bugün

bir kimlik al içeri girerken.
şşşttt, pabuçlarını çıkar, saklıyoruz kendimizi ,haber vermiyoruz gelen bir diğerini.
mümkünse parmak uçlarında yürü, ahdetme yerlere basan adımlarınla.

neden mi saklıyoruz kendimizi?
niçin mi açmıyoruz içimizdekilerini?
bak şu etrafına; yürümek namına yollar diye kaplı olan benlik üstü ve benlik altı hayal mekanizmasına?
evet, bildin; hayallerinde dahi özgür değilsin, ket vurduk kendin olan sana...

dur, hemen açıklama, anlatma kimlik hikayeni.
önce yaftalan, sonra karalan, ondan sonra çık dışarı;
arılan, paklan. ama illa ki önce dışlan!
kuralı bu senin gerçeküstü dünyanın.

gerçekle hayal bir arada, kim olmak istersen osun sen bu zamanda;
ama çokça da gebe olacağın kayıplara...
sonrasında kaybettiklerinin hükmünü arama,
arasan da bulama,
bulsan da şaşırma!
zira getirdiklerin bir parça sen olandan çıkan, maskeleşmeye ve hizipleşmeye dair bir kimlik bulmacası, bulamacı olacaktır. kaybedip bulacak, her kaybedişi bulmacasında sevinecek, her sevincinde eksilecek, her eksilmende yarımlaşacak, her yarımlaşmanda iyice ötekileşecek, her ötekileşmende de iyice kaybedeceksin, kaybolacaksın.

dur,
içeri girerken bir kimlik al kendine!
bahtsız kadın mı dersin, canfeza mı, mutlu adam mı dersin, hevaperest mi, leyli mi? artık ne seçersen, ne olmak istersen ve belki de kim olmak istersen... ama illa seçmelisin. bir kimlik bulmalısın kendine.
mümkünse sessiz yürü, ses çıkardın mı da kendini akla; yoksa yaftalarla yıldırılırsın, güruhla cebelleşirsin.

şşştt, farklı olmaya çalışma,
ille de kendin olmaya...
al bir kimlik kendine;
ister bürün kurttan kuzuya, ister dönüver çingeneden bozma sultana.
ama illa ki soyutla kendini özünden.
(bkz: bilincimi kaybettim hükümsüzdür)
(bkz: yitirdim bu aşkın kimliğini hükümsüzdür). yılmaz odabaşı
bugün nüfüs müdürlüğüyle yapmış olduğum görüşmeyle para cezasınında olmadığını öğrendiğim durum.. bir tek kimlik bedeli ödeniyormuş.. öyle dediler valla.. inşallah öyledir.. yarın göreceğiz.. ki bu zaten neyin cezasıdır ki.. ceza kendi iradenle yapmış olduğun bir durumun yükümlülüğü değilmidir.. ben mi istedim cüzdanı çaldırmayı.. ottan boktan para almakta üstümüze varmı şu dünyada acaba ey yumurtaya can veren allahım.. ulan yaşamak istemiyorum be burda.. yeter ulan..
eğer nüfus cüzdanın yok ise kayıp işlemi gereğince 19.275.000 tl para cezası vardır. ya arkadaş bu ülkenin tüm kurumları bir garip * şu rakamı düz yapsanıza lan küsuratlarla uğraştırıyorsunuz zaten ota boka para alıyorsunuz bari adam gibi bir rakam alında delirtmeyin milleti.
daha bugün uğraştığım durum.. ilan falan gerekmiyormuş... yeni uygulama sanırım.. ki adamlarda animasyonla süper açıklamış şurada durumu..

http://www.nvi.gov.tr/ima...Portal/SWF/seslikayip.swf
kaybedilen nüfus kağıdının yenisi cıkarmak için resmi gazete ya da herhangi bir yayın organında ilan verilmesi mecburi olduğundan dolayı bazı gazetelerde bol bol gördüğümüz yazıdır efendim bu.
Bürokrasideki gereksiz bir basamak.Ayrıca örnekleri çoğaltılabilir;

(bkz: kendimi kaybettim hükümsüzdür)
(bkz: şuurumu kaybettim hükümsüzdür)
neden verildiğini anlayamadığım ilanların temel cümlesidir. * * * *