bugün

şüphesiz ki kemalist tayfa ya mensup bu arkadaşlarımız da ülkenin daha iyi bir konuma gelmesini arzulamaktadır. işte benim yapmak istediğim ise bu isteklerini daha çabuk yapabilmeleri ve demokratik çağdaş bir türkiye hayali için biraz gaz vermektir.

öncelikle kemalist kardeşlerim mustafa kemal e tapmaktan vazgeçecekler. 80 yıldır aynı tas aynı hamam. biraz okuyun falan. geliştirin kendinizi.

sol un çok az yanından geçtiğiniz için söylüyorum devrimci ilkenizi unutmayın. devrim kesintisizdir. duraksamaz.

ağzınızdaki türkiye laiktir, laik kalacak sloganından bıktım. başka şeyler üretin azcık. edip akbayram dan başka bir sanatçı yetiştirin. ben sıkıldım garee adamdan. sovyet marşı nı dinleyin, marş nasıl olurmuş bi görün..

devamı gelecektir..
mahir çayan ı ve deniz gezmiş i sahiplenmekten vazgeçin. bu adamlar kemalist değildi. rahat bırakın adamları. yiyosa ibrahim kaypakkaya ı sahiplenin de göreyim!
kemalist olmayan bir kişinin kemalizm hakkında dile getirdiği sözleri ciddiye almayın.
"sör ayzek" ulu bir manitudur, ona itaat edin!
bir soğuk duş yapsılar açılırlar. birde hiç anlamıyorlarsa ibrahim kaypakkaya faLan okusnlar vatan haini demeden okurlarsa birşeyler anlarlar belki.

(bkz: türkiye solunun kafa karışıklığı)
(bkz: türkiye solunda kemalizmin teşhiri)
komik tavsiyeler.

not: (bkz: #5407067) dediğimi kanıtlar nitelikte.
git gide ülkücülerin milliyetçi anlayışına bürünüyorsunuz. yapmayın etmeyin, tek millet, tek bayrak, tek dil mottosu hitler döneminde kaldı. gelin kardeşçe yaşayalım. ülkede yaşamaının koşulu olarak türküm demek zorunda bırakmayın kimseyi!
komik tavsiyelerdir. zira kemalizmin anlamaya, kendini geliştirmeye ve tartışmaya gereği yoktur. kemalizm, bir ideolojiden çok "böyle bilineceeek, biiil!", "atatürk sevileceeek, seeev!", "yüce ordumuz, yüce türk milleti yaşatılacaak, yaşaat!" direktifleriyle ezberlenen ve bellenen bir düşüncemsi olduğundan dolayı tavsiyeler genelde pek işe yaramaz. akıl bir kere iğdiş edilmiştir çünkü. ama en azından belki şunu söylemek istiyorum:

kemalizm her eleştirildiğinde, eleştiriye cevaben islamcılığı eleştirmeye kalkmayın, iyiliğiniz için söylüyorum. (bkz: kemalizmin karşılığına islamcılığı koymak) yarın öbür gün akademik platformlarda bunları söylerseniz rezil olursunuz, millet başka tarafıyla güler size. ya ben islamcılığı bırak, ateist bir demokrat olarak bu eleştiriyi yapıyorsam? o zaman ne bok yiyeceksin kemalistçiğim? o zaman da sorosçuluk kartına mı oynayacaksın? sorosçuluk kartının da işe yaramayacağı bir gerçek de, ya ben soros'tan para almıyorsam peki o zaman ne bok yiyeceksin?
abd mandacılarının, iran hayranlarının, hoca eteği öpenlerin, abd güdümünde kendi devletini kurmak isteyenlerin, gereksiz alt kimlik üst kimlik polemikleri yaratanların, alayına ayar verin...

bazıları üvey kardeş olmak istesede, hepimiz biriz, bu sınırlar içinde tek bir milletiz. sınırların dışına çıktığında yok olduğun için gidemiyorsun bir yere sen de kabul et. bu sınırlar dışında seni adam yerine koyan kimse yok, değerini bil...
tarafımdan değerlendirilecek tavsiyelerdir, tüm antikemalist dostlarımıza teşekkür ederiz.
(bkz: kemalistin savunması)
tavsiye 1= bilirsiniz ki ülkemin ve dahi dünyanın heryerinde size ve benimsediğiniz ideolojiye kuyruk acısıyla saldıran kişi yada kişiler vardır her daim olacaktır. Yeni değildir bu.bu onlarda eski yara. onlar atadan miras gibi taşırlar bu hıncı içlerinde. gafları laflarından çoktur.onlar akordu bozuk saz.duymadan yolunda devam et.
(bkz: cahil ile etme sohbet her sözü bir baş incitir)

tavsiye 2= Kemalizm türk insanın iradesiyle oluşmuş anti emperyalist,özgürlükçü bir bakış açısıdır.20. yüzyılın gururudur,onurudur.kemalist arkadaşım sen bu bilince boşuna ulaşmadın amacını unutma,geçmişi unutma. Bu gün ülkemde yapılmaya çalışılan şeyi bunların dedeleri kurtuluş mücadelesi döneminde de yapmıştı.bilinçsizlik eseri kendi haklarından'insan olmak' hakkından vaz geçmek uğruna
(bkz: bu gün hakkından vaz geçen yarın şerefinden vazgeçer)

