bugün

Yağlı, mayalı veya mayasız hamurdan yapılan çörek.
son dönemde keşvettiğim en güzel ev yemekleri yapan biryer. altunizdede capitoldedir. nezih bir ortamdır.
ekmekimsi çörek.
ne lezzetli şeydir. karslılar harika yapar.
içini tuzlu un kavurmasıyla doldurdukları genellikle mayalı yapılan,erzurum kars yöresine özgü bir çörek.
(bkz: olsa da yesek)
öğlen vakti yapılır mı bu? hem sözlükte hamile de var canı çeker billa..
doğu anadolu bölgesi için simit gibi birşeydir.**
ya anlatılmazki yenmesi gereken bir hamur işi...
yavan bir şey esasında kete. yani dolu dolu bir yemek desen değil, safi hamur desen o da değil. gereksiz derecede yağlı yapıyorlar bazısını bir de.

olmasa olur bir şey yani, 15 senedir yemiyorum eksikliğini hissetmedim.
çoğu köyde ekmek yerine geçer.
artvin, erzurum, kars gibi şehirlerde yapılan hamurişi. çok lezzetlidir.
buzlukta saklanıp tavada* ısıtılınca tazeleyen, annanemi hatırlatan* tat. yanına bi de çay olursa , ohh miss.
(bkz: buzlukta kete bulmak)
(bkz: gece yemek yemenin dayanılmaz hafifliği)
(bkz: dombili)
çayla muhteşem verim alabileceğiniz gıda maddesi.
karslıların en mühim yiyeceklerinden biridir, tatlısı da tuzlusu da yapılır. ama tuzlusu daha güzeldir tabii. bir de altunizade capitol'de bir restauranttır efendim bu kete.
erzincanlıların müthiş ötesi yaptıkları yiyecek. hamur işinden çok daha fazlasını yaşamak isteyenlere tavsiye edilir.

(bkz: olsa da yesek)
çaysız yenilmeye çalışıldığında geviş getirmeye mecbur bırakan besin maddesi.
pazar sabahlarının vazgeçilmesi ilık bir kete yanına sıcak bir birde üstüne hoş sohbet. ardından sigara... yok kete yanına çok şey istiyor. tek başına lezzetli olmayan ama ekler ile lezzet durağına dönebilecek yurdum mutfağı eseri.
ardahan da çok güzel yapılan hamur işi. günlerce kalsa da tadını bozmuyor. annelerimiz babaannelerimiz eskiden ne çok yaparlardı ama şimdilerde kimseler yapmıyor ki afiyetle yiyelim.
tatlı kete vardır bide. aynısının tatlısı.*
yufkalar açılıp her katın arası bol miktarda yağlanarak yapıldığından bol kalorili ve biraz da sağlık düşmanıdır.
ama sık yenilen bir şey olmadığından bulunca kaçırılmaması gereken hamur işi.
peynirlisi makbul olan poğaça gibi bir şey. sıcak sıcak yenilmesi tavsiye edilir. tadı mı; nefis.
bir de bunların bitlis'te yapılan cevizli versiyonu vardır ki yeme yanında yat.

yok, abarttım galiba.
bitlisinki de erzurumunki de yeme de yanında yat cinsindendir. süper bir şeydir, hatta tarif bile edemiyorum. (bkz: canım çekti)
anneannemin elinden yenirse tadına doyum olmayacak lezzet.
bugün ilk defa yediğim ve tadını çok çok beğendiğim, ekmek desen ekmek değil pasta desen pasta değil, böyle mayalı hamurdan yapılmış olan nefis bir tat. *