bugün

facebook aracılığıyla kişinin kendi konuşmalarını paylaştığı videodur. beş küsür dakikalık video boyunca er kişi konuşmakta, kılıçdaroğlu ise soruları yanıtlamak için not almakta ve dinlemektedir. hatta araya reklam girmekte ve bir bölünme yaşanmaktadır. tam kılıçdaroğlu cevap verecekken de video bitmektedir. akabinde bu da "kılıçdaroğlu'nın rezil olması" şeklinde nitelendirilmektedir.

peşinenedit: chp'li falan değilim, hatta siyaseti de fazla sevmem ama adamı da bir dinleseydik fena olmazdı sanki hm?
abi sonuna kadar izledim de, soru soruyor falan, yani eğer buna rezillik derseniz, öyle videolar var ki ne başlık atarsınız bilemem.
sorumu sordum cevaba gerek yok nasılsa rezil oldu o mantığı olan videodur. cevaptan sonra o arkadaş rezil olduysa o ne olacak? zerre kadar haz etmem baykal chp'sinden ama yine de dinlemeye ihtiyaç vardır. 10 söylediklerinden elbet 2-3 tanesi doğru olacaktır. belki bir tanesi de buydu..
burada karşılıklı soru cevap şeklinde bir konferans var ama videoda sadece öğrenci konuşuyor, kılıçdaroğlu'nun cevabı falan yok ama rezil olmuş! öğrenci gerçekten okkalı sorular soruyor, "laiklik üzerinden siyaset artık yemiyor" gibi sağlam bir cümlesi falan var ama keşke kılıçdaroğlu'nun nasıl rezil olduğunu görebilseydik. komikler arasına alalım bu başlığı.
''sanal ortamda siyasi rant sağlamak'' önermesine cavap niteliğindedir. Neticede sanal ortam, bunu magazin muhabirleri de yapıyor. işine gelen kısmı kes, koplaya, yapıştır, sonra efenim şu rezil oldu, bu bi' şey diyemedi. Dedi o, dedi de biz göremedik. Belki sıçtı, cevap veremedi, ama yine göremedik. Bu rant sağlamak değildir de nedir?
Türkiye'nin bildiği gerçekleri elemanın birinin kılıçdaroğlu'nun yüzüne çarptığı andır. Hala burada "ama ama kılıçdaroğlu konuşmamış sayılmaz sayılmaz" diye ağlananlar var. ulan şu videoyu izleyen biri de çıksın eleman şunu dedi ama külliyen yanlıştır desin. ama şu videoyu izleyen ve burada yazan herkes biliyor ki çocuğun dediklerinin hepsi doğru. herhalde yazarlarımızın merak ettiği kılıçdaroğlu'nun nasıl cevap verdiği değil nasıl kıvırdığı.
kemal kılıçdaroğlu nun cevabının olmadığı videoda bahsedien andır. cevabını kaç kişi dinledi aranızda? chp lilerin yolsuzluklarını neden ortaya cıkarmadığı ile ilgili yargılanmıs.

bırak turkiye yi dünya siyaset tarihinde kendi partisini yandaşlarını yontan var mıdır? bu neden kılıçdaroğlu ndan beklenir ki? öyle bir misyonu mu var?
odtülü arkadaşın sorularının, kemal kılıcdaroğlu tarafından verilen cevapları videoda yer almadığı için rezil oldu demek pek mümkün değil. fakat sağlam bir ayar yediği gerçek. "sadece laiklik ile %20 den fazlası yemiyor" ve "yolsuzlukla mücadelede cifte standart yapıyorsunuz", cümleleri sağlam ayar olmuş.
bahsedilen videoda tabiki böyle bir şey yoktur. rezillikle hiçbir alakası yoktur.

ama şu da var:

ben bu programı izlemiştim ve kılıçdaroğlu' nun cevabını da dinlemiştim ve politik bir cevap verdiğini size söyleyebilirim. yani tatmin etmeyen bir cevap neden?

cevabının içeriği de hatırladığım kadarıyla:

chp içindeki yolsuzluklara da baktığını belirtmişti. hatta birkaç eski chp yolsuzluğundan bahsetmişti. ama akp' ninkileri de araştırdığını belirtmişti. yani abbas güçlü' de söylüyor zaten: akp iktidar olduğu için onların üzerine daha çok gittiklerini belirtmiştir.

rezil olmak ağır kaçmıştır. zaten böyle bir soru da rezil olunmaz.

yani şunu söyleyim: bu adam bu soruların hepsine tek tek cevap verdi. ama solcuları pek tatmin etmedi bu cevapları. zira odtü orası, chp vekilinin cümlelerinden tatmin olması zor bir yer.

tabi bir de akpli bazı arkadaşlar bu videoyu çok sevmiştir ama bilmeleri gereken şudur ki o üniversiteye bir akpli vekil gelse işte o zaman gerçek rezilliği göreceklerdir.
bahsi geçen videoda kılıçdaroğlu'nun cevabı olmasa da büyük ihtimalle kem küm cevaplar verdiği andır. yolsuzluğa ne cevap verdiğini bilmem ama merak edilen,
türbana kapıları kapatıp, çarşafa açıyorsunuz. buna ne demeli ?

ne cevap verecek ki ?

diyemez ki baktık akp türbandı, dindi, imandı derken iktidar koltuğuna iyice yerleşti. biz de laiklikle artık başa gelemiyoruz, dinin üzerine gidelim. bunu dediyse de helal olsun, ama diyemez, dedirtmezler..
lalesever, su sporlarına düşkün, offroad konusunda uzman, metrobüsü bozuk seven, danışmanlara porsche almaya düşkün istanbulluların facebooktan izledikleri videodan çıkardıkları sonuçtur. suyun altında çok kalınca beyne yeterli oksijen gitmiyor tabi.

