bugün

iş çok ama makul miktarda maaş veren yok desek daha doğru olacak başlık.
Kim ne derse desin, Dogru !
En son 6 ay once satıs danısmanlıgı yaptım saatinde geldim gittim yemek arası bile vermeden ayakta atıstırdım essekler gibi calıstım ne mi oldu? Söz verdikleri maası az verdiler üstüne azar isittim. Kaale almayıp köle yerine koyup köpekler gibi calıstıran cok ama insan yerine koyan yok. Sende buna iş diyorsan boyle haysiyetsizsen kazandığın haramdır bunu bil.
Yaşamak için az ölmek için çok bir maaşla amelelik yapacaksam buna iş değil kölelik denir. Senin yapacağın işi daha ucuza yapacak Suriyeli çok Nasıl olsa!!!
senin aklın bayağı karışmış sikişle işi karıştırmışsın. .
1000 lira maas, 2 maastan 1 ini vermezler, cikarcaklarsa son 3 maasi vermezler, sabah 8 aksam 8 14 gunde 13 gun calismani isterler.

koleler bile daha az calisiyodu lan.
Vay be adam tek başlıkta devletin resmi rakamıyla, 3,5 milyon işsizin iş sorununu çözmüş.
Şimdi sıra 1404 tl olan asgari ücreti halletmesinde.
Yürü be küheylan kim tutar seni.
Ulan bunun gibi dört- beş adam olsa, memlelette çözülmedik sorun kalmaz.
doğru söylemdir. iş çok, çalışan yok! Sence de o verilen ücrete çalışmak için talep olmaması normal değil mi? Yani bu insanlar köle değil ki! Devlet dese ki:"asgari ücret 500 tl. işinize geliyorsa..." bu işverenler çıkıp demez ki:"yazık lan 500 tl ye geçinilmez. 600 tl verelim!" vallahi demez! O miktarı bile tam ödemez. Asgari ücret 1400 tl. En düşük memur/işçi maaşı nedir? Aynı işi yapan 2 kişi birisi devlette olduğu için 2800 tl maaş alacak, ötekisi özelde olduğu için 1400 tl ye talim edecek. insanın zoruna gitmez mi? 2800 tl olsun asgari ücret demiyor kimse. işveren de biraz fedakarlık edecek, vicdan sahibi olacak. 2000 tl altı maaş verirken biraz insaf sahibi olacak!
Tip yok, beyin yok, akıl vermek desen çok...
2000 lira alıp sözlüklerde atıp tutmak işse doğru diyosun iş var köpek yok.
insan kullanmaya, sömürmeye, insanlıktan çıkarıp, ebesini halledene kadar çalıştırılacak iş çoktur elbette.
Bu sayede, totosunu ve işini büyütüp, emek ve insan sömürerek, allah' tan korkmaz kuldan utanmaz adamlar var olduğu sürece, iş çok olacaktır.
Onlara " iş" deyip, verdiği iki kuruşla övünen kimi insan bozuntularının, hiçbir daim eleman bulamamalarını diliyorum!
Kimse kusura bakmasın, yağlı ve koca totoları zayıflasın biraz!
Bu da, bu gecenin duası olsun!
Çok amin!
güncel Önemli Başlıklar