bugün

Kedimi bir gün yıkamaya karar vermiştim çünkü odama sıçarken yakaladım tekmik atayım derken kendi bokunun üzerine düştü malum heryeri bok oldu neyse ben bunu götürdüm banyoya girince anladı hayvan mouvvv mouvvv diğe bağırmaya kucağımdan sırtıma çıkıp kaçmaya çalışıyor o hırsla küfür ediyorum hayvana, banyonun kapısını kapadım açtım fıskiyeyi (su ılık) ver Allah suyu ver sabunluyorum suyu basıyorum, sabunluyorum suyu basıyorum fıskiyeden kaçmaya çalışıyor zor nişan alıyorum her yer su oldu ibnenin yüzünden neyse kuruladım ibneyi gittim salona koydum (bir hayvanın s.kicekmiş gibi sana bakmasına o zaman şahit oldum) banyoyu topladım yemek yedim geldim hayvan yok evi dolaştım yok pisi diyorum yok açık pencere falanda yok hayvan kayboldu ben bunu 2. derece aramaya başladım (yorgan araları çekyat altları) yok aradan 3 saat geçti salona geldim oturuyorum düşünüyorum sonra tıkırt diye ses geldi çekyatın altından kaldırdım baktım meğersem battaniyenin arasına girmiş titriyorum pişmanlık saldı her yerimi aldım bunu aspirin verdim bir daha kuruladım koltuğum üzerine battaniye ile kundaklayıp koydum düzel bir kaç saat sonra ibne gene beni deli etmeyede devam etti.
kediyi de sahibini de depresyona sokan talihsiz olay.
kedi sahibinin ağzına eder.

Bir sabah uyandığımda kedimin olmadığını fark ettim. Tüm evi, koltuk altlarını arkalarını, dolap içlerini delirmiş gibi aradım. Evde olmadığını anlayınca apartmanın içine koştum, misafirliğe gitmeye bayılırdı, çaldım tüm kapıları, yoktu. Kendimi sokağa attım, saatler sonra yollarda onun adını söylerek ama ağlayarak geziniyorum. 16 yaşından sonra annem ve babam bile görmemiş ağladığımı, kolumu bacağımı koparsınlar ağlamam insanların karşısında ama öyle bir acı çekiyorum ki artık durduramıyorum kendimi. Böhühühü kedimi gördünüz mü diye elimdeki telefon ekranını insanlara uzatıyorum, yok. Artık akşam olunca giriyorum eve, oturup hiç susmadan ağlıyorum. gök gürültüsü duyunca yanıma sokulurdu çok korkar o sokaklarda ya köpek parçaladıysa, ya açlıktan ölürse. Neler neler getiyorum aklıma, aklıma bunları getirdikçe de daha çok ağlıyorum. Eve sıçardı, yemeğimi onunla paylaşır aç kalırdım, yüzüme oturup uyurdu diye düşünemiyorum o an. Elimde ayağımda oluşan tırmık izlerini bile görmüyor gözüm. sonra bir gece o olay oluyor. Arka bahçeden sesi geliyor, gece vakti kaçıp gidiyor. nikah masasında terk edilsem bu kadar koymaz.

derken ertesi gün kapımın önünden geldi çıngırak sesi, karşımdaydı. ağzında bir karış çamur, tüm vücuduna yapışmış garip bitkiler eşliğinde farklı bir canlıydı artık. kilosu 20 tl olan mamaya bile burun kıvıran piç kurusu gidip çamurlu şeyler yemişti.

iyi yönleri de var elbet. kumunu beğenmeyip şımarıklıktan evin ortasına sıçmaz mesela kediniz. ayy onu yemem demez, peynir, pırasa ya da menemen falan ayırmaz yer bir süre. olgunlaşır piçler.
sokakta gezmeye hatta dayak yeyip eve sarhoş gibi gelmeye alışkın kedimin yaklaşık 20 saattir eve gelmeme durumu. etrafa bakmaktan en ufak bi seste balkonda olmaktan başka yapabileceğim bir şey yok gibi. kafayı yemek üzereyim. kulağımda gerçekte olmayan sürekli bi miyavlama sesi var. gel de bu sefer sevinçten ağlayayım gerizekalı.

