bugün

her bireyin ilk yardım seviyesinde psikoloji bilmesiyle mümkün olabilecek belli bazı psikolojik ritüllerle gerçekleşecek psikolojik telkin ve tedavi yöntemleridir.
- mutluluk niceliksel değil niteliksel bir olgudur. bu yüzden mutluluğunuzu ve değerinizi genellikle çevrenizdeki insanların elindekilerle kıyaslayarak bulursunuz. bundan dolayı ağır depresyon dönemlerinde depresyonun kaynağını tespit edin. mesela sevgilinizden mi ayrıldınız? sevgilisi olan insanlardan uzak durun. saplarla gezin.
liseden bu yana düzenli yaptığımdır.

kimseye derdimi anlatmam. önce kendi kendimi telkin ederim.

sonra problemin nereden kaynaklandığını düşünür ve buna yoğunlaşırım. ha çözülecek bir durum yok ise kendimi o durum ve psikolojiden en kolay şekilde çıkarmaya yoğunlaşırım. istemesem de kendime başka bir sokak bulurum, o sokaktan çıkarak.

kendi kendime yetebileceğimi düşünüyorum allah'ın izniyle, kimsenin telkinine ihtiyacım yok.
sadece kafa dağıtırken sevdiklerime ihtiyacım var bu kadar.

şimdiye dek bunu yaptığım andan itibaren asla intihara meyilli bir kimse olmadım. kendime zarar veren bir kimse de olmadım.
herkes kendi hayatının merkezi, benim hayatımın merkezi ise benim. o yüzden doğrularım ve yanlışlarıma dair bir tablo yapar ve önüme bakarım. ne bir daha doğacağım, ne geçen zaman yeniden geri gelecek.
Hiçbir işe yaramaz anca kendi kendini kandirirsin. Yapabiliyorsaniz başkasını analiz edin o size daha çok şey katar. Zaten insanin varoluş sebebi manipüle ve telkindir. Ama başkasına.
güncel Önemli Başlıklar