bugün

gelmiş geçmiş en kral cem karaca türküsüdür. ağlama isteği uyandırır, hatta direk ağlatır.
defalarca dinletme yetisine sahiptir.
--spoiler--
bir yanım dağladılar ateşle annem
ne suçum günahım yaktılar beni
--spoiler--
(bkz: kerkuk zindanı)
cem babanın en dinlenilesi türküsüdür bence. ağzına sağlık .
şarkının girişi adamı yerlebir eder.

http://www.youtube.com/watch?v=36VBenOukjI

0:25 itibariyle girer, 0:25 kadar ise en asil duyguların insanına hitap eder.

anıyoruz üstad.
cem karaca nın az bilinen efsane yorumlarındandır.
ilk defa dinlediğim muhteşem parça...
http://www.youtube.com/watch?v=36VBenOukjI

türkünün giriş kısmı insanı kopartır. cem karaca nın en muhtesem söyledigi parça. bu sarkıyı dinleyince daga cıkıp bütün teröristlerin anasını papsstırıcam moduna giriyorsunuz.
cem karacanın muhteşem ötesi şarkısı.
cem karaca nın çok sevilen parçalarından birisidir. sözlerinin kişi de ayrı bir yeri vardır.

elbette güler bize seneler, bize de seneler..

ek olarak rock tadından dinlemek isteyenler için, objektif grubu tavsiye edilebilir. elektro gitar ve bass gitar sesleri ve davul tonu ve china zillerini ( cymbal ) duymak isteyen bünyelere tavsiye edilir. (bkz: çaşş çaş çaş)

esasında cem karaca nın yorumu da zaten rock tadı vermektedir.
bir cem karaca şaheseridir.
o gitarın sesiyle elbette bir gün bize seneeler diye çığırttıran şarkıdır.
bu sese öyle çok alışmışımki ne zaman cem karaca mırıldansam elim ayağım ayrı oynuyo. sesiyle tavırlarıyla hareketleriyle tarihe kazınan efsane isimdir cem karaca.
kuzey ırakta patlayan her bomba, düşen her boş mermi kovanı.. ciğerimizde hissediyoruz bu zindanı. allah arabı koruyup kollayan türkmenlerin, ahıska türklerinin yüzüne bakmayanlara lanet etsin.
cem karacadan dinlenildiği zaman sebepsiz yere ağlatabilme potansiyeline sahip şarkı.

--spoiler--

bir yanım dağladılar ateşle annem
ne suçum ne günahım yaktılar beni

--spoiler--
ne zaman dinlense ağlatan Türküdür. ama sebepsiz yere ağlatmaz çünkü ne zaman dinlense bilinir ki Kerkük hala türk'e zindandır. Geçmişte saddamın zindanı şimdi barzanili, PKKlı Kürtçülerin zindanı.

Bizim tayyip de Mısırda, suriyede aklı. Mursici, ÖSOcu, PYDci

Gök kubbeyi sarsar mazlum feryadım
Elbette birgün güler bize seneler.
halkların ortak çocuklarını değil ; türk çocuklarını, türkmen çocuklarını, türkmen analarını anlatır.

http://www.youtube.com/watch?v=-PW3R6Juoso
ağlatmaya bire bir cem karaca şarkısı.nesi varda bu adamın şarkılarında ben böyle oluyorum anlamıyorum.
sakarya fırat dizisinden aklımda kalan tek şarkı. neredesin be kerküklü süleyman bir açılım uğruna seni de yok ettiler dedirtiyor insana.
Esat Kabaklı ve Cem Karaca'nın çok sevilen şarkısı.

Bu günlerde tekrar dilden dökülüyor...

Kerküğün zindanına attılar beni
Mazlumlar sürüsüne kattılar beni

Bir yanım dağladılar ateşle annem
Ne suçum ne günahım yaktılar beni

Türkmen obalarından göçen anneler
Ne yuvaları kalmış ne de haneler

Gökkubbeyi sarsar mazlum feryadım
Elbette birgün güler bize seneler.
bugünlerde daha bir acıtan ağıt. hele ki elin kolun bağlıysa. yanlış anlaşılmasın kimin burnu kanasa yüreğimiz cız eder. tıpkı rojava'da, halep'te masumlar katledilirken boğazımıza bir yumruk indiği gibi. ama ortadoğu'nun yetim halkı, babasının reddettiği, yüzüne bile bakmadığı türkmenlerin feryadına şahit olunca keder katmerleniyor, kimse kusura bakmasın.
şu günlerde dinlenince ağlatan cem karaca türküsüdür. ulan koca türk milleti ne oldu sana elini kolunu bosnadan romanyadan kafkaslardan devşirdiğin köpek soyları rehin aldı senin elin kolun bağlı be türk.
cem karaca'nın beni en çok etkileyen parçalarından biri. aileden ayrı dinleyince ayrı bir üzüyor.
esat kabaklı muhteşem seslendirmiştir. türkü cem karaca'ya ait değildir.
Sabah sabah adamın anuna goyan bi şarkıdır.
Cem karaca öyle bi yorumlar ki insan kendini o zindanda yatmış sanır.
Bu günlerde binlerce acı çeken ve kimsenin sikinde olmayan Türkmenler e ve tüm mazlumlara, ezilen halklara bu şarkıyı armağan ediyorum.
Elbette birgün güler size de seneler.

Kerküğün zindanına attılar beni
Mazlumlar sürüsüne kattılar beni

Bir yanım dağladılar ateşle annem
Ne suçum ne günahım yaktılar beni

Türkmen obalarından göçen anneler
Ne yuvaları kalmış ne de haneler

Gökkubbeyi sarsar mazlum feryadım
Elbette birgün güler bize seneler

http://m.youtube.com/watch?v=36VBenOukjI

--spoiler--
iki gözüm bu işin yok sağı solu
--spoiler--
Kerkük, ah kerkük dedirttirirdi sonra bu işid belası geldi... Kerkük için beterin hep bir beteri daha var ne diyim.
Çok sevdigim türküdür kerkügün zındanına attılar meni.
güncel Önemli Başlıklar