçe bilmemek)
hepsininde ortak söylemi
(bkz: kime oy verelim)
(bkz: kötünün en iyisi)
(bkz: başka seçenekmi var)
(bkz: mazoşizm)
göte bile bile sokulan şemsiyenin bir türlü açılmaması.
ben de anlamıyordum nereden geliyor bu %47 diye. meğer hayko cepkin'miş oy veren.

(bkz: hayko cepkin in akp ye oy vermesi)
magazin haberlerinin müdavimi olup sonra hiç izlemiyorum demeye benzer.
dışardaki insanların pek şikayetleri yok. genelde alayı akp ye yakınlaşmaya çalışıyor ki belediyelerden ya da devletten iş bulma imkanı yakalamak için. şikayet edenler ise nette sözlüklerde yazan yazarlar. onları peygamber bile memnun edemiyor ki kaldı ki tayyip memnun etsin. benim şahsi fikrim akp aleyhine ama ortada bir gerçek var, yüzde 47 yüzde 53 göre daha baskın.
ülkeyi metroyla ve hızlı trenle tanıştıran, cumhuriyet tarihinin en çok okul açan hükümetine oy verilmesi halidir. sırf ssk kuyruklarının son bulması bile yeterli sebeptir.
limon yemeye benzer , suratını ekşitir yinede sonuna kadar yersin ya işte öyle birşey.
daha iyisi cıkana kadar veya daha iyi bir muhalefet gelene devam edecek durumdur. uzun bir süre de daha iyisi cıkacak gibi durmuyordur!
akp nin cahil insanların gözünü çok iyi boyamasından kaynaklanır. maalesef milletimiz yol köprü yapınca, milli ekonomiye can veren fabrikaların kuruluşların satılmasından gelen paralarla iki gün ekmek bulunca yelkenleri suya indiriyor ama elbet ak koyun kara koyun ortaya çıkacaktır. bir de kime oy verelim muhabbeti vardır haklıdır insanımız...
kimse kim bilmiyorum. ama bizim burda herkes var, o akp'ye oy veriyor. ben anlamıyorum herkes akp'ye oy veriyor ama sadece % 47 alıyor. var bu işte bir bit yeniği. bazı cahil, cuheyla, vatan hainleri ve bazı ikiyüzlüler var aramızda sanırım. akp'ye oy verdik deyip vermiyorlar herhalde. bu chp ve mhp cahil insanların gözünü çok iyi boyuyor. her şeye karşı çıkmanın yeterli olduğunu türkiye'nin 80 yıldır bir şey yapmadan da yerinde durduğunu ispatlamaya gayret ediyorlar. iktidara gelirlerse oy verenlerine kadro açacaklarını söylüyorlar. bazı alevi sitelerini dolaşın görürsünüz. neden chp'ye oy veriyoruz diye başlık açıp şöyle açıklıyorlar. sünniler bize yüzyıllarca baskı uyguladı ve başa geldiklerinde bizi aralarına almıyorlar, en iyisi inançlıları üniversiteye sokmayan, kadrolarını bize açan chp'ye oy vermek. chp'nin bize yaptığı zulümleri de biliyoruz ama diğerlerinden daha iyi şekilde devlette kadrolaşmamızı sağlıyorlar.(bu yorum onur öymen vakasından önce yazılmış ve okunmuştu)
diğer partiler kendi içinden bir akp çıkarmadıkça [örn:(fazilet=akp), (chp=x),(mhp=x) partisi gibi] gene akp'nin oy alması kaçınılmayacak olan durumdur nedenmi..
57. hükümet ve ondan önceki hükümetler sürekli devalüasyon yapıp her hafta genel anlamda ne varsa zam yapıyorlardı, akp ne yapıyor her hafta yapmıyor haftaların toplamları sonucunda 6 ayda 1 topluca geçiriyor millet ne zannediyor bu adamlar 6 ayda 1 zam yapıyor. işte arasındaki farkın bu olması sonucunda ortaya çıkan akp ye kızıp yine oy verme durumudur..
düpedüz ahmaklık, başka hiçbir şey değil.!
gayet memnundur o. niyet okumayın.
(bkz: ben ampule oy verdim ama!)
yanlış bir tespittir.

lakin hayatının büyük kısmını internette geçirmeyen türk halkının hemen hepsi akp ye oy vermektedir. ilk seçimde daha da çok verecektir

halın sadece "bu akşam hangi pub'a gidelim sevgilim?" kısmı akp ye oy vermemektedir.
türkiye'de iktidar değil, muhalafet sorunu olduğunun göstergesidir.
kötünün iyisi olmasından kaynaklıdır.