bugün

(bkz: Bundan bir şey olmaz) dediklerinizi yemeyin.
-Akşam hava karardıktan sonra yemek yememek.
-gece acıkılırsa sadece yarım yağlı süt içmek. Hem az kalorili hem de tok tutucudur. içilen sütün kalorisinden daha fazlası sindirim için harcanacağı için kalori yaktırır.
-hareketli olmak. Gün içinde en az 30 dakika yürüyüş gerek.
-sabırlı olmak.

Bu dediklerimi bir süre yapınca mide otomatik olarak küçülecek ve isteseniz bile eskisi kadar fazla yiyemeyeceksiniz. Hem de kilo vermiş olacaksınız.
Yaptığım şey gayet basit. Abur cuburu kestim. Ekmeği, şekeri ve tuzu kestim. istediğim yemeği yedim. Çok yağlı olmamasına da dikkat ettim. Ne kadar istiyorsan ye ama bu dediğim kriterlere dikkat et. Vücut kendiliğinden düşüyor zaten.
Ekmek ve şekeri hayatından çıkar yürümekle falan olmaz o iş.
Bende biraz kilo vermek istiyorum bu aralar. Şöyle yapacağım ; önümüzdeki günlerde bisiklet sürmeye başlayacağım hem kafa dinginliği hem vücudum için. Aşırı yemek yiyen biri değilim ekmekte yemem sadece porsiyonlarımı biraz küçülteceğim. Benim sorunum abur cubur çok yemem. Onu daha hafif şekerlemeler ile başlayarak yavaş yavaş Yok etmeye çalışacağım. Ve en çok umut bağladığım şey haftanın iki günü detoks yapacağım (Sadece bu iki gün boyunca üç öğün haşlanmış yumurta yiyip herhangi bir evde hazırlanabilecek detoks suyu içeceğim bu kadar ).
yediğinizin yarısını yiyin, yürüdüğünüzün iki katını yürüyün oldu bitti maşallah.
Yemekleri yarıya indir, sigarayı çoğalt, bol bol çay kahve, az uyku ve tabiki spor.
ağzınızda aft çıkmasını sağlayın. sonuç iki haftada 9 kilo.
Tekvando olabilir. Bizim klipteki tüm sporcular tığ gibi ileride siyah kemer olursanız maça çıktığınızda illaki kilo vermek zorunda kalacaksınız. 1 hafta içinde 2 kilo vermeye çalışanlar vardı belki daha fazla.
görsel
yememek.
Bende tel takıyorum daha çok yeme isteği geliyor bende cardio yapın. Günde 1 kilo veriyosunuz net.
Kendi vücudunuzu tanımazsanız hiçbir şey fayda etmez.
Kilo vermenin taktiği yoktur kanço. Komple hayatını değiştiriceksin mevcut hayatındaki bedenininden mutsuzsan.
sıçın......
net olarak söylüyorum porsiyon azaltın ve ekmekten uzak durun bu kadar he birden saat 7de en geç yemeğinizi yiyim kesin bilgi yayalım.
Üstümde denediğim taktikler kesinkikle yarıyor.
Yemekten hemen önce bir veya iki bardak su iç. Karnın şişince az yersin. ikinci taktik ekmeği daha doğrusu karbonhidratı azalt, bak kes demiyorum azalt. Son olarak eğer temel 3 öğün dışında acıkırsan kalorisi düşük olan salatalık havuç gibi şeylerle kendini oyala. Eğer halâ kilo veremezsen temel öğünü ikiye düşür. Merak etme aç kalınca ölmezsin.
Ben bu programla 94 kilodan 82 kiloya düştüm. Hemde iki buçuk ayda. Tabi bunun üstüne bir de spor yapıp verdiğiniz yağları kas olarak alabilirsiniz. Yazdıklarımı uygulayıp yarar göremeyenler olursa hiçbir şey bilmiyorum. Sorusu olan yeşillendirebilir.
Yeme icme sic.
görsel
Şuan ihtiyaç duyduğum taktiklerdir. Daha bir hafta önce 89 kiloydum.
Nefes alsam yarıyor arkadaş!
Su için. bir arkadaş var günde 3 litre filan içiyordu eridi.
bol su içip kaloriden olabildiğince yoksun besinleri tüketmek yararlı olabilir.
Plank yapın. videoda aman ne var ki bunda diyip bi yapmayı deneyin. 30 Saniyede kendinizi yerde bulcaksınız. Yılmayın. O göbek gidek ya da gidecek. Su içsen yaramaz su değil martinidir o. Az ye. Filitre kahve iç. Abur cubura sıgara muammelesi yapın.cips yemeyin hızınızı azaltır unutmayın. Bol su. Valla benim hedefim 2 beden incelme 15 kilo civarındadır. 1 ayda toplam 4 kez aburcubur yedim.
6 ayda 10 kilo vermis biri olarak kendi yaptigim seyleri anlatayim.

