bugün

kişinin genellikle yalnız kaldıği zamanlarda aklına komik bir anı gelmesi,hayal kurması,yaptığı sakarlıklar veya kırdığı potlardan dolayi gülmesi.
not:yer ve zaman önemli değil.tuvalette,iş yerinde,sınavda,markette,....
eger kisinin gulmesine sebep olan hallusinasyonlarsa * pek de parlak bi duruma isaret etmeyen eylem..
delidir deli...
(bkz: kedidir kedi)
deliligin baslangici sayilir dikkat edilesi durumdur. bir sonraki evresi kendi kendine konusmaktir.
keyfi yerinde olan insanın kendini belirtme yöntemi
eğer toplum içinde yapılırsa insanların deli damgası yemesine yol açar. insanın birden deli damgası yiyivermesinin nedeni ise insanların ya gülemedikleri için güleni kıskanması ya da mala bak yahu böyle bir dünya da gülünür mü hiç resmen bizle kafa buluyor diye düşünmesidir.
sıkça yaptığım eylem
kişinin bir düşünür olduğunun kanıtıdır kendi kendine gülmek.
demekki sahip olduğu bir iç dünyası var diye düşünmeli.
kendi kendine güldüğünü farkedip tekrar kendi kendine gülmekle devam edebilecek eylem.
olmadık anların , olmadık mekanların olayı. öksürme numarası ile bertaraf edilmeye çalışıldıkca inadına bastırır gülme krizi... kabulllenmek bu süreici kısaltır.
Deli olarak algılanmamı sağlayan eylem. Halbuki hiçbir etki * altında kalmadan gülmek beyinin çalıştığının göstergesi.Ayrıca bu kendi kendime güldüğüm zaman aklımdan geçenler başka bir zaman içinde beynime nakledilmişler. Yani farklı şeyler değil. Ve son olarak gülmek iyidir, ömrü uzatır.

(bkz: Gülmek bana yakışıyor)*
gayet normal bir olaydır düşünürken aklına komik bir anı gelir ve gülersin tıpkı acı bir olayın akla geldiğinde ağlamak gibi.
(bkz: msn deki insan manzaraları)
sinir bozuklugunun getirisi (bkz: sinirden gulmek).
istikamet bakırköy'dür.
ileri derecede sinir bozukluğu alameti... bizzat ben de yaşadım bu olayı. aynen aktarıyorum: birgün masum masum yolda giderkene aklıma acaip komik şeyler gelmesin mi! ilahi iblis... daha sonra baktım ki acaip şekiller almaya başlayacağım, kendimi bir apartman boşluğuna atıverdim. orda debelene debelene gül Allah gül, ama ne gülmek! neyse krizi atlattıktan sonra da kendimi gün ışığına vurup güzelce yoluma devam ettim. ama insan çok kötü oluyor ya
(bkz: ha ha ha)
otobüs mülteci taşıyan kamyon gibiyse , oturduğunuz için kıskanılıyor ve cellat bakışlardan kaçamıyorsanız, ahhh üstüne bir de gülme krizi al sana , tadından yenmez. cep telefonunu kulağınıza dayayıp telefonda konuşuyormuş gibi yapmayı denemeden önce telefonu kapatın nacizane tavsiye, kulağınıza dayalıyken bir de zırıl zırıl ötmeye başlayınca deli gömleğini kendiniz geçirin, cellatlara izin vermeyin.
tek başına halay çeken insan olmak. hunili hunisiz, fark yapmaz.
sadece delilere has bir hareket değildir. kişinin kendisine gülecek kadar kendisiyle barışık olmasıyla da alakalı olabileceği unutulmamalıdır.
kendi kendine ağlamaktan milyon kat güzel olan durum.
delilik melilik degildir. gayet normal insanlar bile kendi kendine gülebilir. insan tas degildir, düsünen bir varliktir. aklina komik birsey gelince gülebilir haliyle. ama bunu aliskanlik yapmamalidir, burasi tartismaya aciktir.
böyle tipler genelde beni bulur hem de hiç haz etmediğim ama işe gitmek için binmek zorunda olduğum belediye otobüsünde olur. Sabahın 07.30'unda sırıta sırıta etrafa bakarlar ve gülerler. Hayır anlamıyorum bir gün sorucam embesil misin diye ama soruyu sorarken ben gülerim diye cesaret edemiyorum.
(bkz: sinirlerinin bozulması)
"yolda yürürken kendi kendime güldüğümü fark ettiğimde, insanların beni deli zannedeceklerini düşündüğümden gülmeye devam ediyorum."

(bkz: orhan veli)
kendi kendine ağlamaktan daha sağlıklı ve mantıklı olan davranıştır.