kelime i şehadet i değiştiren fethullah gülen

 1. 26 -2
  eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne fethullahen abduhû ve rasûlühü.*

  eksiler üzerine gelen edit: ne kadar çok şakirt varmış lan!
  #6696223
 2. 10 0
  avrupa'da yasayan ve cemaatin bizatihi icinde bulunan birisi olarak güldügümüz iftiradir.
  #6696276
 3. 9 3
  ispat göster diyerek neredeyse dötümle gülecegim iftira.
  #6696289
 4. 2 0
  (bkz: onu yapan bunu da yaptı)
  http://videoizle.video75....lah-gulendiyalogdan-dugu/
  #6696312
 5. 4 2
  (bkz: wtf hodjaefendi says obey it)
  #6913584
 6. 4 -1
  (bkz: la havle vela corvette)

  pardon

  (bkz: la havle vela kuvvette)
  #6913599
 7. 2 0
  şimdi kendi peygamberimizi üstün kılarsak hristiyanlarla, yahudilere ayıp olurmuş. e biz hz.musa'ya da hz.isa'yada inanıyoruz. imanın altı şartından birisi, peygamberlere iman. onlar bizim peygamberimizi kabul etmezken neyin diyalogu. hatta bazı şakirtleri kelimeyi şahadeti şirk koşmak olarak görecek kadar ileri giderler.
  #6913616
 8. 9 7
  fethullah gülen'in ifadesi şöyledir:

  "muhammedün resulullah demeyenlere de şefkat nazarıyla bakılmalıdır."

  şimdi bu kelime-i şahadeti değiştirmek mi oluyor? bence allah demeyenlere bile şefkat nazarıyla bakmak gerekir nitekim şefkat peygamberi* tüm insanlığa şefkatle bakmış ve bunun sayesinde muvaffak olmuştur.
  #6913626
 9. 6 -2
  muhammedün rasülullah diyemeyerek allah'ın paygamberini inkar eden adama neden şefkat nazarı ile bakmak lazım anlayamadığım olay. ha kabul ediyorsa 2 kelime fazla söylemekten yerinmesin.

  edit: en kötü entryim böyle olsun. yürüyün aslanlarım.
  #6913652
 10. 6 -2
  şakocanları rahatsız etmiş ve onları savunmaya geçirmiş olaydır.

  noldu fetocanlar zorunuza mı gitti gerçekler. amerika kucağında müslümanlık böyle oluyor işte anlyın. dinler arası diyalog adına papa'nın elini öpmesi yaşlı adamcağızın yaşına hürmeten değil mi?
  #6913659
 11. 6 -2
  iftira olduğu açık, diğer iftira ise fethullah gülen'in papanın elini öptüğü yalanıdır. fethullah gülen kendisinden çok yaşlı olmasına rağmen papanın elini öpmemiştir.
  #6913677
 12. 6 2
  Yayınlanan bi ton videoyu izledim hepsi alakasız yerlerden alıntılarla dolu. Fethullah Gülen'in ağzından tek bir kötü veya tuhaf söz duymadım.
  #6913720
 13. 9 -1
  muhterem fethullah gülen hocaefendinin bu şarlatanca çarpıtmaya ilişkin görüşleri şu şekildedir...(merhamet nazarı başka bir hadisedir cennetlik olmak başka bir hadisedir...yüce allah kendisini inkar eden kullarına bile rızık vererek merhamet nazarıyla bakmaktadır)

  La ilahe illallah diyenler Muhammedun Resûlullah da demeli. Artık bugün eşya ve hâdiseleri didik didik eden pek çok kimse mutlak hakikat olan Allaha ulaşma yolunda, buna karşılık pozitivizm ve rasyonalizmin getirmiş olduğuinkâr-ı ulûhiyet anlayışı da yavaş yavaş yıkılıyor. Batı âlemindeki ferdi hâdiselerle başlayan, yani James Jean, Eddington, Einstein gibi kimselerin dine yönelişi, şimdilerde kitlevî hüviyet kazanmak üzere.. Fakat ben ne kadar arzu ederdim, ;La ilahe illallah&; diyen bu insanlar,Muhammedun Resûlullah desin ve tam kurtuluşa ersin! Meselâ, Jean deli gibi âşık bir insan. Ama Muhammedî vapura binememiş. Eddington, astro-fizikçi. James Jean Pakistanlı bir dostundanAllahtan hakkıyla korkan âlim kullardır.ayetini duyuncaBu başka değil, bu bir Allah kelâmı.. itirafında bulunur; bulunur ama bu Hz. Peygamberi de ikrar anlamına gelir mi? Bunu bilemeyeceğim; ama Einstein bu kâinâtı, içinde işleyen müthiş nizam ve ahengi görüp de Allah;ı kabul etmemeyi aptallık sayar. Fakat o da Hz. Muhammed (sas) ;in kaptanlığını yaptığı gemiye binemeyenlerden biri.