Gecen yil ilk defa 6 li haneleri gorunce ve artik pantolonlarim olmamaya baslayinca hoppp dur bakalim artik yeter diyip kilo verme cabalarina baslamaya karar verdim ve 61 den 51 e dusmeyi basardim.

Oncelikle her bunye farklidir metabolizma herkesin farkli calisir ben yaptiklarimla 10 kilo verebildim ama bi baskasinda bu sonuc belki alinamayabilir. Zaten cok fazla kilo varsa diyetisyene gitmenizi oneririm. Neyse anlatiyorum.

Benim hic bir zaman cok kilom olmadi hep 55 - 56 civariydim ne zayif ne kilolu ikisinin arasinda takiliyordum herseyden yiyebiliyorum. Ama sanirim yas ilerledikce eskisi gibi yediklerini bunye yakamiyor (30 oldumda neyseee)

Ben doydugum halde yemek yemeye devam ederdim. Once bunu yapmayi kestim. Yani ikinci bir tabak asla almadim.

Gune herzaman oda sicakliginda limonlu su ile basladim.

Hergun 1 saat yuruyus yaptim. Haftada bir gun dinlenme yapabilirsiniz ama 6 gun muhakkak yuruyun okadar faydasi varki.

Yemeklerde porsiyon kontrolu yaptim. Yani insaniz aradabir her seyden yedim karbonhidrat bile olsa makarna pilav kizartma inanin herseyden yedim ama sadece kucuk miktarlarda yedim yani normalde yiyecegimin yarisini yedim. Az yemeye alistikca mide kuculuyor ve hemen doyuyorsunuz zaten. Sebze yemekleri salata corba et tavuk bunlar genel yedigim seylerdi. Aradabir pizza hamburger tabiki yedim. Ama yarisini yedim mesela.

Kilo vermek ac kalmak degildir. Araogun yaparak zaten ac kalmadan ana ogun yapinca zaten yine tok kalkiyorsunuz. Ac kalmak yemek yememek en buyuk yanlis. Bu sekilde saglikli bir sekilde kilo veremessiniz.

En onemli nokta ara ogun. En buyuk faydayi bu yolla sagladim diyebilirim. Bu yemege ac oturmamami sagladi. Yani hurraaa saldirayim yemek modu gitmis oldu. Calisan biriyim buyuzden yemeklerim hep ayni saattir. Sabah 7de kahvaltimi yapiyorum ara ogun sabah 10da oglen yemegim 12de ikinci araogun saat 3te ve aksam yemegi 6/7 gibi yiyorum. Neyse araogun diyorduk of yazarken cok yoruldum ya..

Ne diyodum heh ara ogun sabah 10 da ve ogleden sonra 3te. Ne mi yiyorum yogurt ayran sut turkkahvesi meyveler bunlar en guzel alternatifler herhangi ikisini sec ye badem kuru kayisi falanda olabilir. Herdaim kucuk kaplarda cantamda tasiyorum. Ara ogun yapmak midede aclik hissini uzaklastiriyo sofraya ac oturmuyor insan.