(http://www.youtube.com/watch?v=5koV3n8hiOI)

ağaçtan yaptım al. hem paylaşırsın.
abartılmış videodur. kılıçtaroğlu'nu sevmem ama ucuz mücadeleye de karşıyım.
hırsızlar kongresine katılması durumunda başına gelmesi muhtemel olaydır(anca bu entry böyle açıklanır); günümüz iktidar mensuplarına feci rezil olur kendileri.. (bkz: deveye diken insana siken yaranır)
her soruyu ayar zanneden yurdum insanının söylemi. ben şimdi desem sen bu başlığı açarken elin sikinde miydi, cevap da vermezsen ben seni rezil etmiş olur muyum, olmam. karşılıklı konuşma gerekli. hiçbir insan bir soruyla rezil olmaz. hele cevabı yoksa ortada.
sorulan soruların cevabının olmadığını bile bile, bazı sözlük yazarlarının, "ama cevabı yok ki bunun, hadi burdan vuralım." yada "hiç olmadı, örtbas için akp ye çatalım." düşüncelerini yansıtmaya çalıştığı, içinde ayarın babasının olduğu videonun paylaşıldığı, yine de keşke kılıçdaroğlu nun cevabıda eklenseymişte, sözlüktekiler de ayar olsaymış dediğim başlık.
zira bu video da savunulacak taraf bulamamak esasen normaldir.
5 dk boyunca sadece akp yandaşı bir öğrencinin sorularının olduğu video.
üşenmedim sonuna kadar dinledim ama başlığı açan arkadaş dinlememiş yada sonununda kılıçdaroğlu'nun cevap veremediğini hayal etmiş.

video da özetle arkadaş sadece laikliği kullanarak oy alamazsınız, iski skandalı falan oldu sizde yolsuzluk yapıyorsunuz diyor... yani diyorki akp gibi dini kullanın daha çok oy alırsınız. yolsuzluk yaparken akp gibi olun bir iskiyle bu iş olmaz büyük çalın kardeşim gemileriniz yürüsün, oğullarınız hızlı şekilde köşeyi dönsün.
modoratör uğur dündar olmadığı için odtülü arkadaş rahat rahat sorularını sorabilmiş, kılıçtaroğlunun kıvırmalarını da programı seyredenler görmüştür. videonun yarım olması chp lilerin savunmalarına yardımcı olmuş o kadar.
bahsettiği konuları ispatlayacak konumu olmayan öğrencinin kemal kılıçdaroğlu'nun üzerine gittiğini sandığı an (video).

bu video yani bu an ile akepeyi savunan, akepenin yolsuzluklarını savunan kişidir. oraya çıkmış şovunu yapmıştır, işini bokunu çıkarmıştır.

yolsuzluğu ne zaman savundu sayın kılıçdaroğlu bilmiyorum. kendi düşüncelerini üst süte sıralamış bunlara verilecek cevap var mı ? hayır yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış !

bu başlığı açanlar akepeli oldukarını bu kadar belli etmesinler. yarın öbür gün tayyip yan çizerse rezil olursunuz aptal ve amaçsız kalırsınız !

not : videoyu facebook'a yükleyen arkadaşın üye olduğu gruplar düşündürücü. örneğin " KEMAL KILIÇDAROĞLU'nu CHP'NiN BAŞINDA GÖRMEK iSTEYENLER "
böyle rezil mi olunur yahu diye gülümseten videodur. rezil olan uğur dündar'ın konuğu olmuş melih gökçek gibi sinirlenir, kızarır, boş boş konuşur, ağlar, zırlar sonra da balon patlatır.

(bkz: dostum sibel kekilli demissin murat kekilli cikti)
"kim tatmin oldu bundan?" ya da "kim üzüldü bu duruma?" sorularını sordurtacak sacma bir anın tartısmadır.
soru: sen rezilsin değil mi?
cevap: copy paste

prodüktörünün yorumu: nassı rezil ettim adamı ama de mi lan? bah, soru sordum cevap bilem veremedi, demekkine rezil imiş!!!
chp'ye başkan alternatifi diye sunulan kılıçdaroğlu'nun da esasen genel başkanından hiç bir farkı olamdığının ayan beyan ispatı.
ayrıca ne cevabından bahsediyoruz.

(bkz: öyle sorular varki cevabı yok)
yok böyle birşey ufak atın civcivler yesin. not chp'li değilim.
21 gündür boklu su içiyorsunuz deyip sırıtanların * tekrar seçilebildiği ülkemde nasıl rezil olabildiği merak edilen andır.
hsyk seçimleri ilgili yeni bir vukuatı daha doğmuştur. sen git ali aydın adlı kişisinin isim benzerliğinden kayseri baro başkanı zannet, araştırmadan konuş ve yine aynı kemalist son, iftira at.

http://www.samanyoluhaber...li-aydini-karistirdi.html