bugün

allah şunu diyor, bunu lanetliyor, şu insan cehenlemliktir demektir. sözlukte de sol frame'de örnekleri sıkça görülmektedir. sen kimsin ki doğruya, yanlışa karar veriyorsun. allah hosgörülü de, sen neden hoşgörüsüzsün? kimin dindar, kimin allah'a yakın olduguna karar verip, kimin kafir olduguna karar veriyorsun. allah mısın?
(bkz: haşa)
(bkz: allah ım sen bu kullarını affet)
ben allah'mışım meğersem. töbe haşa töbe sübaneke inşallah dinimiz amin! yanlışlıkla aklımın içine girmiş... ben allah'mışım meğersem!!! enee töbe allam töbetöbetöbetöbe... allam çok töbe!

tanım: en çok fırat karakterine yakışacak durumdur *

edit: yeter vurmayın artık öldüm. ya fırat'tan haberdar değilsiniz ya da çocuğa gıcığınız var :S
(bkz: şizofreni)
gizli müslüman hereti(si)zmine güzel örnek teşkil etmektir.

bir takım müslümanların, dinen tamamen yasaklı olsa ve inkar etseler bile, aslen çoktan gizli bir ruhban sınıfı oluşturduklarına delalettir.
türkiye'nin geri kalmasında aktif rol oynayan bir takım süper duygusal(!), süper vatansever(!) hocaların içinde bulunduğu durumdur.
salt kendini allah zannetmekle kalmayıp, allah'ın bile akıl edemediği* konuları kendince keşfeden bünyenin içine düştüğü haldir. tüm alemlerin akıllısı kendileriymiş gibi düşünürler.

(bkz: hayvan keserek bayram eden bir dinin mensubu olmak)
(bkz: tanri nin bugdayi degil koyunu adak kabul etmesi)
bipolar bozukluk belirtisidir. geçer.*
ateisttim, tanrinin ben oldugunu anladigim güne dek.
(bkz: kadını allah sanmak)
(bkz: tanrıça)

çağrışım yaptı.
kimyasal sanrısı.
işlenebilecek en büyük günahtır. (bkz: şirk) allah (c.c)' den başkasını ilahlaştırmak insanın yapabileceği en büyük günahtır ve cezası çok ağırdır. ayrıca insanın yapabileceği en büyük gerizekalılıklardandır. sen ki aciz bir yaratıksın dişin ağrısa ağrısından kıvranırsın da bi çare bile bulamazsın. ne demeye kendini haşa ilah gibi görürsün? bu ne gaflettir? bu ne akıl sır ermez aptallık ve nankörlüktür?
yaratıcının sonsuz kudreti ve yoktan var etme gibi üstünlüklerine karşı diğer insanlardan çokta farklı olmayan beşeri özelliklerinin olmadığı gibi üretebileceği şeyin sümük ve boktan ibaret olduğunu kafasına yerleştirmesi gereken insandır.
(bkz: kendini kul sanmak)
-tanrı olduğunu nerden çıkarıyorsun?
-ne zaman ona dua etsem, kendi kendime konuştuğumu fark ediyorum.
güncel Önemli Başlıklar