bugün

kişinin kimseye ihtiyaç duymadan, kendi kendine yetebilmesi, kendisiyle barışık bir halde yaşayabilmesi, yalnızlık çekmemesi durumudur.
bireysel olarak , maddi-manevi tüm yaşamsal faaliyetleri tek başına yürütebilmek, kendi ayakları üstünde durabilmek, sorunların üstesinden tek başına gelebilmektir. ayakta ölebilmektir birazda.*
kendini sevmekle başlayan durumdur. yani öyle diyorlar yapabilenler. ben hiç yapamadım daha, kendimle kalmaya tahammül edemedim sarhoş olmadığım sürece. bilemedim kimim ben, hep bi sürü ben konuştu çünkü kafamın içinde, hep kavga ettiler hiç anlaşamadılar. saklandıkları bedeni yordular, sahiplenmek istedikleri ruhu eskittiler bi rahat bırakmadılar lan. ondan kendimi bulamadım ki daha kendimle yetinebileyim. hep muhtaç oldum birilerine, önce onlar beni sevsin istedim, insanlar beni olmak istediğim insan gibi görsün istedim. kimse olamadım bu yüzden karıştım kaldım.yetinemedim.
Kendi kendine yeten bir cok insan yinede yalniz hisseder, malesef.
--spoiler-- şu duvarların dili olsada konuşsak, şu kapının ağzı olsada yiyissek, şu parkelerin minik g.tleri olsada sevişsek. uu beybi bende bi hareketlenme başladı--spoiler--
bir tanım olarak kendi kendine yetebilme durumudur. Merhaba ben sami bunlarda gömlek cebimdeki soft paket sigara ve kibrit kutusu.
benliğinin farkında olmaktır.
mastürbasyon kendi kendine yetebilmenin en naif örneğidir.
Beklentin azaliyor ya hani huznun ve uzuntulerinde ayni sekilde azaliyor.
Kendine yetmeye basliyorsun. Insanlarla kapadigin aciklarini kendin kapatiyor, tum isini kendin yapiyorsun.
kendine yetebildikten sonra ve bu algiyi oturttuktan sonra her sey cok daha basitlesiyor.
Mutlu oldugun sure uzuyor.
Guzel bi deneyim.
zor iştir, her babanın haddine değildir.
zor olsun, kolay olsun; tüm dertli dertsiz konularda insanın hayat mücadelesinde kendine yetebilmesidir.
Önemli bir şeydir, biraz da benliğin sonucudur, inatla koşarsın, her şeyime yetiyorum desen de o "ikinci nefese yetemezsin"
Özetle; beşer çift yaratılmış aga, öyle ya da böyle.
(bkz: konserve stoklamak)
yediysek cebimizden yedik harcadıysak örümüzden harcadık.
Kendine yetebilen herkese yeter.
Kişinin kendine yetebilmesi için öncelikle kendisiyle barışması gerekir. Kendinizle barışın arkadaşlar. Kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabileceğinize inandırın kendinizi. Çok alıştığınız insanlar hayatınızdan çıkınca kısa süreli bir şok yaşayıp depresif bir hale bürünebilirsiniz ki bu en doğal hakkınızdır fakat fazlası hem kendinize hem yakın çevrenize zarar. O hayatınızdan ansızın çıkan insanları tanımadan önce nasıl bir yaşantınız vardı o zamanları hatırlamaya çalışın. O zamanlarda yaptığınız, meşgul olduğunuz şeyleri hatırlayın ve bir daha o şeylerle meşgul olun. Zamanla eski halinize döneceksinizdir. Ben tam anlamıyla dönmüş olmasamda baya yaklaştım. Kimse için kendinizi üzmeyin çünkü değmiyor. Sizin arkasından ağladığınız insanlar hayatına güle oynaya devam ediyor. Siz de edin, güle oynaya olmasa da bir şekilde devam edin.
ingilizce selffuck olarak tabir edilen durum.
Kimseyi kaybetme korkusu olmayan insandır. Yalnız kalabilir. Başkalarına gereksinim duymaz. Hayatının her anında başarılı olur.
güncel Önemli Başlıklar