mutlu son editi: yeterince kavga ettikten sonra burnu hafif yaralı bi şekilde gelmiş bulunmakta. sözlüğe benden çay. **
Geri gelmediğinde arkasından bir kedim bile yok, anlıyor musun şarkısı söylenebilecek durumdur.
ulan kedim pir diye kosup gitti. kimileri eve almistir birileri diyor, kimi kizginlik donemi eheheuhheheuuheh diye tepki veriyor. bazi..... hos nitelendiremeyecegim disardan insana benzer varliklar arayip kedinizi bulduk deyip odulu sorup olsa getiririm valla resmine bakiyom simdi guzel kediymis diyor. ama biri aldiysa bile insafa gelir, arar sonunda ya da disardaysa hamile kalir doner diye umut ediyoruz on uc gundur. oyle alistirdi kendini oyle sevdirdi. hepimizi tek tek kosarak bekledi kapida. yolu buLabilir mi bu sapsik diye caresizlikten olunen sure iste.😔
ulan kedim pir diye kosup gitti. kimileri eve almistir birileri diyor, kimi kizginlik donemi eheheuhheheuuheh diye tepki veriyor. bazi..... hos nitelendiremeyecegim disardan insana benzer varliklar arayip kedinizi bulduk deyip odulu sorup olsa getiririm valla resmine bakiyom simdi guzel kediymis diyor. ama biri aldiysa bile insafa gelir, arar sonunda ya da disardaysa hamile kalir doner diye umut ediyoruz on uc gundur. oyle alistirdi kendini oyle sevdirdi. hepimizi tek tek kosarak bekledi kapida. yolu buLabilir mi bu sapsik diye caresizlikten olunen sure iste.
en yakın trafoya bakmakta fayda vardır, seçimler de yaklaştı.
bazen başta bir öküzün belirttiği üzere, vicdansız ve hayvanla hayvan oğlu hayvan olmaktan dolayı kedinin sabrının taşarak kendini dışarılara atmasıyla, bazen de kedinin kızışık falan olmasıyla başa gelebilecek, insandan öküze üzücülüğü değişebilecek olay. allah kedileri korusun.
seçimlere kadar kedilerinize dikkat edin, tayyip'in kedileri kedilerinizi kandırıp trafolara götürebilir seçim zamanı.
bir uçlu pompadan sonra pişmanlık evresine girip kedi sahibi olmaya karar veren, aldıktan bir ay sonra da kaybeden hatunların başına gelmesi durumunda aşırı elem verici bir hadisedir. üzülürüm o hatuna.
Ilk seferinde çok korkmustum. Pencerenin kolunu vura vura açmayı oyun gibi görmüş. Sonra da aşağı düştü. Onu yerde kipirdamadan gördüğüm anı unutamam. Kürek kemiğinin arasına bir şey saplandı.
Kanepelerin altı dolapların üstü ve arkası kapıların arkası ve peteklerin altı kedilerin saklanabileceği mekanlardan birkaçıdır.
kola kutusu girecek kadar delik bulsalar yeterli..

her deliği zorlamak lazım..

neden?

çünkü şerrefsiz bunlar azizim..
Kediler asla kaybolmazlar. Yaşlandıkça daha da uzun süre ortadan kaybolmaya başlıyorlar. Bizim kedi iki sene ortadan kaybolduktan sonra çıka gelmişti. Tanıdığı halde yanına pek yaklaştırmıyıyordu sonra bir iki sefer daha çok kısa ziyaretleri oldu bir daha da görmedik muhtemelen nalları dikmiştir.
Bizim de kedimiz kaybolduğunda kardeşim her gece ağlıyordu kandırmak için çok uğraştık. 5 ay oldu hala yok. Artık gelmez herhalde.
evdeki bireylere sövmeye sebep olabilir. amk salakları sanki ağustos sıcağı var camı sonuna kadar açıp uyuyolar üssten açsan ne oluyordu amk. sabır sabır. şu evde yaşamaktan katil olacağım . iş güç de yok ki defolup gideyim.
Söz konusu kedi gözünüzün önünde kaybolduysa "pisi pisii" demek yerine miyavladığınızda yanınıza gelir. Özellikle bebek kedilerde işe yarar.
Seçim vardı gece. Mahallenin trafosuna bak istersen..
belki kaybolmamıştır, bunalmış gezmeye çıkmıştır. gelir geri gelir.
Hayvanlarında ihtiyaçları vardır kendi cinsiyle uyumaya gitmiştir rahat bırakın hayvanı.
Herifin kedisi kaybolmuş, gelmiş burada entry giriyor vallaha helal olsun. Sendeki rahatlıktan istiyorum başkan. Evet
insanı yıkan durum. bebeklikten bulup besleyip büyütüyorsun aranda bir bağ oluşuyor giderse gitsin başka kedi mi yok diyorlar evet var onlarada bakıyorum ama siz bunun nesini anlamıyorsunuz yüz kedide getirseniz onunla kurduğum bağı bir daha kuramam. 1.5 yaşındaydı lan daha 3 gündür ağlıyorum bir yerde öldü kaldı diye yoksa sokaktan 20 metre ötesine gitmeyen kedi idi offfff.
Hayretle karşıladığım durum. El kadar yavruya sahip çıkamıyorsunuz sonra gelip burda ağlıyorsunuz.

Neyse onu bunu geçin de, bizim de gençliğimiz kayboldu ama burda şovunu yapmadık...
kediler genellikle kaybolmaz. kedi yönünü en iyi bulabilen hayvanlardandır. kediyi götürüp hiç tanımadığı bir ormana bırakırsın, o gene de evi geri bulur. bunun nasıl olduğunu halen daha kimse bilmiyor. halen daha araştırılıyor.

benim kedi bazen iki gün kaybolurdu, bazen şehrin öbür tarafında yaşayan arkadaşlar, bugün senin kediyi görüm galiba diye telefon ederlerdi- ama evi gene gayet muntazam bir şekilde bulurdu.

kedi kaybolduysa, artık gelmek istemediği için kaybolmuştur. kedi kendini sana ait hissediyorsa, kesinlikle kaybolmaz.