bugün

oruçlu iken gelirse bu koku burnunuza çocukluğunuzdan çok daha fazla şey getirir aklınıza.
kek kokusu ev kokusudur.
kekin kendisinden bile daha iştah açıcıdır bazen.

(bkz: kokusu tadından güzel olan yiyecekler)
kakao ve içindeki malzemelerin birleşiminden oluşan, bambaşka bir karışımdır. fırından yeni çıkmış ise, şekerli, hoş bir kokudur.
burnunuza geldiği an özlediğiniz tüm insanların kokusuna dönüşen kokudur. anne kokar, baba kokar, kardeş kokar, ev kokar, sevgili kokar, yeğen kokar, abla kokar...
parfümü yapılması gereken kokudur.
(bkz: çiğ kek hamuru)
eğer hazırlanırken koklanırsa insanı hayvana çevirir.
hele birde içinde üzüm ve havuç varsa işte o zaman dayanılmazdır bu koku.
eğer içinde damla çikolata, kuru üzüm ve meyve şekerlemesi varsa (üçü birden olacak yalnız) sizi sizden alabilecek güce ulaşan koku.
bana tuhaf bir şekilde ilk okul yıllarımı hatırlatan kokudur.
iyi güzeldir de birde acıktırmasa. şöyle ki; civarda bir kek fabrikası varmış ve camı açtığın anda insanı mest eden, acıkıran bir koku eve yayılır ve küçük kardeş kokuyu alır almaz 'keekkk' diye bağrınmaya başlar. *nedir bu çocuktan çektiğimiz bilimyorum. neyse şimdide o kek kokusu bizim evi sarmış durumda. böyle giderse açılacak diğer başlıklar:
(bkz: obezite)
limonluysa koklamaya doyamayacağınız kokudur,
mutfaktan tüm eve yavaş yavaş yayılan mis gibi koku.

(bkz: mutluluk veren kokular)
mutfaktan odalara haince yayılır.
Aile demektir, ev, sıcaklık, aidiyet demektir. Sade kisminin ustune kakaoyla sevdiginiz birinin isminin bas harfini yapmak demektir. Buram buram vanilya demektir.
portakal veya limon kabuklu ise mide bulandırır.
güzeldir.
Yeni bir dizi ismi sandım.
Tarçınlıysa güzeldir.
Bir tarçınlı havuçlu gün keki kokusu vardır ki müellifine mucit Gözüyle baktırır.
bana fakir olduğumu hatırlatan kokudur.
Misafir kokusu. Misafir gelicektir, ve anne arı gibi çalışıyordur mutfakta.
tadından daha güzeldir.
ancak ve ancak misafir geldiğinde yada gün olduğunda evde kokan kokudur.

başınızda anneniz yoksa zaten bu gibi günlerde ancak bu kokuyu alırsınız e birde üvey ile yaşıyorsanız zaten sittin sene isteyemezsiniz oda yapmaz.
Kokunun geldiği yöne doğru bir mutluluk köprüsü inşa edilir. kahve ? Sade olsun lütfen. Diyaloglar gelişir.
güncel Önemli Başlıklar