tavsiye 3= seni yolundan çevirmeye çalışan aymazlar yobazlar vardır. bunların şıhları şeyhleri vardır.ağlak hocaları,din simsarları vardır.emperyalist güçlerin kuklası,paralı askerleri,satılmış ruhları vardır
ve evet bunları besleyen devlet güçleri vardır,
Seninde bursa nutkun var unutma
(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
Bu sözlükteki yobazlar gibi olmayın yeter. Düşünün, sorgulayın.
gördüğünüz her nesne de mustafa silüeti aramayın. hem laik olup hemde metafiziğe nasıl inanırsınız. hiç yakışmıyor.
mustafa olmasaydı anamızı avradımızı düzerlerdi geyiğinden vaz geçin.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
"tavsiye, tavsiyeyi kabullenebilecek bünyelere yapılır" kuralından yola çıkıldığında gereksiz tavsiyelerdir.

Atam, atam, sen kalk ben yatam diyerek gününü gün eden bohemlere tavsiye falan işlemez.

Elbet her kemalist bohem değildir!

Ancak istisnaların ne kadarda kifayetsiz kaldığını burada daha iyi anlıyorsunuz.
Benim tek tavsiyem; izmir'i kale olarak görmekten vazgeçin çünkü gerçekten komik duruma düşüyorsunuz. Sorunun sadece akp olmadığını, bunun bir düzen/sistem sorunu olduğunu kavrayın. Çözümün bir diğer düzen partisi olan chp'de olmadığını artık görün.
doğuya gitmeden oralar türk yurdudur, böldürtmeyiz ülkeyi demeyin. önce gidin görün, ordaki insanlar ne istiyorlar bir anlayın, sonra bıkbık edin!
"ben arkamda hiçbir dogma bırakmıyorum" demiş bir adamı dogmatik hale etirmeyin. hakkında okuduğunuz herşeyi çevresi yalancılar ve dalkavuklarca sarılmış yapayalnız bir adamı gözünüzün önüne getirerek bir kere daha okuyun. mustafa kemal'i ve düşüncelerini kemalizmden kurtarın. kemalizm hastalıklı ve elden gene toprak gider mi paranoyasına sahip osmanlı memurlarının padişah yerine koydukları sefil bir düşüncedir. mustafa kemal başka bir şeydir. iyi bir şeydir.
her zaman mükemmel olmayalım. biraz da diğer fikirlere mensup ki$icikler mükemmelliğin dayanılmaz hafifliğini tatsın. * * *
- birazcık kalıpların dışına çıkın. birazcık liberalizmden zarar gelmez kimseye. çok az da olsa... anlıyor musun?
not: vatan haini puştun tekiyim. siz demeden ben söyleyeyim.
biraz inançlara saygılı olun , inançlı olun-olmayın demiyorum inançlı olanlara saygılı olun kemalizmi insanlara korkunç-nihilist göstermeyin en azından atatürkçülüğün gereğini yapın ve bu doktrini hep yaşatın.
kemalizm i çağdaşlık olarak görmekten vazgeçin. kendini yenilemeyen doktrinler olsa olsa faşizmdir. ya adam gibi baştan yazın kitabınızı ya da çağdaşlık şiarlarıyla karşımıza geçmeyin.
kemalistleri kuşak kuşak incelemekte fayda vardır;

80 küsur yıl sonrasında 60li veya 80 li yaşlardaki 1.kuşak;
elindeki kaniş köpeklerle şehir ağaçlarını sidikle besleyen kokoşlar haricinde kemalizme hakiki iman etmiş kemalist kalmamıştır.Bu tür insanlara tavsiyelerde nafile bir çabadan öte değildir.

2.kuşak ise;kemalist olduğunu iddia eden 45-60 yaş arası insanlar ise kemalizmin verdiği dayanılmaz hafiflik sayesinde bu ideolojiyi(!)sahiplenmektedir.keza bu ideolojiyi sahiplenmenin karşılığı menfaat teminidir.devletin memelerindeki sütü kanan kana içmekte,özgürlük ve adalet isteyenlere ise devletin ereksiyon halindeki dimdik ayakta olan diğer organlarını göstermektedirler.eski tüfek solcu ve sünniliğe karşı olan fraksiyonlar tarafından destek bulmaktadırlar.tavsiyeler bunlarada tutmaz.

3.kuşak ise ailesinden -ki genelde omuzunda pırpır olan babalar veya çember sakallılardan iğrenmiş ebeveynlerin- tepkisel kemalist dogmalarıyla hayatı yeni yeni algılamaya çalışan jon jon gençliğidir.giderek azalmaktadırlar.beynini kiralamaktan vazgeçerse tavsiyelerin muhatabı bunlar olabilir.

bu üç kuşağın toplamının ülke nüfusuna oranının %5'lerde gezindiği kanaatindeyim.

geri kalanı nerdemi diyorsunuz?
-paranın satın alamayacağı bir şey yoktur düsturuna şartsız biat ederler.
ağzı olan ama kireç çözücü gerektiren beyni ile kendini tatmin durumunda saçmalama halidir. üzüldüm halinize, veterinere sordum yaklaşmayın dedi.