bugün

Bir kedim bile yok demiyecek yazarlardir. Ayni zamanda kedi severdirler.
3 kedim var. yaklaşık 12 kilolar. ama dünyanın en güzel kedileri. aksini iddia edene kedilerimi salarım.
Vardı. Artık yok. Ve acı yanı sanırım artık onlardan soğudum biraz...
(bkz: kedilerinbabasi).
valla ezberlettiler kendilerini sağ olsunlar.

sanki bana ordu besliyor pezevenkler.

el kadar kediyi besleyip dünya kadar ekmeğini yediler.
(bkz: fastest man alive)

iki kedim var.

eva&mia çok özledim onları...
Kedilerin bir yaştan sonra iştahlanma durumu oluyor. O yüzden mamaları ölçülü şekilde verilip, bitirdikleri zaman gün içersinde bir daha vermemek lazım.
Tuvalet eğitimi olarak ise, kedi kumu temin edip o kumun bir kısmını kum kabına döktükten sonra eve getirdiğiniz kedinin patilerini kuma değdirin. Yani hayvancağız bilsin orada tuvaletini yaptıktan sonra üstünü örtebileceği bir yapının olduğunu. Ondan sonrasını ise ona bırakın, gözünüzün arkanızda kalmasına bile gerek yok bu tuvalet konusunda.
Bir de bir püf noktası olarak şunu söyleyebilirim, en pahalı mama en iyisidir ya da kedime daha iyi gelir düşüncesine kapılmayın. Tabi ucuz mamalara nazaran zaten iyiler ancak her kediye de iyi gelmiyorlar. O yüzden veteriner tavsiyesine göre mama seçimi yaparsanız iyi olur.
idrar yolu enfeksiyonu olabilir. bence tez zamanda bir veteriner görse iyi olur.
Çok yüksek ihtimal idrar yolu enfeksiyonu. Gecikmeden vet.
Kabız olmuş olabilir gaz da olabilir vet görmeli.
Kollarında ve vücudunun bilumum yerlerinde kesikler mevcuttur.
Yüksek ihtimalle kedi üriner sistem rahatsızlığı çekiyor.

Kedilerde çok sık karşılaşılan bir hastalık. Bu süreçte Kumuna çok sık girip çıkar. idrarını yaparken acı çektiği için rahatsız olur, sızlanır, azar azar yapar veya kumunun dışında bir yerde kaçırır. Kedi belli bir bölgesini sürekli yalıyorsa bu artık sadece temizlenmek için değil o bölgede bir sorun olduğunu gösterir, belli ki bu şekilde acısını hafifletmeye çalışıyor. Bahsedilen şişkinlik de muhtemelen idrar kesesi.

Kediniz stres altında olabilir fazla hareketsizdir ya da çok az sıvı tüketiyordur vs tedaviden sonra mamasında değişikliğe gitmekte fayda var, özellikle kısırlaştırılmış kediler için bu konuda daha dikkatli olmak gerekiyor.

Velhasıl buradan hastalık teşhisi koymak tam anlamıyla çare olmuyor geç olmadan veterinere danışmak şart. ilaç ve sıvı takviyesiyle hızlıca toparlayacaktır.
Canı sılmayacak olan insanlardır. Demin bizim cimcimeyi kendi yatağında uyukluyorken öptüm. Dünyalar tatlısı dişi bir kedimiz var.
görsel
manyak
Olmadan anlayamazsınız, çok güç, nankörde değiller...
Erkekse ibnedir diyebileceğimiz yazarlar, homolar.
görsel
dede olmaya hazırlanıyorum.