  islâm dininde, inanç ve amel adına mükelleflere teklif edilen hususlar usûl ve fürû diye iki ayrı bölümde mütalâa edilir. Bunlardan hayatî ehemmiyet arz eden esaslar, usûl kategorisine giren hususlardır. Diğerleri bu usûl üzerine bina edilir. Buna göre Lâ ilâhe illallah; Muhammedün Resûlullah başta olmak üzere, sair iman esasları akidede usûldür. iman esasları, muhakkikîn yaklaşımı ile dört asla irca edilebilir ki, bunlar; Allah;a, âhirete, peygamberlere iman; bir de ubudiyet veya adalettir. Namaz, oruç, hac, zekât veya diğer ibadetler, bu asıllar üzerine bina edilen ve asla göre fürûât sayılan amellerdir. Ancak fürûât demek, olmasa da olur gibi bir mefhumu akla getirmemelidir. Bunların fürûât olması, asıl ile olan münasebet ve mukayeseleri neticesi ve tamamen yukarıdaki taksim ve tasnif itibarıyladır. Yoksa ibadetsiz imanın tam olmayacağı izahtan varestedir.
  #6913727
 14. 2 0
  önünde direkt yaradan tarafından gönderilmiş olan kutsal bir kitap varken, kuran varken, kalkıp başka başka insanların bu kuranı ve müslümanlığı kendi kafasına göre yorumlayıp, modifiye edip, kafasından uydurduğu eklemelerle ve düzenlemelerle yaşamayı seçen insanlar hiç kusura bakmasınlar ama, dinlerini kendi başlarını yaşamaya korkan kişilerdir.

  kendi araştırıp, kendi öğrenip, kendi düşünüp kadar vermek yerine, beynini kullanmak yerine, işine geleni yapar. hop yok muhterem yüce şahıs fonksiyon gülen şöyle dedi, yok bu günah bu doğru dedi böyle yapacağız diye ortaya çıkarlar. neden? çünkü işte böyle olunca hem kendi beyinlerini yormaya gerek kalmaz, hem de eğer yaptıkları bir yanlış varsa günahı çobanlarında olacaktır. bildiğin köylü kurnazlığı işte.

  benim dinimi kendim anlayacak kadar beynim var. kendim sorgulayabilirim. gidip birilerinin eteklerini öpmek için bu kadar yarışmaya da gerek yok. bugün eteğini öptüğünüz bu boş adamlar, geçmişten beridir amerika'nın, papanın eteğini öpmektedirler. tek amaçları dış güçlerle bir olup, türkiye cumhuriyeti'ni içten yıkmaya yardımcı olmaktır. içten içe zamanı geldiğinde dini kullanarak çökertmeye hazır hale getirmektir.

  buna alet olanların vay haline...
  #6913898
 15. 2 2
  -sadece "eşhedü" desek olmaz mı hacı?
  #6913959
 16. 5 3
  apaçık olan şu ki, bu tip haberleri yapanların ne dinle ne diyanetle işi olmaması. bu aynen şuna benziyor, aydınlık dergisi' nin, türkiye'de misyonerlik raporu yayınlayıp, aman islamiyet gidiyor diye, halkı galeyana getirme çabaları gibi.

  o gerzek videuyu hazırlayanlarda, üzerine balıklama atlayan şapşallarda, din elden gidiyor şuuru ile değilde, kıt akılları ile "muhterem hoca efendi"ye

  - "aa açığını bulduk lan" diye kendilerini kandırmalarıdır.

  sarih, bedi bir şekilde ne demek istenildiği ortada!!!
  #6913986
 17. 1 -1
  dinler arası dialog denen islamı yoketme projesinde nefer olan abdli biri için doğal birşeydir.
  o kadar papalar ve hahamlar ile el ele tutuştu.
  birşeyler kapmış o islam düşmanlarından
  ne de olsa görevi.
  #6959077
 18. 3 -1
  cemaatin osura osura güldüğü iftira. kelime-i şehadeti değiştirecek ve o kadar insan hala peşinde olacak. hiç mi kafanız çalışmaz arkadaş.
  #6959162
 19. 1 -1
  aynı zamanda 'abd ordusuna hizmet vereceğim,' 'adb'ye sadakat ve bağlılık göstereceğim' diye yemin eden, şaşırtmayan fethullah gülen'dir.

  (bkz: fethullah ın yemini)
  #7335255
kelime i şehadet i değiştiren fethullah gülen ile alakalı başlıklar