bugün

sigarayi birakan birinin biriktirdigi paralarla kendine aldigi odul mahiyetindeki hediyedir. sigara birakmak icin ilginc ve etkili oldugu bilinen yontemlerdendir.
insan'ın kendi kendini sevindirmesidir.
YALNIZLIğın belirtisidir.
herkesin senin doğumgününü unuttuğu bir günde kendini avutmaktır.
Kendine aldığı gömleği hediye paketi yaptıran yazar=kalabaliginicindekiyalniz
Kendimi mutlu ediyorum ne yapayım hediye alanım yoksa .
Şu dünyada en çok sevdiğim, en değer verdiğim hatta herşeyini bildiğim tek insan kendimse neden yapmayayim bunu? Belki de en çok kendimizi es geçiyoruz..
Ben bunu noelden bu yana yapıyorum aslında ama dillendirmiyordum. Örneğin kendime kitap aldım, bardak aldım, makyaj malzemesi aldım. Hepsi de ihtiyacım olan seylerdi. Bugün de kendime sumbul hediye edicem.

Açıkçası hediye almayı çok severim bana birşey hediye edilmesinden belki de daha çok. Ama tabi ki sevdiğim şeyleri düşünerek alınan ince dusuncelilgin ürünü bir hediye unutamam hiç.
Her hafta kendimi ödüllendirme biçimim. Çoğunlukla kitap, dergi ve zıp zıp toplardan oluşan küçük ama haftaya mutlu başlamama yardımcı olan şeyler.
Her ay yaptığım eylemdir. Kendini Mutlu etme metodur.

Edit yanlış anlama. Dalgınlığa gelme.
Yaptığım online alışverişlerde hediye paketi yaptırıp, not seçeneği varsa kendime notlar yazıyorum.

Canım kendim.

Yoksa şizofren miyim?
Dün yaptım.

Gittim polar pijama ve iki kazak aldım.

Değişim fişi de istedim.

Usulüyle yerine getirdim yani.
Canım kendim.
yalnızlık,depresyon,mutsuzluk falan hiç alakası yok. elbette herkese hediye aldığım gibi kendime de hediye alırım.
misal dün sabah canım kendime mis gibi yeni yıl hediyesi aldım çünkü neden almayayım.
(bkz: Kendime çaylar demliyorum)
Online alışverişlerde hep hediye paketi isteyip bir de kendime not yazarım.

Nasıl delirdim?
Diğer eşleri de bir arkadaşıma olan hediyelerdir.

Küçük şeylerden mutlu oluyorum ibne miyim acaba.

görsel
Yılbaşı için kendine hediye almaktır.

Canım kendim güle güle kullan.
her yıl doğum günümde gerceklestirdigim eylem. seviyorum kimseye unut bağlamadan ihtiyacım olan bi hediyeyi almayı. hediye alacak kimsem olmadığı için değil, kimseye ay şuna ihtiyacım var aslında'nin alt yapısını yapıp ona o hediyeyi aldirtmayacagimdan.
bir yılı daha atlattık başbaşa diyorum, aferin kendim.
Geçen sevgililer gününde kendime hediye almıştım da dükkandaki adam "sevgilinize sanırım?" diye sormuştu. Normalde kendime hediye alırım arada ama ilk defa o zaman kötü hissetmiştim çünkü adam bana garipseyerek bakmıştı ve etraf kalpli balon doluydu sjsjsj. Üzücü.
yılbaşından önce aldım şimdi kredisini nasıl ödeyeceğim diye düşünüyorum.
ara ara kendimizi şımartmak amacıyla yapılması gereken bir jest.
hafta sonu paketi açarken sobeledim onu.
hediye paketi yaptırmış bir de.
kimden? diye sorunca, kendisi aldığını söylemişti.
saçma bulduğumu söyledim ve ''ezikmisin sen!'' diye sorunca, yaptığının çocukça bir şey olduğunu anladı.
garip garip işler....
güncel Önemli Başlıklar