bugün

amazing bağlamacı. resmen bağlamayı ağlatıyor.
bağlamayı öttüren, konuşturan bağlama üstadıdır. bağlamayla resmen muhabbet eder.
büyük bağlama üstadı. kendisini tanıdıktan sonra kısa sap çalıştığıma pişman oldum. elektroyu bile denemek istedim filan.
işini iyi yapan yetenekli müzisyenlerimizdendir. * *
bağlama denilen ulusal sazımızı duygu,teknik ve hız bakımından mükemmel derecede icra eden erzincanlı virtiözümüzdür...bu değerli abimiz ibrahim tatlısesin orkestrasında 2001-2006 yılları arasında tabiri caizse döktürmüştür..en son kıvırcık alinin cenazesinde kemal abimizi cenaze arabasının arkasında harap halde gördüm...allah abimizin koluna ,bileğine,ellerine kuvvet ve sağlık versin...
işkence aleti olarak bilinen elektro bağlamayı bir kafa yapma aracına çeviren müthiş üstad.

http://www.youtube.com/watch?v=HTIjSwc0QcU
bağlamanın yanısıra, çok iyi derecede cümbüş, asma davul ve kopuz çalar. kendi stüdyosunda müzik yönetmenliği yapmaktadır. yeni albümü yakın zaman içerisinde piyasaya çıkacak.
kuru saz,kısa bağlama,elektro çeşitlerini ülkemizde en iyi icra eden sesi de bir okadar güzel ve duygulu olan üstad. lakabı DEDE dir.
harika bir ses tonu vardır bu adamın albüm neyim yapmıyo ama bak yine sinirlendim.
tombiş parmakları, bağlamanın klavyesi üzerinde kelebek gibi süzülen, geçişleri nasıl yaptığını hiç belli etmeyen, çalarken kendini hiç yormayan, çoğunun öylesine bi elektro bağlamacı* sandığı ama aslında 6 yaşından beri etrafında bulunan gerçek ustalardan ders alarak bağlama çalan, gerek şelpenin gerekse mızraplı çalımın üstadlarından. neşeli de bir adamdır. eşi* de çok hoş bir sese sahiptir ve almanya'da beraber turneler yapıp dolaşmaktadırlar.
böyle çalınır mi aq. s..tin belamızı. *
şelpesi de mükemmeldir...
hertürlü sazı konusturan üstün yetenekli insanlardan biridir. ama elektro bağlama üstüne başkasını tanımam.
baglamanin babasi, elektro baglamin ise tanrisidir.

http://www.youtube.com/watch?v=L9h18UONfcI
arif sağ hayranı adam. inanıyorum ki vakti gelince onun kadar iyi bir virtüoz olacak.
eşi de ibonun vokalisti olup çok tatlı söyleyen, mustafa özarslan kilosunda bağlama sanatçısı.
(bkz: murat alaçayır)
bağlamayı resmen konuşturan yeni nesil bağlama virtüözü..

yutup ta, dertli dertli videosu izlenmeye değerdir. tezenesiz çalıyor.
ibrahim tatlıses in eski sazcısı, şu ara izzet yıldızhan ile çalışmakta.
güncel Önemli Başlıklar