Aksam 7 sonra gicbirsey yemedim. Ayrica kahvalti aliskanligimi degistordim. Sabah pastane pogacasi yerdim o ne ya oyle en buyuk hatalarimdan biriymis. Simdi omlet zeytin peynir salatalik ney varsa mis gibi kahvaltimi yapiyorum. Yumurta acayip.tok tutuyor.

70-80 kilo olanlarda belki kilo vermek sarkma yapabilir bu konuyu bilemiyorum ben yuruyusun toparladigina inaniyorum. Ayrica ilk 5 kiloyu verdikten sonra yuruyusun ustune cardio egzersizlerine basladim yani spor salonuna gitmenize gerek yok illa sart degil gercekten. Youtube da fitness blender videolari var onlari yaptim.baya bi zorluyo zor hareketler ama videoyu bitirip egzersiz tamamlabdiginda yasadiginiz o muhtesem his hicbir seye degisilmez. Yada hava mi soguk evde yine youtube da lesslie 3 mil walk videosu var 5kilometre yuruyus kalorisi yaktiyor.ve cok basit hareketleri.

En son trambolin aldim zipzip guzel terletiyo ayrica cok eglenceli ayrica mesela yerde ip atlayip ziplarkenki dizlere dusen yukten cok daha iyi trambolin.100tl fazlada pahali deil.

Ekstra zumba videolari var youtube da ya canim youtube. Okadar eglenceliki hem dans ediyosun hem deli gibi terleyip kalori yakiyorsun.

Su su su su. Su can su hayat gercekten. Gunde 2litre su ictim. Kiloya gore miktar artabiliyor bana 2 litre yetti. Ve hergun 1 fincan yesil cay ictim.
Ve sunuda demeliyimki diyetteyim diye dusunmeyin. Kimseyede soylemeyin yani sizin hevesinizi kiracak cok insan olucaktir. Kimseye birsey ispat etmek zorundada degilsiniz. Sadece kendiniz icin yapin. Sagliginiz icin yapin.kimseyi takmayin. Bana agzinin kenariyla gulenler olmustu yea kilo vericeksin oylemi himm iyimis. Onlari tepkilerini ve ne dediklerini asla umursama. Sana inanan ve destek olanlari dinle hep.

Hedefime ulastigimdaki o mutluluk paha bicilemez. Istedigin kiyafeti rahatca giyebilme mutlulugu bir baska.

Cok yazdim. Neyse genel olarak boyle seyler yaptim. Icimden 10 kilo cikartip attim. Sadece inanin yeter.

Saglicakla kaliniz.

Edit: 6 ay da 10 kilo uzun bir sure gibi gorunebilir. Ben hizli kilo vermeyi saglikli bulmuyorum ayrica hizla verdiginiz kiloyu ayni hizla geri alabilirsiniz. Sakin sakin yavas yavas hem bunyeyi sapsallatmadan yavas kilo vermek ve bunu kalici kilmak daha onemli.
Sağlıklı beslenmek, içtiğiniz su miktarını takip edip günde 3 lt'ye yakın su tüketmek, spor yapmak hafta da 4 gün en ideali bunları yaptıktan sonra sağlıksal bir probleminiz yoksa kilo verirsiniz. Ha ama şunu da unutmadan aldığınız kiloları bir anda almadığınıza göre hemende veremezsiniz! Bunun bilincinde olup hareket etmeniz gerek.
gençler ve daima genç kalanlar. benden size öneri, sabahları uzun çekilmiş kahve tüketmeye özen gösterin, uzun çekim espresso olur americano olur. çünkü bunlar sizi ayıltmanın yanında yağ yakıcı özelliği de var. benden size ufak tavsiye.